Epic

ChrisTOS

RetroJunkie™
Joined
5 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.213
Αντιδράσεις
67
Epic owns!!!! Η DID ήταν φανταστική... η μηχανή εκπληκτική. Νιώθει κανείς ότι παίζει το Battlestar galactica! 16ΜΗz + cache!!!!

Thanks D-bug!
 
Θα με συγχωρέσεις αλλά δεν κατάλαβα γρι....
 
:D

picture.php


DID = Digital Image Design

D-bug

Ο ChrisTOS το παίζει σε ανώτερο μηχάνημα (νομίζω Falcon, am I right?)...
 
Oups με προλαβε.
 
Το ειδα προσφατα μεσω Dosbox... για καποιο λογο δε μου φανηκε πολυ playable, αλλα η μηχανη του ηταν πραγματικα πρωτοποριακη!!!
 
Ολοι θυμομαστε το σοκ που παθαμε οταν ειδαμε για πρωτη φορα το F29-Retaliator...φοβερα μαστορια οι τυποι.

Kαποιοι απο αυτους συνεβαλαν στο MotorStorm του PS3...
 
Το F-29 ήταν το αγαπημένο μου simulator (αν και δεν υπήρχε τέτοιο αεροπλάνο).

Βέβαια περισσότερο προς arcade έφερνε, αλλά ήταν καταπληκτικό και πολύ γρήγορο!

Μην ξεχνάμε και το Robocop 3, όπου η DID, έκανε πάλι θαύματα!

:bow:
 
Και στον απλό STe μου υπέροχο ήτανε... και μία από τις καλύτερες (επική!) εισαγωγές πού έχω δει ποτέ, φοβερά εντυπωσιακή!
 
Η DID ήταν H εταιρεία. Τι να πρωτοθυμηθεί κανείς: F -29 Retaliator, EPIC, το πολύ καλύτερο του Inferno , Robocop 3, TFX, EF2000, F - 22 ADF, Typhoon 2000.

Έπαιζα τις εκδόσεις της Amiga, και αργότερα του PC. Απλά καταπληκτικά.
 
Πωωωωπω τί είπες τώρα... ούτε ήξερα τί με περίμενε όταν γύρισα από Thomas Soft με το Robo3 και το έβαλα στο ST μου... άλλη αποκάλυψη! FPS με filled polygons...
 
Martin Kenwright rules !! :worship:

Απο την εποχή που διάβασα το Special Review του Falcon στο Pixel, αναγνωρίζω "αυτόματα" τα χαρακτηριστικά 3D-filled polygons.

Xαρακτηριστικά για το Epic θυμάμαι που βλέπαμε το demo να παίζει σε Amiga, και είχαμε ψαρώσει άσχημα !!

Tελικά το κανονικό παιχνίδι άργησε αρκετά να βγεί στην αγορά, και ήδη είχε κυκλοφορήσει στα PC o άρχοντας που ονομαζόταν "Wing Commander".

Παρ' όλα αυτά, το Epic ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι. :thumbup:
 
epic! με αυτο το παιχνιδι εκανα εισαγωγη στα space simulators.. αριστο στην αμιγκα τουλαχιστον που το ειχα παιξει ,τι να πω για το μουσικο θεμα...οσο για τον st φανταζομαι θα ειναι εξισου καλο.

οντως τα γραφικα του ειταν γνωστα και σου εφερναν στο μυαλο αμεσως την εταιρια.και το robocop3 ..καλα ειχα παθει πλακα με αυτο....!!!
 
Η έκδοση του Epic στο PC, έχει λίγο μεγαλύτερα cutscenes. Και εάν σας άρεσε το Epic, δείτε και την πολύ καλύτερη συνέχεια του το "Inferno".
 
Το Inferno το έχω ακόμα original !! :D (το είχα πάρει απο το "Vertigo").

Θυμάμαι το κουτί ήταν κόκκινο και τεράστιο !! :thumbup:
 
simonkey είπε:
epic! με αυτο το παιχνιδι εκανα εισαγωγη στα space simulators.. αριστο στην αμιγκα τουλαχιστον που το ειχα παιξει ,τι να πω για το μουσικο θεμα...οσο για τον st φανταζομαι θα ειναι εξισου καλο.οντως τα γραφικα του ειταν γνωστα και σου εφερναν στο μυαλο αμεσως την εταιρια.και το robocop3 ..καλα ειχα παθει πλακα με αυτο....!!!
Είτε το πιστεύετε είτε όχι, στον ST έχει καλύτερη μουσική (theme)...
 
Eπειδή όντως *δεν* το πιστεύω, πάω να το δοκιμάσω και βλέπουμε !! :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα