[El Greco] Happy happy sisters!

Μόνο αυτή που ήταν στη λαμπάδα είχε. Πάταγες ένα κουμπάκι που είναι κρυμμένο στη φούστα της και έπαιζε μια μελωδία.
 
Πολύ ωραίες οι κουκλίτσες zouzou! Δεν ξέρω γιατί, αλλά συγκινούμαι όταν τα παλιά παιχνίδια κάποιου εξακολουθούν να μοιάζουν με καινούρια. Σκέφτομαι πως:

-κάποιος τους φέρθηκε με την αγάπη που τους άξιζε :flower:

ή

-κάποια μαμά τα στόλιζε σε κάποιο ψηλό ράφι, για να μην τα χαλάσει το παιδί της :(
 
Στη δική μου περίπτωση, ήταν καθαρή αγάπη :)

όπως και για τα βιβλία μου!
 
bibi-bo είπε:
Συμφωνώ με τη rapunjel. Είναι ακόμα πιο σπάνιες ακόμα και απο τη bibi-bo. ;) Και εγώ το ίδιο, μόνο μιά φορά όλα αυτά τα χρόνια βρήκα αυτές τις Happy happy απο τη φώτο. Τα έπιπλα, ρουχαλάκια και τα σπίτια/σετ τους, είναι λίγο πιο εύκολο να τα βρείς. Οσο για τα χεράκια τους Αναστασια μου, νομίζω πως τα φτιάξανε έτσι ωστε να κρατάνε τα αξεσουάρ τους, μιας και η κάθε μια είχε και το δικό της επάγγελμα. Υπήρχε ή κομμώτρια, η ζαχαροπλάστρια, η γιατρίνα, και τέλος η baby sitter. (φώτο της τελευταιας δεν εχω ανεβάσει, αλλα κυκλοφορούσε σε σε ενα σκούρο πράσινο κουτί). Τα χρωματα πάνε ανάλογα με τη κουκλίτσα. Επίσης κυκλοφορούσανε και τα 4 χρωματιστά σπιτάκια τους με το αντίστοιχο νόυμερο επάνω. Νο1, Νο2, Νο3, Νο4. Αυτα θα τα ανεβάσω λίγο αργότερα! ;) Αυτά έβγαιναν σε παρόμοια σχέδια με τα επαγγέλματα τους και ήτανε φτιαγμένα απο βινίλιο παρόμοιο με αυτό της bibi-bo την κλασσική Α' περιόδου κίτρινη ντουλάπα βαλιτσάκι. Εκεί έρχεται και δένει το κλειδάκι το οποίο ανοίγει το σπιτάκι τους. Εδώ έχω κάνει attach 4 φωτογραφίες με κάποια απο αυτά που αναφέρω πιο πάνω. :)
031.jpg


021.jpg


023.jpg


026.jpg



Καλησπέρα και από μενα παιδια!!! Μόλις έβαλα ιντερνετ στο σπίτι!!! Μένω Ηράκλειο Κρητης!!! Αχ τι μου θυμισατε!!!! Ειμαι γεννηθείς το 1983 και ειχα παρει το βαλιτσακι με την baby sitter 500 δραχμες!!! Απο ενα βραχυκυκλωμα δυστυχως το 1999 πηρε φωτια η αποθηκη και δυστυχως δεν σωθηκε τιποτα απο τα παιχνιδια μου τα οποια ειχα εκει..... :cry:

Αν καποιος απο εσας εχει κατι 2 φορες ή μπορεί να μου το βρει στην Αθηνα θα ηθελα να το αγορασω!!!!!!!! Σας παρακαλω παιδια βοηθηστε με να έχω έστω και μια κουκλίτσα να θυμάμαι τα παιδικα μου χρονια ... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
 
Κυριακή, καλώς ήρθες στην παρέα μας! Κρίμα για τα παιδικά σου παιχνίδια, πραγματικά πολύ δυσάρεστο αυτό που συνέβη... Με υπομονή και επιμονή, σίγουρα θα βρεις μια χάπυ χάπυ και ίσως και τα άλλα παιχνίδια που αναζητάς!
 
Σ'ευχαριστω για το καλωσορισμα!!! Μηπως θα μπορουσες να με βοηθησεις? Ψάχνω τόσους μήνες αλλά τίποτα...σ'ευχαριστω και παλι!
 
Δεν έχω κάτι υπόψη μου, δεν τα έχω συναντήσει τα κουκλάκια αυτά ποτέ σε μαγαζί, αλλά θα σε έχω υπόψη μου αν βρω κάτι!
 
