Game & Watch (τα δικά μας)

Μιχάλη,καλώς ήρθες στο GRM,είναι πολύ ευχάριστο να σ' έχουμε στην παρέα μας !
 
Ευχαριστώ παιδιά, η συλλογή μου είναι επικεντρωμένη στην σειρά game&watch της Nintendo. Εχω και κάποια παιχνίδια από άλλες εταιρίες (κάποια στιγμή θ'ανεβάσω φωτογραφίες) αλλά σ'αυτά ειδικεύομαι οπότε δεν μπορώ να πω πολλά για τα παιχνίδια της Casio. Το μόνο που έχω είναι το Turbo Drive το οποίο δεν το είχα μικρός αλλά το είχε φίλος μου και το είχα τρελάνει, οπότε με την πρώτη ευκαιρία που το βρήκα στο Ebay, το χτύπησα! :)

Αυτό είναι:

casioturbodrive.jpg


Μιχάλης

casioturbodrive.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oμορφο και με πολλα κουμπια ,ειναι και κομπιουτερακι. :thumbup:

Παντα αυτοι οι φιλοι μας ειχαν καλυτερα απο τα δικα μας.
 
Η μικρη Game&Watch συλλογη μου, μεγαλωσε μιας και ενας πολυ καλος φιλος, μου εκανε δωρο το Bomb Sweeper

Να μερικες φωτο

picture.php


picture.php


Το πιο σημαντικο για μενα ειναι οτι ηταν δικο του απο παντα (και οχι καποιου αγνωστου Ασιατη ή καποιου Βορειου ξανθομπουμπουρα :) )
 
Πανεμορφο τυχερακια....... :(

Δεν ειναι ιδιαιτερο γνωστο.

Να εχει γινει emulated αραγε;;;;;;;
 
Αμάαααν το έπαιζα μικρός αυτό!!!

Το είχε ένας φίλος!!!

Πανέμορφο Πάνο..καλορίζικο
 
Αμα πω οτι δεν ζηλευω θα ειναι ψεμα!!!

Καλοριζικο Wally :D
 
Καλορίζικο Wally ! Πρόκειται για ένα από τα πιο καλοσχεδιασμένα και εθιστικά game & watch !
 
Συμφωνώ πως το Bomb Sweeper έχει ένα εκπληκτικό και εθιστικό gameplay.Το έχω κι εγώ στη συλλογή μου και ώρες ώρες το ξεχωρίζω για λίγη ώρα παιχνιδιού.

Well done Wally!!
 
Δεν ξερω εσεις, εγω και μονο βλεποντας τη γραμματοσειρα του ρολογιου συγκινουμαι...
 
Ενας "φθηνος" τροπος να κουβαλαμε πολλα G&W μαζι μας, ειναι να "φορτωσουμε" στη GBA "καρτα" μας (θα χρειαστουμε και το Goomba) τα:

Game Boy Gallery (GB)

Game & Watch Gallery (GB)

Game & Watch Gallery 2(GBC)

Game & Watch Gallery 3(GBC)

Game & Watch Gallery 4(GBA)

Ετσι θα εχουμε τα εξης (αλφαβητικα):

Ball, Bombsweeper, Boxing, Cement Factory, Chef, Climber, DonkeyKong, DonkeyKong2, DonkeyKong3, DonkeyKongJr,

Egg,Fire , FireAttack, Flagman, Greenhouse, Helmet, Judge, Lifeboat, Lion, Manhole, MarioBros,

Mario'sBombsAway, Octopus, OilPanic, Parachute, RainShower, Safebuster, Spitball Sparky, TropicalFish, TurtleBridge, Vermin,Zelda
 
Πολύ ωραίο, μπράβο! Πραγματικά το bombsweeper είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι με πολλές πίστες και δεν το βαριέσαι εύκολα..

Μιχάλης
 
Είχα ένα Game & Watch, αγορασμένο αρχές 80s ( θα ταν 81 η 82 πιστεύω ) απο το Μινίον στη Αθήνα... Το παιχίδι ήταν το Popeye :) Πραγματικά ουτε θυμάμαι τι έγινε... Αλλά για ένα μπόμπιρα 6-7 ετών πού ήμουν τότε ήταν πραγματικός θησαυρός :) Σήμερα αν δώσεις ένα τέτοιο παιχνίδι σε ενα αντίστοιχης ηλικίας παιδί θα σε στραβοκοιτάξει :p
 
..........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ είχα αρκετά αλλά τα χάρισα. Τώρα προσπαθώ να τα ξαναβρώ.

:xm:

Αυτό λοιπόν είναι η αρχή. Το τσίμπησα από ebay 25Euros με τα έξοδα αποστολής αλλά ήταν σε άθλια κατάσταση τίγκα στην μπίχλα. Μετά από λύσιμο και πλύσιμο το έστρωσα κάπως αλλά λείπει το μεταλλάκι του στο jump. Του έριξα και μια κολλησούλα στο ηχειάκι του γιατί έκανε διακοπές. Τώρα δουλεύει άψογα και που κ που ρίχνω κανένα high score έτσι για να θυμαμαι τα παλιά. :p

picture.php


Τώρα περιμένω κ ένα που μόλις το είδα στο ebay, μου θύμισε πολλές ώρες χαράς, τότε που αγόραζα sunwing επειδή ήταν πιο φθηνά. :p

ffd6_1.JPG
 
eew.jpg


werwrwrwrw.jpg


Σήμερα έφτασε κ αυτό το κουκλί από Αγγλία. 27GBP με μεταφορικά. :D :D:D:D:D:D:D
 
Ακόμα ένα κλασσικό αριστούργημα !!

Enjoy !! ;) :D
 
Ενα απο τα καλυτερα. Με γεια :D Vangel
 
Thanks :) Άλλα 2 είναι στο δρόμο αλλά το θέμα είναι ότι τα πήρα "sold as is". Το ένα δεν δείχνει όλα τις απεικονίσεις (donkey kong) το πήρα όμως για το μεταλικό δεξί στο εσωτερικό, και το life boat λέει ότι έχει πρόβλημα με τις lcd, ελπίζω να καταφέρω να τα φτιάξω κάνοντας τράμπα από το donkey. Τιμή 28Euros και τα 2 με μεταφορικά δώρο. (Έκανα offer και δέχτηκε, τα είχε αρχική 30USD το ένα)

%21BPrdRV%21%212k~%24%28KGrHgoOKjgEjlLmYUWJBJ03BvwJ+%21~~_1.JPG


267734515_tp.jpg


267734515_tp.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν δεν έχει σπάσει η lcd οθόνη, φτιάχνονται..

Μιχάλης
 
Πίσω
Μπλουζα