[El Greco] Happy happy sisters!

Εγω ειχα την ροζ και με τις φωτο θυμηθηκα πως ηταν το κλειδακι, τα παπουτσακια κλπ.Να ειστε καλα που τα ανεβαζετε και θυμομαστε πως τα ηταν παιχνιδακια μας!
 
Να'στε καλά παιδιά! Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! :)

El greco fanatic, περιμένουμε και τις δικές σου φωτο!

Caramel, καλώς ήρθες! Χαίρομαι που σου ξύπνησαν αναμνήσεις οι φωτογραφίες μας!

Πριν μερικούς μήνες είχα βρει και άλλες δύο, όχι σε τόσο κακή κατάσταση όπως η happy happy lou. Μια κιτρινούλα και μια ροζούλα. Σύντομα θα σας τις δείξω κι αυτές.
 
Οκ εδω είναι η 2 happy μας ,που από ότι φαίνετε είναι πολύ happy από τον ερχομό του καλοκαιριού!!!! :D :D:D:acoustic:

Και φυσικά χάρις την mytiny η δεξιά βρήκε πάλι το σπίτι τις και το κλειδί της :thanx2:

picture.php
 
Πανέμορφες!!! :D Να τις χαίρεστε El Greco Fanatic!! :)

Πρέπει να έκανες κάποια πατέντα με το κουτάκι? ;)
 
Να είσαι καλά mytiny:)

πατέντα ??? δεν γίνεται δεν κάνω τέτοια πράγματα εγώ χαχαχαχαχαχα

Όχι άπλα το συναρμολόγησα όλο από την αρχή ;)
 
MytinyWorld μου ειναι πανεμορφη η μικρουλα σου!!! Ελαμψε!!!! :flower: :flower: :flower:

Παιδια, μεταξυ μας, απο τοτε που ο αφεντης του σπιτιου βρηκε κατι πλειμομπιλ στα σκουπιδια ολοκαινουρια με το κουτι τους (δυστυχως δεν ειναι βινταζ, για αυτο δεν σας τα εχω δειξει) εγω κοιταω παντα στα σκουπιδια... #)

Οι Happy Happy του El Greco Fanatic εχουν απιστευτα χρωματα, και τωρα συνειδητοποιησα κατι κουφο, το οποιο δεν το ειχα προσεξει. Κοιταχτε αυτην στα αριστερα


Ειχανε και Happy Happy στην Ιταλια??????????????????


Και λεγοτανε Cuore Caldo οπως η Παταπουφα??????????????

Η ιταλικη Happy Happy εγραφε επιπλεον Chiave D'oro (ετσι γραφει στο μπλε συννεφακι )

Τι σχεση ειχε το Cuore Caldo Παταπουφα με την Happy Happy της Ιταλιας???

Τωρα αυτο πως γινεται????

Αφηστε που στο ιντερνετ αν γραψεις "Cuore Caldo" + "Chiave D'oro" δεν βγαινει ουτε μια φωτογραφια! Μου φαινεται οτι οι ιταλοι δεν εχουν οργανωθει πολυ στο θεμα των παιδικοω τους παιχνιδιων!!! Εμεις ειμαστε πολυ μπροστα! :D

picture.php
 
Σε ευχαριστούμε πολύ Αναστασία για τα καλά σου λόγια :)

Ναι η El Greco έστελνε της Happy και Ιταλία με όνομα Cuaro Caldo τώρα γιατί έδωσε το ίδιο όνομα σε κάποια από τα ιταλικά παιχνίδια δεν γνωρίσω με τα βίας κρατιέμαι γιατί με τόσα ονόματα και παιχνίδια τελευταία έχω μπερδευτεί 8)8)8)

Επίσης και μια πάνινη κούκλα της el Greco γράφει Cuaro Caldo στο φουστάνι της βρέθηκαν 3 από την mytiny φυσικα!!!

Την 1 έχει η mytiny και της άλλες 2 εμείς ;) βεβαία στην Ελλάδα είχαν διαφορετικό φόρεμα άβυσσος η el Greco τελικά!!! :eek:

Κάποια στιγμή θα ανεβάσω φωτογραφία στο el Greco και lyra για να της δούμε μαζί ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να σας συστήσω?

Η Happy Happy Lou, η Happy Happy και η Happy Happy Day!

picture.php


H Happy Happy Kouki ήταν στην κουζίνα και μαγείρευε, γι'αυτό δεν είναι στη φωτο! :p

Πάντως βρίσκω τις ονομασίες που διάλεξε η el greco για την κάθε μία ευρηματικές!! :D
 
Oλο έλεγα να κάτσω να φτιαξω το οδοντιατρειο και όλο το αμελούσα...

