Fleur

Lne μου να τη χαίρεσαι την καινούρια σου κουκλίτσα!!! Έκανες καταπληκτική δουλειά χίλια μπράβο!! Πόσο συγκινούμαι που αυτές οι ταλαίπωρες κουκλίτσες σώζονται και έχουν την απίθανη τύχη να πέφτουν σε τόσο καλά χέρια!! Με γεια σου και πάλι!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σας ευχαριστω κ τους δυο!! οσο πιο ταλαιπωρημενες τις βρισκω κ τις φροντιζω τοσο πιο πολυ δενομαι μαζι τους...! σε καποια συνομιλια σας ειχα διαβασει οτι ολη αυτη η ενασχοληση καταπολεμαει το στρες κ πραγματι ισχυει! ασε που ειναι δημιουργικο!! το μονο που χρειαζεται ειναι να αγαπας αυτο που κανεις...
 
Με γεια Lne! Βρήκε τη χαμένη της λάμψη! Είναι πολύ όμορφη!
 
ευχαριστω πολυ!χαρη στις συμβουλες σας!!
 
οο! σε ευχαριστω!
 
Να και ένα διαφημιστικό της Fleur

 
spirtoulis είπε:
Να και ένα διαφημιστικό της Fleur
Πανεμορφο το διαφημιστικο! Για την εποχη του, δεκαετια του 80, ητανε πολυ μπροστα! Ενωσαν την κουκλα με το κινουμενο σχεδιο!

Και η Fleur της Lne μας, μοναδικη!!! Ενας μικρος θησαυρος.
 
συμφωνω κι εγω Αναστασια ειναι πολυ ομορφη η διαφημιση αλλα βλεπουμε πολυ λιγο το προσωπο της Fleur :(

ωραια ολη η παρουσιαση αλλα θα προτιμουσα να εδειχναν λιγο περισσοτερο την κουκλα
 
Αναστασια είπε:
Πανεμορφο το διαφημιστικο! Για την εποχη του, δεκαετια του 80, ητανε πολυ μπροστα! Ενωσαν την κουκλα με το κινουμενο σχεδιο!Και η Fleur της Lne μας, μοναδικη!!! Ενας μικρος θησαυρος.
οντως δεν ειχα δει τη διαφημιση πολυ γλυκια μες την κινηση.αλλα κ γω θα ηθελα να φαινεται πιο πολυ το προσωπακι της κουκλας!παλευα να κρατησω τα ματια μου ανοιχτα να προλαβω να την δω!

αναστασια μου μεχρι σημερα χωρις ολα αυτα που εχετε ανεβασει στο φορουμ δε θα ειχα κανει τιποτα!ζητω ταπεινα συγνωμη γιατι δεν ειμαι σιγουρη για το που κ απο ποιον ειδα οδηγιες για τις βλεφαριδες, αλλα χωρις αυτες ακομα ετσι θα ηταν η γλυκια μου fleur!μολις ομως θυμηθω, θα μπω εδω κ θα τον ευχαριστησω!

παντως ευχαριστω πολυ κ επιμενω οτι κατι κ καποιος φαινεται πιο ομορφο οταν το αγαπας!
 
Και όπως σας είχα υποσχεθεί, ιδού και τα τελευταία ρούχα της fleur που έχω να σας δείξω μέχρι τώρα. Στον κατάλογο που παραθέτει παραπάνω ο bibi-bo ονομάζονται "μοντέρνα ρούχα" και είναι τέσσερα σετ, που συνδυάζονται μεταξύ τους και φτιάχνουν πολλά σύνολα. Εχω τα τρία από τα τέσσερα και κοιτάξτε πόσες φορεσιές γίνονται από αυτά! :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
mytinyworld πανεμορφα τα συνολα που συνδυαζονται μεταξυ τους,ολα ταιριαζουν στη Fleur σου :) :)

φαντασου να ειχες και το σετ που σου λειπει ποσους συνδυασμους θα μπορουσες να φτιαξεις!! σου ευχομαι να το αποκτησεις και αυτο!!
 
Κάποιος εδω μέσα, αρχίζει να μεταδίδει το μικρόβιο "fleur" εντόνως..... :eek: Κάντε πέρα sindy... έρχεται η Fleur...!! χεχεχεχε

Ευτυχώς που δεν την έφτιαξε η El Greco δηλαδή γιατι θα είχαμε θέμα..!!! :xm: :D
 
makisimos είπε:
Κάποιος εδω μέσα, αρχίζει να μεταδίδει το μικρόβιο "fleur" εντόνως..... :eek: Κάντε πέρα sindy... έρχεται η Fleur...!! χεχεχεχεΕυτυχώς που δεν την έφτιαξε η El Greco δηλαδή γιατι θα είχαμε θέμα..!!! :xm: :D
Χαχαχα!! Ο Θεός μας φύλαξε δηλαδή!!! Η αλήθεια πάντως είναι πως η κούκλα είναι πανέμορφη και τα ρουχαλάκια επίσης!!! Προβλέπω πανδημία!!!!Γενικά αυτά τα mix n match ήταν τέλεια ιδέα!! Δείτε από 3 συνολάκια τι βγαίνει!!! Καλή μου mytiny είναι όλα εκπληκτικά!! Σε ευχαριστούμε πολύ που μπήκες στον κόπο για όλες αυτές τις καραπληκτικές φωτό!! Να τα χαίρεσαι!!!
 
