Game & Watch (τα δικά μας)

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Oτι και να λεει ο Aardark για τη σαπιλα-Western-Bar τα καλυτερα handhelds ηταν και παραμενουν τα Game N Watch.

Θα ακολουθησει αφιερωμα σε αλλο ποστ.

Εδω μπορειτε να ανεβαζετε τα GnW σας

Ξεκιναω εγω

[edit] Dead imageshack picture [edit]

Θα συμπληρωσω με τα υπολοιπα οταν αξιωθω να τα φωτογραφισω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυο καταπληκτικα και all classic GnW ειναι τα παρακατω ,δυστυχως δεν τα ειχα ποτε δικα μου αλλα τα ειχαν γνωστοι μου οποτε......

Donkey Kong

[edit] Dead pictures [edit]

Donkey Kong II η Junior (δεν ξερω αν ειναι 2 διαφορετικα)

[edit] Dead pictures [edit]

Screenshots

[edit] Dead pictures [edit]

H ανωτεροτητα της Casio στον συγκεκριμενο τομεα απεδειχθη σε διπλανο τοπικ. :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω ήδη στείλει μπράβους στο σπίτι σου...........
 
Οχι πολλά και το WB πρόσφατα αποκτηθέν από απρόβλεπτη πηγή αφού το δικό μου παρέδωσε πνεύμαν προ πολλού...
 
Ωχ,τον πεθανες τον Aardvark
 
:cry: :cry: :cry: :cry:

[edit] Dead pictures [edit]

My Precious western bar

Aν ποτε το πουλησεις.......:sad:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όταν δεν έχεις ύπνο...ψάχνεις παλιά θέματα...και ανεβάζεις φωτογραφίες...

κλασική περίπτωση...

δείτε και τα δικά μου game & watch....είναι τα μοναδικά κομμάτια της συλλογής μου που έχουν διασωθεί από τα παιδικά μου χρόνια! :)

[edit] dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ομορφα κομματια Plink αυτες οι κασετινες..

Εγω κανω διπλο τον Snoopy με τον Wally, με το δικο μου Snoopy Tennis! Ψαχνω να δω που εχω και το Donkey Kong Jr τωρα..

7774.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειναι καπως crappy η φωτο.

Το πρωτο μου G&W

7775.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είχα ακριβώς το ίδιο!!! θα το ψάξω να το βρώ (δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα!) και θα το φωτογραφίσω! :)
 
Δεν παθαινουν τιποτα αυτα...dont worry

Απο το 1982-3 και λειτουργουν απροβληματιστα.Μονο οι επαφες στα κουμπια θελουν καθαρισμα διοτι πιανουν λιπος και "μονωνουν"
 
Εγώ είχα το Fire Attack και ένα Bandai HamburgerShop (θείος από Ιαπωνία το έφερε) το οποίο έτυχε να το βρώ μια φορά στο ebay για να το ξαναποκτίσω και κόστιζε 250 λίρες :(

[Edit] Dead imageshack picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγω ειχα το donkey kong 2 και ενας ξαδερφος μου το mario bros.δυστυχως το εδωσα στον ανηψιο μου και απο τοτε αγνοειται η τυχη του
 
[Edit] Dead imageshack picture [edit]

Τη φωτογραφία αυτή την έχω ξαναβάλει σε αυτό το thread
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
και αυτο το ειχε ο ξαδερφος μου αλλα το ειχα ξεχασει.καταραμενο αλτσχαιμερ
 
Εξαιρετικη συλλογη!

Παντως handhelds σαν τα G&W δεν θα ξαναυπαρξουν!

Εγω συνεχιζω μετα απο 25+ χρονια να παιζω Parachute,Snoopy Tennis,Octopus ενω με αυτα τα καινουργια handhelds GBA,DS,PSP,GP2X παιζεις για κανα μηνα και μετα τα τρωει η σκονη εις τον αιωνα τον απαντα...
 
Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε Wally. Tα Game & Watch είναι ακόμη αξεπέραστα ακόμη και σήμερα. Γι'αυτό ακόμη βγαίνουν συλλογές για GBA, DS με αυτά τα μικρά "κοσμήματα". Δυστυχώς τα παιδιά του σήμερα δε θα γνωρίσουν ποτέ τι σημαίνει gameplay των "δυο κουμπιών"!!!!

Προσωπικά πάντως έχω μαζέψει όσα handheld ήθελα για τη συλλογή μου. Περιμένω να μου έρθει το Tiger Game.Com μαζί με παιχνίδια και ετοιμάζομαι να αγοράσω και το GP2X F-200, κυρίως για emulation. H συλλογή, προς το παρόν, θα είναι full!

Γιάννης
 
Πίσω
Μπλουζα