Ελοιπόν έκατσα και το εφτιαξα, και νατο!

attachment.php


τρομερή λεπτομέρεια...επαθα πλάκα..δεν υπήρχε περίπτωση να μπορούσα να το φτιαξω ως παιδάκι!

Επίσης φωτογραφησα και τα καποια από τα επιπλάκια επιτελους!

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
happa happy sisters.jpg

Να και η δική μου κούκλα αγορασμένη από το διαδίκτυο.
 
Ερώτηση κρίσεως :Μερικές από τις Happy Happy που έχω είναι άσπρες σαν την χιονάτη ενώ άλλες μαυροτσουκαλίζουν λίγο. Γιατί αυτό?
 
spirtoulis είπε:
Ερώτηση κρίσεως :Μερικές από τις Happy Happy που έχω είναι άσπρες σαν την χιονάτη ενώ άλλες μαυροτσουκαλίζουν λίγο. Γιατί αυτό?
ΑΝ δεν κάνω λάθος, γύρω στο 1987-88 η El Greco ξεκινά να βγάζει μαυρισμένες κούκλες και κουκλάκια (πχ μαυρισμένες Bibi-bo, μωρά, Happy Happy κλπ κλπ κλπ). Επομένως, θα υπέθετα πως οι Happy Happy που έχεις και είναι μαυρισμένες είναι μετά το ΄87 και οι λευκές πριν. Με πάσα επιφύλαξη βέβαια...
 
:) Εχουν πάντως πλάκα γιατί μοιάζουν πριν και μετά το σολάριουμ .
 
Γλύκα ειναι οι κουκλιτσες Happy Happy της MytinyWorld μας!!! :)

Γελασα πολυ με τις φωτογραφιες του μπανιου τους, που μας εδειξε η Penny!!! :D :D

Γενικα με τα κουκλοεπιπλα μπανιου εχω μια μανια. Πιστευω πως ειναι τα πιο ευρηματικα!!! Ο μπιντες απιστευτος!

Οσον αφορα τις κουκλες Ελ Γκρεκο που σε καποια φαση αρχισαν να παιρνουν ενα χρωματακι πιο σκουρο, δεν ξερω γιατι, αλλα μου δινουν την εντυπωση οτι αλλαζει γενικα και η ποιοτητα του βινυλιου τους. Τι λες fraoulitsa μου εσυ?
 
Σας περνάω και εγώ μερικά πράγματα των happy happy sisters που έχω τα έπιπλα μπάνιου και μερικά από τα αυτοκόλλητα που κολλάει κανείς πάνω. Το μπάνιο τους έχει μέχρι και αυτοκόλλητο-πατάκι. :D

IMG_0063.jpg

IMG_0062.jpg

IMG_0059.jpg

IMG_0058.jpg

IMG_0056.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makisimos είπε:
Φραουλίτσα, σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες που μας έδωσες και μας κατατόπισες περί της ιστορίας τους..!Η χαπυ-χαπυ που έχεις λογικά είναι αυτή που έχω κι εγώ γιατί και οι δύο έχουν ροζ μαλλί...!!

Μεσα στο κουτί είχε δυο φορεσιές..!! Η ροζ που έχεις κι εσύ και η άλλη που φοράει στην φωτογραφία που παραθέτω..!

picture.php
makisime αν θελεις μπορεις να μας βαλεις φωτογραφιες απ το βιβλιαρακι " happy happy sisters" ;
 
Αυτή είναι η στολή νοσοκόμας των happy happy sisters.

IMG_0055.jpg
 
Να και οι δικές μου!

Η μεσαία ήταν πάνω σε λαμπάδα και έπαιζε μουσική!

Στέλνω όμως και τη φωτογραφία μιας "Δαντελένιας" η οποία είχε βγει πολλά χρόνια μετά (και τώρα που το σκέφτομαι το εργοστάσιο της ελ γκρέκο δεν υπήρχε τότε) αλλά είναι ίδια η Happy.DSC05867.jpg

DSC05855.jpg
 
zouzou είπε:
Να και οι δικές μου!Η μεσαία ήταν πάνω σε λαμπάδα και έπαιζε μουσική!

Στέλνω όμως και τη φωτογραφία μιας "Δαντελένιας" η οποία είχε βγει πολλά χρόνια μετά (και τώρα που το σκέφτομαι το εργοστάσιο της ελ γκρέκο δεν υπήρχε τότε) αλλά είναι ίδια η Happy.Προβολή συνημμένου 36541Προβολή συνημμένου 36542
zouzou πολυ ομορφες οι happy happy σου :) δεν ηξερα οτι υπηρχαν και με μουσικη..
 
Πίσω
Μπλουζα