Elite: Dangerous

Να χαμε και χρόνο να παίξουμε!!! Τί καλά που θα ήτανε!!!!
 
Μέχρι την ερχόμενη Δευτέρα, το E: D Arena προσφέρεται δωρεάν απο το site της FD, καθώς και απο το Steam !! (και το ωραίο είναι πως αν το προσθέσετε στην βιβλιοθήκη σας, θα το έχετε αποκτήσει για πάντα). :) Απλά έχετε υπόψιν ότι θα χρειαστεί να γίνει και το σχετικό registration στο site της FD.

Tώρα, για όσους δεν θυμούνται τι είχαμε γράψει πιό πάνω για το Arena, να επαναλάβουμε πως πρόκειται για ένα δωρεάν muliplayer κομμάτι του E: D, που δίνει την ευκαιρία στους παίκτες-διαγωνιζόμενους να "ξεδώσουν" (κοινώς: να βγάλουν το άχτι τους) διαδικτυακά, χωρίς τον κίνδυνο να χάσουν το πανάκριβο σκάφος τους. (οπότε και θα κληθούν να πληρώσουν το σχετικό "μπουγιουρντί" της ασφάλειας για να το επαναφέρουν πλήρως εξοπλισμένο).

Σε γενικές γραμμές το Arena ήταν μία προσθήκη που προσωπικά την είδα με θετικό μάτι (μιά και είχα απο την αρχή την επιθυμία για ένα τέτοιο mode), αν και απ' ότι θυμάμαι ο Captain είχε αντίθετη άποψη. Πάντως υπάρχει και ένα μελανό σημείο (πάντα κατά την άποψή μου), και το οποίο δεν είναι άλλο απο την χρηματική αμοιβή που παίρνουν οι παίκτες, η οποία αν και πολύ μικρή, μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο κανονικό E: D, αφαιρώντας έτσι την μοναδική εμπειρία του να αποκτά κανείς τα πρώτα του χρήματα παίζοντας *κανονικά* το παιχνίδι, και όχι μέσω του υπερ-απλουστευμένου Arena.

Captain Kal είπε:
Να χαμε και χρόνο να παίξουμε!!! Τί καλά που θα ήτανε!!!!
Ε, καλά τώρα... κάθε φορά που γράφουμε, συνέχεια γι' αυτό γκρινιάζουμε. :p ;)
 
Εγώ φταίω? Το backlog τείνει, σε τετραψήφια νούμερα!!!! :p Και έρχεται και NMS τον Αύγουστο!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Captain Kal είπε:
Εεεε... όσο να 'ναι, φταίμε λιγάκι και εμείς με την καταναλωτική μανία που μας χαρακτηρίζει, διότι κατά βάθος ξέρουμε πόσο δύκολο είναι να προλάβουμε να ασχοληθούμε με όλα αυτά τα games - και παρ' όλα αυτά συνεχίζουμε τις αγορές με αμείωτη ένταση... :supergrin: :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλύτερα σε games, παρά σε γιατρούς και δικηγόρους!!!! :p
 
Nαί, αν και τώρα περνάμε σε εντελώς άλλο θέμα. (δεν συνεχίζω, γιατί θα μας κόψουνε λόγω off-topic) :supergrin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Greetings Commanders!

Ξέρω πως ξεθάβω παλιό θέμα, αλλά αυτήν την εποχή το συγκεκριμένο παιχνίδι μου τρώει έναν σεβαστό αριθμό ωρών της ημέρας :)

Ασχολείστε ακόμα με το παιχνίδι; Παίζετε co op;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βασικά το έχω αφήσει εδώ και δύο χρόνια!!! :( 'Οταν ξαναμπώ πάλι από την αρχή θα ξεκινήσω!!! :precry:
 
Thargoids! The Return!!!!

Νέο Patch για το Elite και οι Thargoids επιστρέφουν!!!

 
Oμοίως με τον εν-sim αδελφό, Captain, και εγώ έχω πλέον εγκαταλείψει το παιχνίδι απο το καλοκαίρι του '15... :( (αν και παρακολουθώ τα νέα του).

Oχι φυσικά επειδή το βαρέθηκα ή επειδή έπαψε να μου αρέσει (άλλωστε τα παλαιά μέλη του forum ξέρουν την σχέση μου με το Elite), αλλά επειδή ο χρόνος που μπορώ να διαθέσω για gaming είναι πλέον μηδενικός.

Κρίμα - ειδικά τώρα που κάνουν comeback οι φοβεροί και τρομεροί Thargoids !! (πάντως, αντίθετα απο τον Captain, -ΔΕΝ- θα ξεκινήσω απο την αρχή αν κάποια στιγμή ξαναασχοληθώ με E: D !! Aρκετά "ξεκινήματα απο την αρχή" έκανα σε κάθε νέα έκδοση του παιχνιδιού που έβγαινε τις περασμένες δεκαετίες - για να μην θυμηθώ και τις φορές που χάλαγε κάποιο save μου και πάθω νευρικό κλονισμό !! Οχι πάλι απο την αρχή λοιπόν, ούτε με σφαίρες !! :p )

Είδα πάντως ότι κυκλοφόρησε το παιχνίδι και σε PS4, και η πρώτη εντύπωση απο τους εν λόγω κονσολάδες, είναι θετική !! (έτσι τουλάχιστον δείχνει το ένα review που έχει εμφανιστεί στο metacritic, προς το παρόν...)
 
(πάντως, αντίθετα απο τον Captain, -ΔΕΝ- θα ξεκινήσω απο την αρχή αν κάποια στιγμή ξαναασχοληθώ με E: D
Μόνο την εκπαίδευση θα ξεκινήσω από την αρχή!!! Γιατί σκουριάσαμε!! Αλλά από Σεπτέμβριο και μετά!!!! (Δες το Everspace!!! Ότι πιο κοντά σερ ουφάδικο, έχει έρθει space sim!!)
 
Captain Kal είπε:
Μόνο την εκπαίδευση θα ξεκινήσω από την αρχή!!! Γιατί σκουριάσαμε!!
Aαα, λέω κι εγώ... :p

Επρεπε να το διευκρινήσεις !!

Captain Kal είπε:
Δες το Everspace!!! Ότι πιο κοντά σερ ουφάδικο, έχει έρθει space sim!!
Το "στάμπαρα" εδώ και κάποιες εβδομάδες, και βέβαια μπήκε άμεσα στην wishlist. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα