[El Greco] Φωτεινούληδες και Αγκαλίτσες

Αμα ηταν και μουσικο και φωτεινο δεν θα ηταν αγκαλιτσας

θα ηταν δισκομπαλα
 
Αναστασια είπε:
Αμα ηταν και μουσικο και φωτεινο δεν θα ηταν αγκαλιτσας
θα ηταν δισκομπαλα
Αφού της playskool είναι και τα δύο!!! :eek:

Χωρίς να είναι ντισκομπάλα :D
 
Μουσικός Αγκαλίτσας

Νέο απόκτημα...!!! Φωτεινούλης-Αγκαλίτσας-Σκουληκάκι μουσικός..!!!!

Χωρίς το κουτί του αλλά ολοκαίνουργιος..!!!
 
Φωτεινούλης-Αγκαλίτσας-Σκουληκάκι μουσικός!!!!!!!!!!!!!Ειναι δηλαδη 3 σε 1!!!!

Η' 4 σε 1, (ειναι ΚΑΙ μουσικος) ?

Α ρε μανα τον εξολοθρευσες τον δικο μου αγκαλιτσα.......

Μακισιμε ειναι Πανεμορφος!!!!!!!!! Γλυκυτατος!!!!!! Με γεια!!!!
 
Και Βρώμικος μη σου πω..!!!! 5 σε 1..!!!
 
Αγκαλίτσας Μελισσάκι

Καταθέτω και εγώ τον ένα και μοναδικό Αγκαλίτσα Μελισσάκι




Τον υιοθετήσαμε πρόσφατα :)




Εκεί που τεμπέλιαζε σε ένα πατάρι Ελλάδα αποφάσισε να μεταναστεύσει Ουρουγουάη :p :p:p ..

Δεν ξέρω αν το διακρίνεται στην φωτογραφία το φως δουλεύει κανονικά!! ;)
 
Αγκαλίτσας Μελισσάκι

picture.php








Καταθέτω και εγώ τον ένα και μοναδικό Αγκαλίτσα Μελισσάκι




Τον υιοθετήσαμε πρόσφατα :)




Εκεί που τεμπέλιαζε σε ένα πατάρι Ελλάδα αποφάσισε να μεταναστεύσει Ουρουγουάη :p :p:p ..

Δεν ξέρω αν το διακρίνεται στην φωτογραφία το φως δουλεύει κανονικά!! ;)
 
picture.php








Καταθέτω και εγώ τον ένα και μοναδικό Αγκαλίτσα Μελισσάκι που έχουμε :( :(

Τον υιοθετήσαμε πρόσφατα :)




Εκεί που τεμπέλιαζε σε ένα πατάρι Ελλάδα αποφάσισε να μεταναστεύσει Ουρουγουάη :p :p:p

Δεν ξέρω αν το διακρίνεται στην φωτογραφία το φως δουλεύει κανονικά!! ;)
 
τι μου θυμισαν οι φωτεινουλιδες... κοιμομουνα αγκαλια καθε βραδυ μαζι τους....τους θελω παλι πισω!!!
 
Ενας ακομη αγκαλιτσας στην συλλογη μου για τον οποιο μπορω να ειμαι υπερηφανος..!!!!! Ο πρωτος ομως Μουσικος Αγκαλιτσας σε κουτι της el greco..!

Αυτα τα παιχνιδια σημαδεψαν την δεκαετια του 80..!!!!!!

Να ναι καλα ενας καλος φιλος που μου το εμπιστευτηκε..!!! :D
 
Bravo πολύ καλό κομμάτι!!!!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειναι μοναδικος!!! Τι ομορφα χρωματα που εχει!!! :)

Στα δεξια του κουτιου γραφει: "Ακουμπησε την κοιλιτσα" αλλα το τοξο δειχνει στο... απειρο εκτος κουτιου!8)
 
Kαταρχας Αναστασια μου εισαι απιστευτα παρατηρητικη..!!!

Ομως δεν δειχνει το απειρο..!! Απο εκεινη την πλευρα στα πλαγια του κουτιου, εχει μια τρυπα για να μπορεις να πατησεις οντως την κοιλιτσα του και να το δοκιμαζεις αν αναβει..!
 
Α! Μαλιστα. :D Ειμαι παιδι της Barbie γενιας και ειχα συνηθισει που βαζουν το ανοιγμα μπροστα στο κουτι και εκει να πατας! Αλλα ειδες η Ελ Γκρεκο ηθελε να γλυτωσει πατηματα! Εγω ας πουμε θα καθομουνα να κοιταω το κουτι, και το απειρο, 10 ωρες σαν την μαιμου μεχρι να καταλαβω που ειναι το ανοιγμα.