Υπαρχει πιο γλυκο μουτρακι απο την happy happy sister???? Αμ δεν υπαρχει!!!!

Αν και, μεταξυ μας τωρα, αν δωσετε βαση στην μουριτσα της, δεν ειναι και πολυ happy, μαλλον απορημενη την βλεπω με την ολη κατασταση! :xm: :)

Τωρα τι να πρωτοπιασουμε να πουμε για το ρουχο και τον φιογκο και την μπουκλα που παει συννεφο!!! Να ναι καλα ο Μακισιμακος μας, τι να τα λεμε παλι...

attachment.php


Το κουμπακι στην ποδια της ειναι ραμμενο απο μενα, οχι για να μην λεει η μανα μου οτι δεν ξερουμε να ραψουμε ουτε ενα κουμπι!

Απολαυστε θυελλα στα ροζ!!! :D

attachment.php
 
τι ομορφες που ειναι Αναστασια!!!!!!!!!!να τις χαιρεσαι και σ ευχαριστουμε πολυ που μοιραστηκες μαζι μας τις φωτογραφιες :)

ΥΓ: της ταιριαζει το ροζ κουμπακι που της εραψες :)
 
:dribble::dribble::dribble:Τι ωραίες οι happy happy sisters σου Αναστασία . Ιδίως η ροζ. Πάντως από ότι έχω καταλάβει αυτή με τα μωβ και τα πράσινα μαλλιά είναι πιο σπάνιες να τις βρεις.
 
Αναστασια είπε:
Υπαρχει πιο γλυκο μουτρακι απο την happy happy sister???? Αμ δεν υπαρχει!!!!
Αν και, μεταξυ μας τωρα, αν δωσετε βαση στην μουριτσα της, δεν ειναι και πολυ happy, μαλλον απορημενη την βλεπω με την ολη κατασταση! :xm: :)

Τωρα τι να πρωτοπιασουμε να πουμε για το ρουχο και τον φιογκο και την μπουκλα που παει συννεφο!!! Να ναι καλα ο Μακισιμακος μας, τι να τα λεμε παλι...

attachment.php


Το κουμπακι στην ποδια της ειναι ραμμενο απο μενα, οχι για να μην λεει η μανα μου οτι δεν ξερουμε να ραψουμε ουτε ενα κουμπι!

Απολαυστε θυελλα στα ροζ!!! :D

attachment.php
Τι γλυκούλες που είναι! Λάμπουν Αναστασία μου, πάλι έχεις κάνει τα μαγικά σου!
 
Τα κουκλάκια της Αναστασίας, δεν μπορούν να έχουν τίποτα λιγότερο από την ομορφιά της,την καλοσύνη και την γαλήνη που εκπέμπει και η ίδια..!! Κατά μάνα, κατά happy..!!! ;) :flower: :sweet_kiss:
 
Να και η δικη μου Happy..... χιλιοπαιγμενη και με ξεθωριασμενα ρούχα απο το πλύσιμο στο πλυντηριο :p αλλα το ιδιο ομορφη!!!! Απο τις αγαπημενες μου κουκλιτσες!!!! Εχω ακομα και το κλειδακι δυστυχως ομως χωρις την αλυσιδα για να κρεμεται στο λαιμο!!!

Προβολή συνημμένου 72644

IMG_3104 2 αντίγραφο.jpg
 
Σκαναρισα διαφημισεις απο Μικυ Μαους του 1987....4 you all...ελπιζω να μην εχουν ξαναμπει..

Happy sisters.jpg
 
Ξαναδιάβαζα το θρεντ και μου γεννήθηκε μία επιθυμία. :Να είχα μία λαμπάδα happy happy sister για το Πάσχα :flower:
 
Τελευταία στάθηκα πολύ τυχερός γιατι είχα μια ανακάλυψη και με την μία βρήκα και τα 4 χρωματα από τις happy..

Η φωτογραφια χάλια το ξέρω, νομίζω ήρθε η ώρα να αλλάξει το σκηνικό και το φόντο γιατί ξεθώριασε :(

attachment.php
 
Με μία φορά πέτυχες και τις τέσσερις, :D εμένα μου πήρε κοντά τέσσερα χρόνια για δύο happy happy sisters και μία happy. Πάντα τέτοια .
 
Είχα την πράσινη Happy Happy, και η αδερφή μου την μώβ και την ροζ, μαζί με τα μωβ έπιπλα στο βαλιτσάκι τους. Δεν θυμάμαι όμως το επάγγελμα την καθεμίας. Φυσικά τις έχουμε ακόμα, καλά φυλαγμένες στο πατάρι μας :)
 
Πίσω
Μπλουζα