Fleur

mytinyworld είπε:
Μάλιστα λέει ότι η fleur σχεδιάστηκε μέσα σε μια νύκτα το 1978, από θυμό, γιατί η pedigree σταμάτησε την εξαγωγή της sindy στην Ολλανδία! Ενδιαφέρον! :eek:
Πηγή: http://www.fleurdolls.com./fleursstory.html

Απο θυμο την φτιαξανε την Fleur????!!!! Μα τι ταλαντουχος ανθρωπος την σχεδιασε, βρε παιδια, που οταν θυμωνε εφτιαχνε μια τοσο γλυκια κουκλιτσα?!

Εγω στον θυμο μου αντε να καψω κανα φαγητο... :eek:
 
Ε όχι και δημιούργησε την Fleur..!! Αντέγραψε, ναι , μπορείς να το πεις..!! :p

Αναστασία μου, δεν ξερω για τα φαγητά σου, πάντως τα site που φτιάχνεις είναι ΥΠΕΡΟΧΑ...!! :sweet_kiss:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελα τώρα, μην την αδικείς! :) Εχει ενδιαφέρον μουτράκι, πολύ πιο χαρούμενο από της Σίντυ που είναι σαν να έχει καταπιεί όλη τη δυστυχία του κόσμου! :eek: Και ωραίες μακριές βλεφαρίδες!
 
Και επειδή ο bibi bo χτυπάει πάντα δύο φορές... :p σας παρουσιάζω και την Fleur Tennis όπως περιλαμβάνεται στον κατάλογο του 1986!

:thanx2: :thanx2: :thanx2:

attachment.php
 
mytinyworld είπε:
Και επειδή ο bibi bo χτυπάει πάντα δύο φορές... :p σας παρουσιάζω και την Fleur Tennis όπως περιλαμβάνεται στον κατάλογο του 1986!
:thanx2: :thanx2: :thanx2:

attachment.php
mytinyworld με γεια το νεο σου αποκτημα!!!!!πολυ ομορφη :)

διακρινω στο κουτι μια τιμη,ειναι η πραγματικη; μονο 6.90 ευρω κοστιζει; :eek:
 
Σ'ευχαριστώ katerinak! Αν έχεις την εκπληκτική τύχη να τη βρεις σε παλιό παιχνιδάδικο, ναι τόσο έχει. Οπως μια bibi-bo έχει από 10 έως 20 ευρώ. Στο internet όμως πωλείται περίπου όσο και η bibi-bo, δηλαδή κάποιες (αρκετές) δεκάδες ευρώ.
 
Κοριτσάκι μου με γεία σου!!!! Να την χαίρεσαι την πανέμορφη καινούρια Fleur!!! Είναι πραγματικά από τα πιο συμπαθυτικά και τσαχπίνικα μουτράκια!!! Αχ αυτός ο bibi bo!!! Μας έχει φορτώσει δώρα!!! Τι να πω πια!! :bow: :bow:
 
Με γεια σου Mytinyworld μου!!!!!!! EINAI ΓΛΥΚΑ!!!! Και ειναι και μιντ ιν δε μποξ!!!! Ποσα αξεσουαρ εχει!!!!
 
Πολύ γλυκιά κούκλα. Να τις χαίρεστε όλες κορίτσια. Δεν ξέρω αν έχετε δει μία κούκλα fleur λίγο διαφορετική. Εγώ επειδή έχω ένα θέμα με τα πολύχρωμα μου άρεσε πολύ. Είναι η colour star fleur. Λίγο bibi bo ροκερς μου θύμισε. H φωτογραφία είναι από το ebay Και εδώ στο site που μας έδειξε η mytinyworld φαίνονται οι παραλλαγές της κούκλας. http://www.fleurdolls.com./dolls1.html

fleur.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σας ευχαριστώ πολύ!! Η fleur μου αρέσει πιο πολύ καστανή και χαίρομαι που και οι δύο που έχω είναι καστανές!
 
mytinyworld είπε:
Σ'ευχαριστώ katerinak! Αν έχεις την εκπληκτική τύχη να τη βρεις σε παλιό παιχνιδάδικο, ναι τόσο έχει. Οπως μια bibi-bo έχει από 10 έως 20 ευρώ. Στο internet όμως πωλείται περίπου όσο και η bibi-bo, δηλαδή κάποιες (αρκετές) δεκάδες ευρώ.
Mytinyworld ευχαριστω που μου ανεφερες και αυτη την ενοτητα.

Δεν την ειχα προσεξει.

Οι κουκλιτσες σου ειναι υπεροχες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και η δικη μου κουκλιτσα

P3100030.jpg

Να και η δικη μου fleur με μαλλακια σε χαλκινη αποχρωση, μαγιω και παιδικα γιαλακια μεσα στη συσκευασια. #)

Ξερετε ποιας χρονολογιας μπορει να ειναι;

P3100029.jpg
 
dancing_bean πολυ ομορφη και γλυκια η Fleur σου :flower: μυρισε καλοκαιρι :) :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:για τις φωτογραφιες

απ αυτα που γραφει η mytinyworld στο θρεντ, αυτες οι κουκλες κυκλοφορησαν τη δεκαετια του '80 ,για περισσοτερες λεπτομερειες θα περιμενεις να σου απαντησει η ειδικος στις κουκλες Fleur:)
 
κοριτσια μου να χαιρεστε τις κουκλιτσες σας!!!

dancing_bean (να υποθεσω το ψευδονυμο απ το ομονυμο τραγουδι?το λατρευω!!) εδω http://fleurdolls.com/ μπορεις να ψαξεις κ να βρεις οτι θες για τις fleur κ ελπιζω την κουκλιτσα σου μιας κ εχεις την συσκευασια.

εδω την βρηκα στην ιδια σελιδα αλλα δεν αναφερει χρονολογια http://fleurdolls.com/dolls1.html
 
Katerinak και Lne ευχαριστω πολυ :flower:

Lne και εγω το αγαπω πολυ αυτο το τραγουδι. Ευχαριστω για τα links Θα τα μελετησω.
 
Dancing_bean, πολύ όμορφη η fleur σου! Να τη χαίρεσαι! Αν δεις στην πρώτη σελίδα του thread, παριλαμβάνεται στον κατάλογο του 1986 που μας έχει δείξει ο bibi-bo.
 
Βρήκα αυτή τη Fleur στο ίντερνετ και δεν μπόρεσα να αντισταθώ και την αγόρασα. Την καθάρισα και την περιποιήθηκα όσο μπορούσα. Βέβαια τις λείπουν οι βλεφαρίδες από το ένα μάτι, :( αλλά και πάλι την βρίσκω όμορφη.

fleur.jpg

fleur1.jpg
 
Φίλη spirtoulis είναι πολύ όμορφη και πολύ ιδιαίτερη. Να τη χαίρεσαι.
 
El Greco σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Τώρα το είδα το ποστ.. Καλλιό αργά παρά ποτέ. Σε ένα περιοδικό της Κατερίνας που έχω του 1986 έχουν διαγωνισμό και σαν δώρο δίνουν μία fleur. Μπορώ να βγάλω καμία φωτογραφία ή υπόκειται η σελίδα με το διαγωνισμό σε πνευματικά δικαιώματα?
 
spirtoulis είπε:
Μπορώ να βγάλω καμία φωτογραφία ή υπόκειται η σελίδα με το διαγωνισμό σε πνευματικά δικαιώματα?
Δεν υπάρχει πρόβλημα Spirtoulis
 
Πίσω
Μπλουζα