[El Greco] Super Domino

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.031
Εταιρεία: El Greco


Παιχνίδι: Super Domino



Ark:
http://www.retrodb.gr/ark/?q=node/1188

Το θυμάται κανείς ;

Πάμε όλοι μαζί το τραγουδάκι ...

"Super Domino, Super Domino,

το τρελό παιχνίδι,

που όταν ξεκινάς,

παίζεις και δε σταματάς !"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εννοεις αυτο που τα εβαζες το ενα πισω απο το αλλο και μετα τα εριχνες ή το αλλο με τα νουμεράκια; Μαλλον το πρωτο. Ηθελε πολυ υπομονη και χωρο!
 
To έχω στο κουτί του σε άριστη κατάσταση! Υπήρχαν δύο εκδόσεις εγώ με τον αδερφό μου έχουμε την deluxe.
 
Αυτό το παιχνίδι σίγουρα ήταν για γερά νεύρα. Μια φορά τα είχα φτιάξει όλα και μου έμεναν 5-6 τουβλάκια... Κατα λάθος μου ξεφεύγει το ένα και παίρνει μαζί του όλα τα υπόλοιπα.... Έπαθα σοκ :eek: :eek: :eek: :eek: Από εκείνη τη μερα δεν το ξανάπιασα στα χέρια μου. :D
 
Δεν ηξερες το κολπο; Αφηνες κενά που και που , η τα γεμιζες με μπαταριες που κι'αυτες ειναι retro! κατι μπλε A size :)
 
Τωρα μου θυμισατε ενα επεισοδιο του απιστευτα και ομως αληθινα,

Εναν τυπο του εχτισε ενα γιγαντιαιο progect απο εκατομμυρια domino...

Το αποτελεσμα στο τελος ηταν κατι παραπανω απο εντυπωσιακο!!!! :)
 
Ναι το θυμάμαι. Ήταν φανταστικό :)
 
Κι όμως στο στήσιμο των τούβλων θυμάμαι να "κλέβω" κοντά στις γέφυρες μιας και ήταν τα πιο επίφοβα σημεία, βάζοντας ανάμεσά τους ένα πιο χοντρό τούβλο από το κανονικό Domino, ανά 10 περίπου τουβλάκια.

Φυσικά αυτό προστάτευε την όλη "επιχείρηση" από ολοκληρωτική καταστροφή αν τύχαινε κι έπεφτε ένα τουβλάκι... :D
 
Οι οπαδοί του Oblivion πρέπει να έχουν ήδη δει

... :D
 
Χαχα, πολύ καλό! Ο adoring fan από την Arena είναι τρέλα ως τουβλάκι!

Nα θυμίσω ότι η εκπομπή "Απίστευτα κι όμως Αληθινά" είχε αφιερώσει αρκετές εκπομπές με επιδείξεις από Super Domino.
 
super domino !!!.....ναι ναι ....το είχα αγοράσει κι εγώ ....και θυμάμαι ότι έκανε 800 δραχμές !!!....μα που το θυμάμαι αυτό ήθελα να 'ξερα....είχα τσακωθεί και με την μητέρα μου επειδή θυμάμαι είχε θεωρήσει ότι ήταν πολύ ακριβό κι εγώ ( αν και εντελώς μπόμπιρας ) είχα πάει κρυφά σε ένα "παιχνιδάδικο" στην πλατεία κοντά στο σπίτι που μέναμε....και το είχα αγοράσει μόνος μου !!!......super domino.....Πω πω...θυμάμαι τις γέφυρες τις πλαστικές όπου έβαζες τα τουβλάκια επάνω τους ....είχαν χρώμα πορτοκαλί έντονο...
 
Εγώ είχα αυτό - που δεν είναι σούπερ ντόμινο - αλλά είχε πολλά τουβλάκια :)

Domino krios.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αφιερωμένο εξαιρετικά στον Makisimo!

[edit] Dead pics [edit]

Οι 2 πρώτες σελίδες των οδηγιών:

[edit] Dead pics [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι χρονο-κλωτσια ηταν αυτη? Φοβερο!
 
Και οι υπόλοιπες 2 σελίδες των οδηγιών:

[edit] Dead pics [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλειο το Ντόμινο..!

:bow: :bow: :bow: :bow: :award: :beerz: :cheers:

CandyForEver σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ τοοοόσο πολύυυ..!!!!!!!!!! :thanx2:

Να είσαι καλά, μου έφτιαξαν οι φωτογραφίες σου τη μέρα..!!!!!!

Είναι τέλειο παιχνίδι, λογικά το είχα μικρός, μου ξυπνάει έντονες αναμνήσεις..!!

Πραγματικά χρονό-κλωτσιά. όπως είπε ο φίλος Wally..!!! :D

Πο ποοοο, μιλάμε μας έβαλες τα γυαλιά με αυτές τις φωτό..!!!

Έχεις κάνει δυναμική παρουσία στο χώρο του ρετρό-Ελληνικού παιχνιδιού ...!!! :cheers: :cheers: :thanx2:
 
Makisime, Wally, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια!!!
 
Πραγματικα CandyForEver μας θυμησες πολυ αγαπημενο παιχνιδι!!! Μου το ειχαν χαρισει χρησιμοποιημενο χυμα και δεν ειχα δει ποτε το κουτι του!

Θυμαμαι επαιζα μονη μου τα μεσημερια του καλοκαιριου οταν οι γονεις μου ξαπλωναν και ειχα ολο τα σαλονι δικο μου να το απλωσω

και οταν επεφτε κανα τουβλακι και τα παιρνε σβαρνα ολα δαγκωνομουνα να μην φωναξω απο απελπισια και τους ξυπνησω ολους!!!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα