El Greco - Lyra

νιμίζω ότι κυρίως τα κολλητήρια εκαναν παταγο...
 
kambia δεν ειναι ολα αυτα δικά μου.. κάποια είναι απλά φωτό που έχω μαζέψει από εδώ και από εκεί..!!!!
 
θυμάστε τα απίστευτα σουζακια της el greco?

οικογενοια βο.jpg
 
αυτά είναι από την προσωπική μου συλλογή..
 
πλακα με κανετε... :xm:

πω πω παιχνιδια...

(να βαλω και εγω σε φωτο το ενα και μοναδικο μου πονι..? :( )
 
να το βάλεις εννοείται..! όλα ευπρόσδεκτα..!
 
Ύστερα από τόσο καιρό που ασχολούμαι με τα παιχνίδια δεκαετίας 80 από EL GRECO - LYRA πιστεύω ότι το TOP 5 των παιχνιδιών εκείνης της εποχής θα διαμορφωνόταν ως εξής..!!!

ΤΟΡ 5

 


ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ


5)Φωτεινούληδες

4)pin pon

3)παταπούφα

2)μικρό μου πόνυ

1)ΒΙΒΙ-ΒΟ

 

 


ΑΓΟΡΙΣΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

 


5)Σουζάκια


4)ΚΙΤ



3)Αγρίμια



2)Playmobil



1)ΚΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΟΡΚΗΤΕΣ


 
Φιλε makisimos τρελη συλλογη!!!

BTW αν θες μπορεις να χρησιμοποιεις και την Gallery που βρισκεται στο προφιλ σου ωστε να μην φαινονται ως thubnails που θελουν κλικ ;)

Οδηγιες
 
Ειλικρινά είμαι έτοιμη να βάλω τα κλάματα!

Φοβερή συλλογή, τα περισσότερα τα είχα
 
και πάμε για μεγενθυμένες φωτό αυτή τη φορά υπό την καθοδήγηση του φίλου ADVARK

picture.php


Δειτε το αλμπουμ μου!
 
Πριν έδωσα λάθος χρήστη... Του φίλου WALLY ήθελα να πω.... :cool:

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βίο-χλαπάτσα..! το απόλυτο αγορίστικο παιχνίδι..!! Αν θυμάστε είχε μέσα και τους εξωγήινους..!

picture.php


Ο φασουλέτος σε ροζ χρώμα από el greco-δημοφιλής στα κορίτσια...

picture.php
 
παιδια, είδα σε ένα άλλο post ένα παιχνίδι που είχα ξεχάσει εντελώς..!!! έχει κανένας φωτογραφία από το τηλέφωνο των στρουμφ??????? :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από Lyra δεν έβγαιναν τα Pin Y Pon?

Επίσης ένα παιχνίδι σαν playmobil,αλλά με κεφάλια πάπιας τύπου Ντόναλντ που είχε διάφορα κομμάτια όπως παιδική χαρά?
 
Ναι τα πιν πον εβγαιναν απο lyra..! Για το άλλο που λες δεν το θυμάμαι καθόλου..!!!!!
 
Το άλλο πρέπει κατά 99% να ήταν από Lyra γιατί ήταν παρόμοιο με playmobil,δηλαδή στο σώμα και στα χέρια,μόνο το κεφάλι ηταν πάπιας,θυμάμαι είχα από την αδερφή μου ένα set με κούνιες,το οποίο είχε 2 άντρες και 2 γυναίκες πάπιες (στο μέγεθος ενός playmobil κανονικού,δηλαδή άντρα,γυναίκας).Είχε 4 κούνιες!Και ένα άλλο set είχε η αδερφή μου με τραμπάλα και 2 φιγούρες πάλι (1 αρσενικό+1 θηλυκό).Το set με τις κούνιες το είχε μάλιστα 2 φορές.Τώρα βέβαια δεν σώζεται τίποτα!Πάντως πρέπει να βγήκαν το 87-88 στην Ελλάδα,γιατί από ότι μου είχε πει η αδερφή μου,με αυτά έπαιζε πριν παίξει με κούκλες,και τα είχε πάρει από μεγάλο κατάστημα στην Αθήνα τότε,μόλις τα είχαν φέρει
 
Πίσω
Μπλουζα