Fan-made Sonic [Sonic fan Remix]

Ναι αυτό είναι . την εποχή που το είχα δει είχα ενθουσιαστεί ! Σήμερα τα παιχνίδια οπαδών έχουν προχωρήσει τόσο πολύ . Θυμάστε παλιά την MagicGraphx ; Ήταν η πρώτη ομάδα που είχε φτιάξει παιχνίδια Sonic !

Πάντως , μιας και έκατσα και είδα πολλά βιντεάκια στο Youtube για το νέο Sonic 4 , αυτό που πρόσεξα επανελειμένως ήταν πως οι πίστες ήταν πολύ μικρές . Δεν συμφωνείτε ; Επίσης η ταχύτητα μου φάνηκε λίγο υπερβολική . Όπως είπε και κάποιος άλλος , καλή η ταχύτητα , αλλά το θέμα είναι και να απολαύσουμε το παιχνίδι · τι να πρωτοαπολαύσουμε έτσι γρήγορα που πάει ;
 
iliekater είπε:
Πάντως , μιας και έκατσα και είδα πολλά βιντεάκια στο Youtube για το νέο Sonic 4 , αυτό που πρόσεξα επανελειμένως ήταν πως οι πίστες ήταν πολύ μικρές . Δεν συμφωνείτε ; Επίσης η ταχύτητα μου φάνηκε λίγο υπερβολική . Όπως είπε και κάποιος άλλος , καλή η ταχύτητα , αλλά το θέμα είναι και να απολαύσουμε το παιχνίδι · τι να πρωτοαπολαύσουμε έτσι γρήγορα που πάει ;
Ισχύει ακριβώς το αντίθετο. Οι πίστες είναι πολύ μεγαλύτερες από τα Sonic στο Megadrive (από τα advance δεν ξέρω, δεν τα εχω παιξει τόσο πολύ). Υπήρχαν πίστες που ελεγα "τώρα θα φτάσω στην ταμπέλα, δεν μπορει" αλλα αντί αυτού έφτανα απλά σε άλλο ένα checkpoint. Θα έλεγα ότι παρόλο που εχει λιγότερες πίστες από το Sonic 1 σε αριθμό, το Sonic 4 το φτάνει σε gameplay time.

Η ταχύτητα δεν ειναι μεγάλη, ειδικά σε σχέση με το Sonic 2. Στην καλύτερη περίπτωση κατάφερα να "σκρολλάρω" την οθόνη τόσο γρήγορα όσο στο Sonic 1.
 
Pelican13 η τελικη εκδοση θα εχει χρονομετρο?
 
Μήπως γνωρίζει κανείς , πόσα "επισόδεια" θα έχει το Sonic 4 ;
 
Εισαι εκτος θεματος.
 
Παιδια.... Εχω να νοιωσω εθνικη υπερηφανια πολυ καιρο.

Δεν ξερω αν με νοιωθετε αλλα χαιρομαι που κατι τετοιο εγινε απο ελληνικα χερια. Θελω να φωναξω αλλα θα ξυπνησω τους γειτονες. :p

Btw.. Μακαρι ο Pelikan να γινοταν μεντορας μου.... Τ_Τ Θαθελα πολυ να φτιαξω ενα game. :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" /> Ειδικα RPG και Platforms.
 
Το μοναδικο πραγμα που δεν μου αρεσει καθολου στις παραπανω φοβερες δουλειες, ειναι ο σχεδιασμος του Sonic.

Ποτε δεν καταλαβα γιατι αρεσει η τωρινη μορφη του Sonic στον κοσμο.. Αυτο το παιδικο anime στυλ δεν το χωνεψα ποτε.

Δεν θα ητανε απειρως καλυτερος αν ητανε καπως ετσι;

http://orioto.free.fr/Prints/GreenHillZOnePrint.jpg

http://fc01.deviantart.net/fs36/i/2008/258/1/9/Aquatic_Run_by_Orioto.jpg

http://orioto.free.fr/Prints/StardustSpeedway.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O Pelican13 ανεβασε site με demo για download.

Δεν προλαβα να δω αν εχει διαφορες με το Beta (διαβασα κατι περι colour correction).

Οσο για το πρωτο κανονικο release

The game contains some bugs, mainly the loops, you could fall off or loose speed on exit but there is no time to fix those for the first release
Ξανα συγχαρητηρια Pelican13
 
θέλει vsync επιγόντως :D
 
OMG! Το κατεβασανε απο Rapidshare κ το μαρκαρανε ως illegal! Οποιος προλαβε να το κατεβασει καλο θα ηταν να το κανει καπου reupload για να το παρουν κ αυτοι που δεν προλαβαν να το κατεβασουν!!
 
