El Greco - Lyra

makisimos

RetroMasteR
Joined
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.516
Αντιδράσεις
154
Εταιρεία: Lyra


Παιχνίδι: Δράση στους Γαλαξίες


Ark: http://retrodb.gr/ark/?q=node/838

Εταιρεία: Lyra


Παιχνίδι: Super Ντόμινο


Ark:
http://retrodb.gr/ark/?q=node/1188

Εταιρεία: Lyra


Παιχνίδι: Στρουμφοτσουλήθρες


Ark:
http://retrodb.gr/ark/?q=node/839




Δεν χρειάστηκε να τα διατηρήσω αφού τα απέκτησα πριν λίγους μήνες απο παλιό παιχνιδαδικο που έκλεινε..! Απο εδώ και στο εξής αρχίζει η "κατάψυξή τους"..!!!Εννοείται σε ντουλάπα με νάυλον, ναφθαλίνη και τέτοια..!!!!δείτε κάποια ακόμη..

Juanita κι εγ δεν ειχα αφήσει τίποτα όρθιο..!!!!! Ότι περιειχε ραδ, καφακλι, σπαθί αποκοβόταν σε λίγες ώρες..!!! Τωρα συνειδητοποιώ πόσο άσχημα τους φέρθηκα και προσπαθώ να αποκαταστήσω τις σχέσεις μας..!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλέ... :eek:

Εσύ πρέπει να αγόρασες το μισό μαγαζί τουλάχιστον... :D

Τυχερέ!!!! :dribble:

Πες μου ότι βρήκες και τίποτα σε "Μάχη των Πλανητών" να φουντάρω από τον 7ο... :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και λίγα ακόμη τιμης ένεκεν της EL GRECO...!!!

Ελπίζω να σας ικανοποίησα το αχόρταγο ρετρονιο που όλους μας κατατρώει..!!!!

agrimi.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θέλω το Βίιιιιιλυυυυυυυυυυυυυυ :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μαχη πλανητών?????? Σοκ και δέος..!! Δεν ήξερα γι αυτό το παιχνίδι ότι είναι της γενιάς μου...!!!! Δεκαετίας 80 είναι σίγουρα??? Μην με κατακρίνετε αλλά είχα δει 2 κουτιά που είχε με αυτό τον τίτλο αλλά δεν το ήξερα και νομίζοντας ότι δεν είναι της εποχής μου τα άφησα..!!!!!! και το χειρότερο είναι ότι αυτό το μαγαζί έκλεισε πριν 2 μήνες..!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
2lxwef8.gif


Φέρτε μου αιθέρες...
pop.gif
minzdr.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita ζητάω ΑΝΕΛΕΗΤΑ συγνώμη...!!!!!!!!!!!Δεν ήξερα πόσο πολύ θα σε πλήγωνα, ανάθεμα στην ωρα που στο είπα..!!! :) Mην αγχώνεσαι όμως, τα λαγωνικά μου ανακάλυψαν ένα παλιό παιχνιδοπωλείο στο Αιγάλεω που μου είπαν σίγορα ότι εχει bibi bo και τζον τζον..!!!! Γεγονός που αυτομάτως σημαίνει ότι είναι απο εποχής 80!!!!! Θα πάω να δω σήμερα το απόγευμα και θα σας έχω νεότερα για την πραμάτεια του μαγαζιού..! Βέβαια απο πληροφορίες η γριούλα που το έχει κρατιέται δεν κρατιέται οπότε καταλαβαίνετε γιατί σπεύδω..!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ανάνηψα!!!
29dz8zk.gif


Περιμένω ενημέρωση :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Makisimos μας έχεις στείλει κανονικά με τις φωτογραφίες σου!!! :eek: Συγχαρητήρια για τη συλλογή σου και το πλούσιο φωτογραφικό υλικό!Το σπιτάκι των pinpon και η bibibo μπαλαρίνα ήταν από τα πολύ αγαπημένα μου παιχνίδια που ψάχνω εδώ και χρόνια...Πραγματικά είσαι πολύ τυχερός που τα εντόπισες και δεν σου κρύβω τη συγκίνησή μου τόσο για τις αναμνήσεις που μου φέρνουν στο μυαλό όσο και για τον παιχνιδοπώλη που τα φύλαξε με τόση αγάπη και τα διατήρησε σε άψογη κατάσταση.Μακάρι να μπορούσαμε να βρούμε και εμείς ένα τέτοιο παιχνιδοπωλείο τώρα... :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
attachment.php


Αγκρρρρρρ....

Χλλαρππ τσουμ τσουμ.

Μασαω το καπελο μου σαν τον Ρομπαξ. :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
El Greco - Lyra

:) λίγη ακόμη γεύση el greco

AYTOKINHTA JOY TOY.jpg
 
Τ' ανασκελίδου πέφτω και προσκυνώ. Μπουγελόφατσες με τη συσκευασία τους!!!
 
Λοιπόν αφού σε αυτό το θέμα με τα παιχνίδια EL GRECO λέω να βάλουμε και τα παιχνίδια της LYRA επειδή αυτές ήταν οι 2 μεγαλύτρες βιομηχανίες Ελληνικών παιχνιδιών για δεκαετία 70 και 80..! Οπότε εδώ θα περιμένω μαζί με σας να εκθεσουμε ότι υλικό έχουμε απο παιχνίδια αυτών των εταιρειών..!!!

!BP)CPHwBWk~$(KGrHgoH-C0EjlLlu15ZBJ1RnVuoKQ~~_1.JPG

!BRlMpg!!mk~$(KGrHgoH-CMEjlLl0rDjBJ-yJOQK0!~~_12.JPG

0da0_12.JPG
 
ποιός μπορεί να αρνηθεί ότι είχαμε τα καλύτερα παιχνίδια?

babyfireflygreek1.jpg
 
αγαπημένα και δημοφιλή ετσι???

kastra kai poliorkites.jpg

kastra-poliorkites.jpg
 
Πες μου που μενεις και τι ωρες ΔΕΝ εισαι σπιτι :D

Εχεις εναν απιστευτο θησαυρό!!!! respect
 
Πίσω
Μπλουζα