Σας ευχαριστώ πολύ! Η fleur είναι μια αξιολάτρευτη κούκλα με πανέμορφα ρούχα που φωτογραφίζουν τη δεκαετία του 1980 όπου κυκλοφόρησε με επιτυχία. Δυστυχώς ή ευτυχώς (στην περίπτωσή μας) είναι δύσκολο να συγκεντρώσεις πολλές κούκλες ή ρούχα γιατί και δυσεύρετα είναι και πανάκριβα στο ίντερνετ! Να'ναι καλά ο bib-bo που μου έδωσε την ευκαιρία να γνωρίσω από κοντά αυτή την πανέμορφη κούκλα! Οσα ευχαριστώ και να πω είναι λίγα!
 
Νομιζω οτι το εχω ξαναπει , οτι δεν μπορω να την ξεχωρισω απο την sindy pedigree..!! Αν δηλαδη δεν το έλεγες mytiny οτι ειναι η Fleur, νομιζω οτι όπως εγω και πολλοι άλλοι δνε θα καταλαβαιναν την δiαφορά..!! Σιγουρα εγινε αντιγραφη της Σιντυ σωστα???? Χμμμμμ...έτσι εξηγειται και η αγαπη σου στην Fleur..!! Τωρα μάλιστα..εξηγηθηκαν όλα..!! :) :D
 
Η Fleur λέγεται και dutch sindy, οπότε έχεις απόλυτο δίκιο ότι μοιάζει πολύ στη sindy! Νομίζω ότι κάπου είχα διαβάσει ότι πλασαρίστηκε και ως ξαδέρφη της sindy, προφανώς φαντάζομαι με την άδεια της pedigree.. Βασικές ομοιότητες είναι το σώμα και το βλέμμα προς το πλάι, αλλά και οι φυτευτες βλεφαρίδες.

edit: σίγουρα χωρίς την άδεια της pedigree, καθώς διαβάζοντας λίγο την ιστορία της προκύπτει ότι δεν είχαν τις καλύτερες σχέσεις οι δύο εταιρίες, δηλαδή η ολλανδική Otto Simon και η αγγλική Pedigree. Μάλιστα λέει ότι η fleur σχεδιάστηκε μέσα σε μια νύκτα το 1978, από θυμό, γιατί η pedigree σταμάτησε την εξαγωγή της sindy στην Ολλανδία! Ενδιαφέρον! :eek:

Πηγή: http://www.fleurdolls.com./fleursstory.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mytinyworld πολυ ενδιαφερουσες οι πληροφοριες που μας δινεις για τη Fleur ,σ ευχαριστουμε πολυ!!!!!!!

δεν ειχα ιδεα για ολα αυτα
 
mytinyworld είπε:
edit: σίγουρα χωρίς την άδεια της pedigree, καθώς διαβάζοντας λίγο την ιστορία της προκύπτει ότι δεν είχαν τις καλύτερες σχέσεις οι δύο εταιρίες, δηλαδή η ολλανδική Otto Simon και η αγγλική Pedigree. Μάλιστα λέει ότι η fleur σχεδιάστηκε μέσα σε μια νύκτα το 1978, από θυμό, γιατί η pedigree σταμάτησε την εξαγωγή της sindy στην Ολλανδία! Ενδιαφέρον! :eek:
Μytiny, αν αύριο έρθω στο κατόφλι του σπιτιού σου και σε σιχτιρίζω, κρατώντας καμιά fleur μην απορήσεις..!!:mad: :frypan:

Πόσο μου αρέσει όταν ξετυλίγετε εσεις οι κουκλομάνες ένα ολόκληρο μυστηριο πίσω από τα παιχνίδια αυτά..!!

Να προτείνω σε όλους τους ρετρο φίλους, να περιπλανηθούν στις σελίδες του σάιτ σου, το οποίο κι εγω χάζευα έως τώρα..!!

Και εχεις και πολλές όμορφες φωτογραφίες απο την Fleur..!!

Ένα μεγάλο μπράβο και σε σένα αλλά και στην πολυτάλαντη Αναστασία μας , για τη απίστευτη δουλειά που έχετε κάνει..!!

http://mytinyworldoffashiondolls.int....it/index.html
 
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Makisime, μην τολμήσεις να έρθεις με καμιά fleur στο χέρι, γιατι πολύ απλά θα φύγεις χωρίς αυτήν! Και κανα μαυρισμένο μάτι, χαχα!! :bash: Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για το σάιτ, όλα τα μπράβο πάνε στην Αναστασία μας που τα οργανώνει τόσο ωραία!
 
Πίσω
Μπλουζα