Και ετσι θα γλυτωνε και ο Φωτεινουλης την μπαταρια :D
 
Αγκαλιτσας... το χρονικο μιας εξαφανισης

Ο Μακισιμος μας, ο οποιος μελετα την ιστορια του Αγκαλιτσα Φωτεινουλη για να δουμε ποσα χρωματα και σχεδια ειχαν βγει, με παρακαλεσε να βαλω την φωτογραφια του οτι απεμεινε απο τον Αγκαλιτσα μου! :)

Πηρα λοιπον κι εγω το σκουφακι του, το μονο που βρηκα απο την περσινη ανασκαφη στο σπιτι μου στην Ελλαδα, και το εφερα εδω μπας και βρω κανεναν ξεσκουφωτο Hasbro! :D

Σας εβγαλα και φωτογραφια, εχει ενα ωραιο μπλε χρωμα! Ειναι λιγο λυπητερο να βλεπεις μονο το σκουφακι του... και να λειπει ο Αγκαλιτσας :( :precry: :cry:

Το γεγονος οτι το βρηκα πεντακαθαρο με κανει να εχω ακομα ζωντανες τις ελπιδες οτι καπου ειναι αυτος ο Αγκαλιτσας...α ρε μανα....

Φωτιζε μονο, δεν ειχε μουσικη. Ειχε ενα γλυκο προσωπακι που φωτιζε κατω απο τα παπλωματα τον χειμωνα. :)
 
Να δεις που θα βρεθεί Αναστασία μου! :) Δεν μπορεί η μαμά σου να τον χάρισε χωρίς το σκουφάκι.... :xm: Ετσι δεν είναι?? :xm:
 
Φωτεινούληδες - GLO Worm

Λατρεμένη Αναστασία εύχομαι να βρεις και τον Αγκαλίτσα σου!Θα δεις όλα καλά θα πάνε! ;)
 
Παιδια... η μανα μου η κακουργα δεν εχει ακομα παραδεχτει τι τα εκανε αυτα τα παιχνιδια... :eek:

Δεν μπορει να τα πεταξε. Δεν ειναι ο τυπος της. Αποκλειεται, δεν πεταει γενικα.8)

Δεν μπορει να τα χαρισε!!! Θα μου το ελεγε ξεκαθαρα, για να γλυτωσει το οτι της ανακατευω το σπιτι και ολες τις ντουλαπες το καλοκαιρι ψαχνοντας!!!!! :eek: o_Oo_O Γιατι δαιμονιζεται οταν ψαχνω, γιατι ψαχνω αγαρμπα!!! :xm:

Τι τα εκανε μαμωτη την τρελα μου....Ειναι δυνατον να κυκλοφορει ξεσκουφωτος ο Αγκαλιτσας;;;;

Τον φανταζεστε, με μια καλτσα στο κεφαλι αντι για το σκουφακι του;;;; :D :D:D

Αυτο που με ανυσηχει ομως ειναι οτι λειπει εντελως και εκεινος της αδερφης μου, που ηταν πορτοκαλι. Αυτος χαθηκε τελειως, δεν αφησε ουτε σκουφακι, ουτε βρακι.

Αυτο με τρωει...γιατι φοβαμαι μηπως τους χαρισε και δεν το θυμαται...

Απο την αλλη, οπως λεμε ολοι πολυ σωστα, πως γινεται να χαρισε τον Αγκαλιτσα χωρις το σκουφακι του.

Αγκαλιτσας χωρις σκουφακι ειναι ουρανος χωρις αστερια!!! :xm:

Σκουφακι χωρις Αγκαλιτσα ειναι ενα αστερι χωρις ουρανο; Μπα... :D

Δεν στεναχωριεμαι παιδια. :) Απλα επειδη ειδα το σκουφακι του, δαιμονιστηκα γιατι το θυμηθηκα!!! :p

Θα ζησω!!! :D
 
Ερώτηση: ο αγκαλίτσας πλένεται? ή ενδέχεται να χαλάσει ο μηχανισμός του?
 
Ο αγκαλιστας πλενεται αρκει να βγει απο πισω ο μηχανισμος του..!!! Εχει στην πλατη ενα φερμουαρ και βγαινει για να πληθει..!
 
Πίσω
Μπλουζα