Firmware updates

picture.php
 
Ε, ρε τι θα πάθαινε με το θρυλικό λεπτό που είχε 61 δευτερόλεπτα.

Βέβαια δεν τολμώ να σκεφτώ τι θα γινόταν αν ήμασταν στην αλλαγή του αιώνα. Θα γύριζε την ημερομηνία 01-01-00 και θα ψάχναμε να βρούμε το Χριστούλη, το Άστρο και τη Φάτνη........
 
3.21 Update την Μεγαλη Πεμπτη!!!!!!!!

2 features ,το πρωτο ειναι αφαιρεση απο τις παλιες κονσολες του "Install Other OS".

Kαι το 2ο ειναι η προσθηκη ΜΑΜΕ.

Ενα απο τα δυο ειναι πρωταπριλιατικο αστειο ,μαντεψε ποιο!!
 
σίγουρα το πρώτο, η αφαίρεση του "Install Other OS" , αφού ΟΛΟΙ μας έχουμε πάνω άλλο OS!!!

άκουσα ότι το ΜΑΜΕ θα έχει υποστήριξει 3D-output, αλλά με 205Hz τηλεοράσεις
 
Αυτό με το δεύτερο λειτουργικό σύστημα ήταν απάτη προώθησης τελικά. Σου έδινε την επιλογή αλλά σου κλείδωνε την κάρτα γραφικών και σιγά σιγά αφαίρεσε και την ίδια την επιλογή. Απατεώνες που είναι ρε γμτ...
 
Who cares;

Η κονσόλα είναι για παιχνίδια.

Παίδες, όταν προχωράμε σε αναβάθμιση του firmware στο PS3, μπορούμε να το κάνουμε ασύρματα ή πρέπει η κονσόλα να είναι συνδεδεμένη με το router με καλώδιο δικτύου;

Το PS3 έρχεται εντός του ερχομένου μηνός και λόγω αποστολής μείωσης του αριθμού των καλωδίων στο playroom έχω πετάξει τα καλώδια δικτύου. Όσο για το 360, δεν υπάρχει περίπτωση να το συνδέσω σε δίκτυο.
 
Σκεψου τους πολλούς φοιτητές , κυριως στας Americas που για οικονομία έπερναν ενα PS3 του εβαζαν YDL και είχαν ενα PC για εργασίες και surfing.
 
Η κονσόλα είναι κονσόλα, φυσικά πάντα για μένα. Μηχανή dedicated to games. Όσο πιο γρήγορα το καταλάβουν οι εταιρείες (όπως η Ninty) τόσο το καλύτερο. :D

Τώρα οι φοιτητές στο America Γιώργαρε, δεν ασχολούμαι με δαύτα..... :p :p
 
και εγώ της ίδιας άποψης είμαι - όποιος πήρε ps3 για linux είναι ..... αμερικάνος φοιτητής κλάιν μάιν ΛΟΛ
 
Ημουν ετοιμος να ρωτησω τι εννοειτε MAME αλλα τελικα ειδα το πρωταπριλιατικο και ηρεμησα.Τωρα οσον αφορα το Otheros και εγω εχω δοκιμασει δυο διαφορετικες διανομες αλλα δεν ειδα και τιποτα.Ολο το συστημα σερνεται οποτε δεν τρεχει και τιποτα απο τη μια πλευρα.Απο την αλλη καλο ειναι σε καθε update να προσθετουν και οχι να αφαιρουν.Ιδιως κατι τετοιο το οποιο ειχε διαφημιστει σαν μια απο τις εξτρα λειτουργιες του μηχανηματος ασχετα αν οι επομενες εκδοσεις της κονσολας(Slim)δεν το ειχαν καθολου.Βασικα το θεμα με την αφαιρεση του Otheros εχει να κανει καθαρα με την πειρατια.Γιατι απο κει μπορει καποια στιγμη να χτυπουσαν το μηχανημα.Οποτε αφαιρωντας αυτη τη λειτουργια κλεινουν την τρυπα που πιθανως να ανοιγε.
 
pooky(1) είπε:
Who cares;
Η κονσόλα είναι για παιχνίδια.

