Fifa Soccer 20+ χρόνια

Και εγω δεν το συμπαθω, δεν μου αρεσε ποτε, βασικα δεν μου αρεσουν τα ποδοσφαιρακια γενικα, αλλα αυτο διαφερει κατα πολυ απο το να το χαρακτηρισω αηδια. Σε καποιους αρεσε τοτε, δεν γινεται να μην ισχυει αυτο, αφου ειναι απο τα πρωτα σε πωλησεις ποδοσφαιρακια στο megadrive, και η ιδια η sega το ειχε μεσα "πακετο" με το megadrive. Ασχετα οτι και εμενα δεν μου αρεσει καθολου.
 
πολυ ωραιο οντως..μαζι με των blur το 1998 ηταν τα καλυτερα tracks που επαιζαν σε εισαγωγη της σειρας!
 
Μετά απο 29 χρόνια η ΕΑ ανακοίνωσε ότι σταματά το θρυλικό βιντεοπαιχνίδι.

Η γνωστή παγκόσμια ομοσπονδία FIFA και η θρυλική ΕΑ απο ότι φαίνεται δεν τα βρήκαν μετά απο την αξίωση της FIFA που προέκυψε να ζητήσει 1 δισ. δολάρια για κάθε τετραετία!

Σύμφωνα λοιπόν με την θρυλική ΕΑ ως τελευταίο παιχνίδι θα είναι το FIFA 23 που αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Ιούλιο του 2023. (Φτάνοντας έτσι τα 30 χρόνια κυκλοφορίας για το θρυλικό βιντεοπαιχνίδι FIFA)




Μετά απο όλα αυτά ας θυμηθούμε πως ήταν το πρώτο παιχνίδι FIFA που κυκλοφόρησε το 1993...

fifa-international-soccer-game.jpg



Και αφού νοσταλγησατε με το πρώτο βίντεο ας δούμε τώρα την πορεία του πιο πετυχημένου ποδοσφαιρικού παιχνιδιού για ολα αυτά τα χρόνια..

 
Τελευταία επεξεργασία:
Ε καιρός ήταν γιατί κάπου κούρασε. Φαντάζομαι θα γίνει ανάρπαστο το Fifa23 όντας το τελευταίο της σειράς.
 
Πίσω
Μπλουζα