MoBoRoS είπε:
OMG! Το κατεβασανε απο Rapidshare κ το μαρκαρανε ως illegal!
ILLEGAL????

μου φαινεται οτι οι τυποι στο rapidshare πρεπει να κοψουν το σεφερη γιατι προκαλει τυφλωση!

στο θεμα μας τωρα

πραγματικα πολυ καλο

μπραβο στο δημιουργο του!!!!
 
ωχ λέτε να είναι προπομπός για cease and desist ?

πάντως εγώ πρόλαβα και το κατέβασα αλλά δεν κατάφερα να το απολαύσω,"έσπαγε" φοβερά ακόμα και σε επίπεδο λεπτομέρειας fastest,γιατί ο υπολογιστής που χρησιμοποιώ τώρα είναι πανάρχαιος :(

καλά νέα! βρήκα ένα άλλο download link από ένα άλλο site που λειτουργεί μια χαρά (μάλλον είναι ανεβασμένο στο server του site οπότε δεν μπορούν να το πειράξουν)

http://digiex.net/downloads/download-center-2-0/games/7049-sonic-fan-remix-download.html#post35895

(προς mods: αν δεν είναι νόμιμο, τώρα που από ότι φαίνεται παρουσιάστηκε νομικό πρόβλημα; ,σβήστε το link)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mετρησα σημερα τα καρε.

60αρα ακουμπαω στα 800*600 στο Beatifull (δεν ειναι καρφωτη).

(με Win7 64, AMD 9550 Quad, 4 GB, ATI HD 5500 1GB - δηλαδη με μετριο συστημα)

Τσεκαρε αλλος τα frames?
 
Συνήθως 30άρη με 1600x900 και Fantastic σε Core2Duo 2.33 , 4gb ram και 4850 512MB.
 
copy paste απο το Feedback μου - στον Pelican13

Σε ενα ταπεινο DualCore Ε5200 & Ati 4850,στη max για την οθομη μου Resolution 1680 x 1050 με το Graphics Quality -Fullscreen στο Fantastic (Νο Anisotropic Filtering /Anti Alising)

τα Fps δεν πεσαν ποτε κατω απο 39-40 χωρις μαλιστα διακυμανσεις (ακομα κι οταν εκανε το εντυpωσιακο περασμα της η Ορκα) ,και συγκεκριμμενα στην 1η Zone 46-50 Frames per second,στην δευτερη

Zone 39-45 Fps και στην τριτη παλι 45-40 Fps.

.......

Παντως λαμβανοντας υποψη ,οτι τρεχει ουσιαστικα στον ενα πυρηνα μονο ,και κατι ψιλα στο 5-10% στο δευτερο core(απ οτι καταλαβα απο μια προχειρη αναζητηση σε φορουμς εχει σχεση με την αρχιτεκτονικη της Unity Engine )

picture.php


,καιμε βαση τα low specs του μηχανηματος μου, νομιζω οτι η μεγαλη πλειοψηφεια ,οσων το δοκιμασουν ,δεν θα εχει προβλημα να το απολαυσει χωρις πολλους συμβιμβασμους .
Με overclocked Cpu και πειραγμα στα timings των μνημων e.t.c. που ειμαι συνηθως ~50+ Fps
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
E8500 (C2D @3.16ghz) + GTX285/2GB + win7/x64 = 60-65fps σε fantastic 1680*1050

Δεν παίζει ποτέ κάτω από 60 αλλά αυτά τα έξτρα 5 fps δημιουργούν tearing :p αυτά στο ΒΕΤΑ πάντα, πλέον το demo έχει vsync :D και είναι καρφωμένο στο 60

atom dualcore @ 1.60ghz + ION + win7 + οποιαδήποτε ανάλυση / λεπτομέρεια = unplayable ΛΟΛ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερο φαινεται, θα το κατεβασω το απογευμα να το τσεκαρω
 
Mε το ενα core πρεπει να παιζει. Υποθετω οτι υπαρχει και πληρωτη εκδοση της Unity που ειναι multicore. Φυσικα θα κοστιζει καποιες χιλιαδες δολλαρια...

Τεσπα, μια χαρα ειναι
 
Πίσω
Μπλουζα