[El Greco] Super Domino

SUPER πραγματικα!!!

Το έχω ακόμα αλλά το κουτί του έχει διαλυθεί.

Όλο λέω να το στήσω μια μέρα να φτιάξω καμιά διαδρομή :cool:
 
Wow δεν το πιστεύω αυτό που βλέπω, καλά αυτό και αν με πάει πολύ πίσω ατελείωτες ώρες παιχνιδιού ;) ,

Kάποια στιγμή ενώσαμε 3 από αυτά με τον αδελφό μου και τον ξάδελφο μου και έγινε πανικός φυσικά δεν υπήρχε περίπτωση να τα καταφέρουμε γιατί ο καθένας έκανε της αλχημείες του και έπεφταν :p :p

Εγώ άφηνα κενό ανά 20 και από της πολλές προσπάθειες κάποια στιγμή τα κατάφερα. #)

Είμαι σίγουρος ότι έχουν ξεμείνει πολλά κομμάτια του στο πατρικό της μάνας μου Ελλαδα

Καταπληκτική ανακάλυψη CandyForEver :thanx2: :thumbup:
 
8) Εγώ πάλι πρώτη φορά το βλέπω #) , αλλά για να το λένε όλοι πρέπει να ήταν πολύ σούπερ παιχνίδι! :) Μπράβο για την ανακάλυψη Candy4ever! :award:
 
προφανώς γεννήθηκες μετά το 1985...αν είχες γεννηθεί νωρίτερα θα τα είχες πετύχει κάπου!

Οι φωτογραφίες ανέσυραν αναμνήσεις σε όλους μας! Πόσες ώρες παιχνιδιού μας έδωσε αυτό το φαινομενικά απλό παιχνίδι!
 
Γλουπ και σμπαρεκουάκ! :eek: Πωωωωωωωωωωω τι μου θύμησες!

Candy4ever I'll love you forever!
hug_smiley.gif
 
παιδιά, σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια!!!
 
Doesn't get more retro than that!

[edit] dead video [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σημερινη ρετροανακαλυψη 1/4.... :D

Το κουτι

Super Domino 1.jpg

Περιεχομενο και οδηγιες

Super Domino 2.jpg

Περιεχομενο (κοντινο)

Super Domino 3.jpg

Κομπλε και τσιλικο!!!!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπόν, αυτό το είχα όταν ήμουν παιδί!

Θυμάμαι να βάζω τα πιόνια σε όλο το σπίτι, να τα πατάει η μητέρα μου (και να με κυνηγάει! :D ), να τα ρουφάει η σκούπα, να ανοίγω τη σακούλα της ηλεκτρικής για να τα βρω, να γίνεται όλο το σπίτι χάλια και γενικά, σκηνές απείρου κάλλους! :biglaugh:

Χαρίστηκαν κάποια στιγμή - όσα είχαν απομείνει! :(
 
D@redevil είπε:
Λοιπόν, αυτό το είχα όταν ήμουν παιδί!
Θυμάμαι να βάζω τα πιόνια σε όλο το σπίτι, να τα πατάει η μητέρα μου (και να με κυνηγάει! :D ), να τα ρουφάει η σκούπα, να ανοίγω τη σακούλα της ηλεκτρικής για να τα βρω, να γίνεται όλο το σπίτι χάλια και γενικά, σκηνές απείρου κάλλους! :biglaugh:

Χαρίστηκαν κάποια στιγμή - όσα είχαν απομείνει! :(
Το στηνω...ερχεσαι; :D

Btw...το κοβω για την ΑΡΚ χαλαρα... :D
 
Αμέ! Με την πρώτη ευκαιρία που θα βρεθώ στα μέρη σας (όχι για δουλειά όμως!), θα το κανονίσουμε!

Ημερήσια επίσκεψη στο Stayros Fun Park! :D

Ε, ναι! Κρίμας είναι να μείνει εκτός!
 
Aπό τα πολύ αγαπημένα μου παιχνίδια..!! Το είχα κι εγω μικρός, σαν τωρα θυμαμαι να το στηνω με τι ωρες αλλά επειδη ημουν πολύ μικρος και λιγο μπουνταλάς, ποτέ δνε το ολοκλήρωνα..!! Ζητημα αν καταφερνα να στησω πάνω απο 10 κομμάτια..!! :( Μπράβο για την ανακάλυψή σου..!! :)

Σταυρος μένουμε κοντά, κάλεσέ με να παίξουμε... :) Εχω και Κάστρα και Πολιορκητές..!! :D
 
D@redevil είπε:
Αμέ! Με την πρώτη ευκαιρία που θα βρεθώ στα μέρη σας (όχι για δουλειά όμως!), θα το κανονίσουμε!
Ημερήσια επίσκεψη στο Stayros Fun Park! :D

Ε, ναι! Κρίμας είναι να μείνει εκτός!
Χαρα μου να σε ξαναδω!!!!! :flower: :flower: :flower:

Φερε και την part σου μαζι... :D


makisimos είπε:
Aπό τα πολύ αγαπημένα μου παιχνίδια..!! Το είχα κι εγω μικρός, σαν τωρα θυμαμαι να το στηνω με τι ωρες αλλά επειδη ημουν πολύ μικρος και λιγο μπουνταλάς, ποτέ δνε το ολοκλήρωνα..!! Ζητημα αν καταφερνα να στησω πάνω απο 10 κομμάτια..!! :( Μπράβο για την ανακάλυψή σου..!! :) Σταυρος μένουμε κοντά, κάλεσέ με να παίξουμε... :) Εχω και Κάστρα και Πολιορκητές..!! :D
Ευχαριστω! :thanx2:

Οποτε θες Γερασιμε! :D

Με εβαλες στην πριζα τωρα με το "στησιμο".... :diablotin:
 
Διάλογος πριν από καμιά 25αριά χρόνια (πανω κάτω γιατί δε θυμάμαι πότε βγήκε το παιχνίδι)

-Μαμά θέλω αυτό το παιχνίδι για τα Χριστούγεννα

-Ποιό? Το Ντόμινο? Διάλεξε κάτι άλλο....

-Γιατί ρε μάνα?

-Γιατί παιδί μου δε μαζεύεις που δε μαζεύεις τα παιχνίδια σου, έχω τα playmobil σου παντού σκορπισμένα θα έχω και αυτά? Μετά μη μου γκρινιάζεις οτι τα ρούφηξε η ηλεκτρική σκούπα!

Και όπως καταλαβαίνετε μου έμεινε απωθημένο :( Το έπαιξα 2-3 φορές σε φίλους που το είχαν

Υγ. Εννοείται πάει ΑΡΚ (ανέβηκε κιόλας) και εννοείται οτι έρχομαι για παιχνίδι (Ακόμα με αυτή την τηλεμεταφορά? Πότε θα φτιαχτεί επιτέλους?)
 
Αφιερωμενο σε ολα τα παιδακια των 80s... :cool:

Super Domino 4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ρε παιδια έλεος που τα βρίσκετε; θέλω και γω!!!!!
 
wiimaniac είπε:
ρε παιδια έλεος που τα βρίσκετε; θέλω και γω!!!!!
Αν εισαι Αθηνα στο Monastir Mall... :)

Αν εισαι Θεσ/νικη στο Μπιτ Μπαζαρ... :)
 
Stayroooo θέλουμε να δουμε και τις υπόλοιπες ανακαλύψεις σου.... :)

Και με μπριζωσες να παω να στησω και το δικο μου Ντομινοοοοο.................
 
Candy4ever είπε:
Αφιερωμένο εξαιρετικά στον Makisimo!
Μπραβο Candy...

Μπορει να μην ειχα πολλα, αλλα αυτο το ειχα και το θεωρω πολυ δημιουργικο και εκπαιδευτικο παιχνιδι...ωωωωρες με τα ντομινο...
 
Το θυμαμαι αυτο το υπεροχο παιχνιδι που ητανε ενα πανιγυρι απο υπεροχα χρωματα και ηθελε και αρκετη δουλεια να στηθει.Για ενα μικρο παιδι ητανε αρκετα δυσκολο να το φτιαξει θυμαμαι που προσπαθουσαμε να στο φτιαξουμε με κατι παιδια.Υπεροχο θεμα που ξυπναει πολες αναμησεις μπραβο παιδες! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα