GameCube RIP

Killer Instinct -> Γιατι να μην παιξει το Arcade? Υπαρχει εξαιρετικος emulator και για PC και για XBOX

Doom64 και Goldeneye -> Φορτωσε τα και πες μου. Πιστευω οτι απλα τα εχει εξωραϊσει η μνημη σου (οπως γινεται παντα στις ευχαριστες αναμνησεις)
 
Wally είπε:
Killer Instinct -> Γιατι να μην παιξει το Arcade? Υπαρχει εξαιρετικος emulator και για PC και για XBOXDoom64 και Goldeneye -> Φορτωσε τα και πες μου. Πιστευω οτι απλα τα εχει εξωραϊσει η μνημη σου (οπως γινεται παντα στις ευχαριστες αναμνησεις)
LOL!Μπορεις να το πεις και τσι!
 
Wally είπε:
Killer Instinct -> Γιατι να μην παιξει το Arcade? Υπαρχει εξαιρετικος emulator και για PC και για XBOX
Ναι,αλλά με την ίδια λογική βρε Πάνο,δε θα αγόραζε κανείς Commodore,Amstrad,Spectrum,Amiga,Atari κτλ κτλ κτλ μηχανήματα,αλλά θα έπαιζε τα games τους σε emulators ...

Wally είπε:
Doom64 και Goldeneye -> Φορτωσε τα και πες μου. Πιστευω οτι απλα τα εχει εξωραϊσει η μνημη σου (οπως γινεται παντα στις ευχαριστες αναμνησεις)
Δε θέλω να είμαι απόλυτος,μπορεί και να έχεις δίκιο,αν κι εγώ μια χαρά games τα θυμάμαι,για να πω την αλήθεια...

Για το DKC δεν είπες κάτι όμως ! :p
 
Δεν ειπα αυτο.Ειπα οτι υπαρχει μια κατα πολυ ανωτερη εκδοση στα Arcades που επειδη δεν μπορουμε να εχουμε, αξιζει να την δουμε σε emulator.

Ειμαι και εγω καθετα στη χρηση εμουλατοριων οταν υπαρχει ευκολα προσσβασιμο hardware.

DKC=Rare.Rare=Nintendo savior :D
 
Wally είπε:
Χωρις να θελω να γινω κακιασμενος,νομιζω οτι το Ν64 ειναι η χειροτερα γερασμενη mainstream κονσολα ever!Ποιος την παλευει να παιξει ξανα Castlevania64? Dr.Mario 64? Daikatana64? Hey You, Pikachu!?
Καλά ξεφύγαμε του θέματος αλλά διάλεξες και εσύ τα χειρότερα. Τόσα καλά παιχνίδια έχει, αυτά βρήκες; :) Πάντως μια και το ανέφερες ακόμα παίζω Blast Corps άνετα. Παρόμοιο παιχνίδι δεν έχει ξαναβγεί από τότε. Και μιας και τώρα παίζω σε "εμουλάτορα" έχει φύγει και το ενοχλητικό "λασποβίζιον" του Ν64.

@ Nikol@r@s: Φίλε μου, δεν γνωρίζω πόσους "φανατικούς" έχει η Nintendo στην Ελλάδα. Πάντως σίγουρα δεν έγινε ποτέ "μανία" (εκτός από την εποχή του GB) γιατί την είχε φτυσμένη την Ελληνική αγορά. Ήρθε τόσο αργά επίσημα στην Ελλάδα που ήταν λογικό. Το NES το αγόραζες "εισαγωγής" γιατί επίσημη αντιπροσωπεία δεν υπήρχε.

Πάντως αν και δεν υπήρξα ποτέ φαν της Nintendo είχα όλες τις κονσόλες τις από την εποχή του NES και πριν από αυτό τα Game & Watch και ακόμα πιο πριν ένα light gun παιχνίδι με στόχο. Άρα έχω παρακολουθήσει όλη την πορεία της στο χώρο του gaming και φυσικά μου άρεσαν πολλά παιχνίδια της.

Ε λοιπόν αυτό το GC ήταν απογοητευτικό κατ' εμέ (πάντα με λαμπρές εξαιρέσεις βεβαίως). Δεν είναι τυχαίο ότι τελείωσε τρίτο και καταϊδρωμένο στο προηγούμενο console race. Κάτι η επιλογή του μέσου (mini DVD;), κάτι το hardware, κάτι το design (σαν παιχνίδι Φίσερ Πράις έμοιαζε), κάτι το χειριστήριο (που είναι τα υπόλοιπα κουμπιά ;) αλλά κυρίως η έλλειψη ΑΑΑ τίτλων το έκαναν μια κονσόλα που γρήγορα θα ξεχαστεί.
 
Καλά Nintendo saviour είναι λίγο τραβηγμένο αλλά είχε πάρα μα πάρα πολύ σημαντική προσφορά. Κρίμα που τώρα δεν βγάζει πια τέτοια ποιότητα παιχνιδιών (αν και το Viva Pinata ωραίο ήταν) .

Άντε πρέπει να ετοιμαστώ για το ρεβεγιόν, καλή πρωτοχρονιά και από μένα και φίλε Nikol@r@s μην με παρεξηγείς τη γνώμη μου απλά εξέφρασα ως "πελάτης" της Nintendo για πολλά χρόνια.
 
Απ,τώρα το "έπιασα" κι εγώ ! :D

Άρα ο Wallys παραδέχεται την φοβερή ποιότητα του DKC,κάτι είναι κι αυτό !! :D :D
 
Ναι, τωρα ανηκουν στα Microsoft Studios :D
 
Άντε πάλι !!

Ε,και ;

Ρε μπαγάσα Wally,κάθε 2 posts με μπερδεύεις εσύ,με βρήκες αδαή στα κονσολοζητήματα και με "γλεντάς".... :D

(Ε μα,τι θέλω κι ανακατεύομαι κι εγώ !!! :D )
 
Για PC-ας τα πας σουπερ μεσα στο κονσολο-ναρκοπεδιο :)
 
Λέω να πάω όμως τώρα σιγά-σιγά να περπατήσω σ' άλλα,ασφαλή (PCο)χωράφια,στην....παραδίπλα μεριά του forum :D
 
Leon είπε:
Καλά Nintendo saviour είναι λίγο τραβηγμένο αλλά είχε πάρα μα πάρα πολύ σημαντική προσφορά. Κρίμα που τώρα δεν βγάζει πια τέτοια ποιότητα παιχνιδιών (αν και το Viva Pinata ωραίο ήταν) .
Άντε πρέπει να ετοιμαστώ για το ρεβεγιόν, καλή πρωτοχρονιά και από μένα και φίλε Nikol@r@s μην με παρεξηγείς τη γνώμη μου απλά εξέφρασα ως "πελάτης" της Nintendo για πολλά χρόνια.
χαχαχαχαχα!Γιατι να σε παρεξηγησω my friend μια παρεα ειμαστε! :thanx2: ΓΙΑ ΤΙς ΕΧΥΧΕΣ!
 
Το βασικό πρόβλημα του κοινού με το GC έιναι οτι άργησε να σπάσει...

Λογικό είναι να προτιμάει καποιος να πάρει ενα ps2 και 100 κοπιες παρά ενα cube με 2 original.

Σαν φανατικός nintendo maniac πιστευω οτι το πιο "ριγμένο" ηταν το Ν64 (πολλά προβλήματα και μικρή υποστίρηξη) αλλα το cube καλά κράτησε, σε μια χώρα που κατα κανόνα παίζονται sports games και FPS αντε και λίγα sandbox (σε κονσόλες πάντα).

Χαίρομαι και τα 2 μου platinum και τα παιχνιδάκια μου και το αρκετά καλο 4πλο στο MKDD και μου αρεσει και το wii με τα φοβερα backwards compatibility και homebrew scene!
 
Saulot είπε:
Το βασικό πρόβλημα του κοινού με το GC έιναι οτι άργησε να σπάσει...Λογικό είναι να προτιμάει καποιος να πάρει ενα ps2 και 100 κοπιες παρά ενα cube με 2 original.

Σαν φανατικός nintendo maniac πιστευω οτι το πιο "ριγμένο" ηταν το Ν64 (πολλά προβλήματα και μικρή υποστίρηξη) αλλα το cube καλά κράτησε, σε μια χώρα που κατα κανόνα παίζονται sports games και FPS αντε και λίγα sandbox (σε κονσόλες πάντα).

Χαίρομαι και τα 2 μου platinum και τα παιχνιδάκια μου και το αρκετά καλο 4πλο στο MKDD και μου αρεσει και το wii με τα φοβερα backwards compatibility και homebrew scene!
Mεγαλε εχεις παιξει το Mario Kart Wii?Απλα τα σπαει!Απιστευτο game!Και εχει super online mode! :cool:
 
ενα respect στο cube και απο εμενα διοτι παιχνιδια σαν το eternal darkness,resindent evil remake και μερικα διαμαντια ακομα δεν τα ειδα αλου κριμα που η λατρευτη σε πολους Nintendo το πουλησε τοσο αγαρμπα ενα μηχανημα που ειχε πολλα να δωσει...
 
Μην ανησυχείς για αυτό φίλε Lionheart: το GC πέθανε...ζήτω το GC! H Nintendo έχει ξεκινήσει να εκδίδει τίτλους του GC με νέο χειρισμό προσαρμοσμένο στο Wii. Δες εδώ

Οι κυνικοί θα μιλούσαν για ξαναζεσταμένη σούπα αλλά κάποια αξιόλογα παιχνίδια που δεν είχαν την αρμόζουσα επιτυχία, λόγω του μικρού userbase του GC, μπορεί τώρα να βρουν το κοινό τους.
 
ισως εχεις δικιο δεν παυει να υπαρχει η πικρία γενικα με την νιντεντο ως προς την αντιμετωπιση του cube .

δεν γινετε εκεινη την εποχη να βλεπω 10 παραλαγιες του gameboy advance και να υστερει το cube σε τιτλους σε σχεση με τους ανταγωνιστες του ειναι αδικο.. ενω ειχε μπει πολυ δυναμικα τοσο στην αρχη...
 
Πίσω
Μπλουζα