Παίδες, όταν προχωράμε σε αναβάθμιση του firmware στο PS3, μπορούμε να το κάνουμε ασύρματα ή πρέπει η κονσόλα να είναι συνδεδεμένη με το router με καλώδιο δικτύου;

Το PS3 έρχεται εντός του ερχομένου μηνός και λόγω αποστολής μείωσης του αριθμού των καλωδίων στο playroom έχω πετάξει τα καλώδια δικτύου. Όσο για το 360, δεν υπάρχει περίπτωση να το συνδέσω σε δίκτυο.
Οσες φορες εκανα update αν δεν κανω λαθος ηταν με καλωδιο.Δεν βρισκω καποιο λογω να εχει προβλημα με ασυρματο παντως.Εχω κατεβασει πολλα παιχνιδια με ασυρματο και δεν ειχα κανενα προβλημα.
 
Δεν με ενδιαφερει ποσο χρηστικο ηταν το "install other OS" ... μου την δινει απιστευτα να βγαζουν αντι να βαζουν features στο μηχανημα το οποιο ΠΛΗΡΩΣΑ για αυτα τα features.

Οτι και να κανουν pirates find their way eventually ;)
 
Είναι το 3ο feature που κόβουν μετα την υποστήριξή Super Audio CD και PS2 software emulation. Αν είσαι απο αυτούς που το πήρε απο τις αρχές, θα εκνευριστείς το λιγότερο.
 
Καθε περσι και καλυτερα (θα εσκαγα αν δεν το ελεγα :) )
 
Nαι Super Audio CD ,σαν να κατηγορουμε την M$ που σταματησε το HD-dvd.

Τιγκα τα μαγαζια στα SACD,τεραστιες οι συλλογες που σκονιζονται στα ραφια.
icon10.gif
 
Το θέμα αφαίρεσης του OtherOS δεν είναι να κλείσουν καμοία απολύτως τρύπα σχετική με την πειρατεία και τις [.edited.] που "χάκεψε" ο γνωστός μούφας τύπος. Δεν θέλω να αναφερθώ στην ακυρότητα και αχρηστία του "χακ" αφού με ένα ψαξιματάκι στο google το βρίσκει κάποιος εύκολα. Εξ' άλλου μετά από τόσους μήνες ΑΝ όντως είχε κάνει κάτι ο μάγκας, οι Κινέζοι που κονομάνε από τα τσιπάκια κάτι θα είχαν βγάλει δεν είναι βλάκες...

Το OtherOS κτλ λειτουργίες κόβονται για να συμβαδίζουν τα firmwares με αυτά του slim , να απλουστευτούν και να χρειάζονται λιγότερα άτομα ανάπτυξης/συντήρησης. Είναι τόσο απλό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
Nαι Super Audio CD ,σαν να κατηγορουμε την M$ που σταματησε το HD-dvd.Τιγκα τα μαγαζια στα SACD,τεραστιες οι συλλογες που σκονιζονται στα ραφια.
icon10.gif
Δεν μπορείς να διαφημίζεις την κονσόλα σαν Home media entertainment system και να σταματάς την υποστήριξή media format. Μετά θα σταματήσει να παίζει DVD, Θα παίζει μόνο Blu-ray για λόγους ασφαλείας.

Και pooky, η Σώνει εξακολουθεί να λέει οτι το PS3 δέν ειναι κονσόλα.
 
Χα! Οι ανακοινώσεις και τα "πιστεύω" της Πσόνι ποτέ δεν με ενδιέφεραν προσωπικά!!!!! Ζουν στο κόσμο τους!!! :D

Εδώ τον Οκτώβριο έχουμε Gran Tourismo 5, δεν πα να μου λένε ότι είναι και ψυγείο ή φούρνος, δεν με απασχολεί. :p :p

Δεν με ενδιαφέρει ποσώς αν μπορεί ή όχι να εγκατασταθεί άλλο λειτουργικό σε κάποια κονσόλα. Έχει pads είναι αποκλειστικά για games. Τώρα αν είναι και φτηνό BR player, και πάλι δεν με απασχολεί, δεν ασχολούμαι με ταινίες!!!!!!!!!!!!!!

Βέβαια για να πουλήσουν μπορούν να λένε ότι θέλουν. Ας έβγαζαν σχέδια για τσίπωμα και θα σου έλεγα την άλλη μέρα για πότε θα πούλαγαν εκατομμύρια κομμάτια!!!!!!!!!!!!
 
Saulot είπε:
Είναι το 3ο feature που κόβουν μετα την υποστήριξή Super Audio CD και PS2 software emulation. Αν είσαι απο αυτούς που το πήρε απο τις αρχές, θα εκνευριστείς το λιγότερο.
Κοψανε και το PS2 hardware emulation? Γιατι εγω εχω το Γιαπωνεζικο 60gb Ps3 με Hardware emulation
 
Πίσω
Μπλουζα