Gaming της χθεσινής βραδιάς.....

gothic είπε:
amigos sorry αλλα επειδη ειμαι ασχετος αν καταλαβα καλα μπορεις να περασεις roms sto ds αν ναι πως? χρειαζεται τσιπακι? για δωσε καμια λεπτομερεια επειδη ενδιαφερομαι

lipon bazeis mia karta tin legomeni M3 sto slot tou DS pou pernei ti kasetes tou GBA apo katw diladi...mesa se aftin tin karta (M3) bazeis mia SD FLASH CARD me ta games-roms pou 8eleis kai ta paizeis...twra an 8eleis na peksis kai DS games pernis akoma mia cartoula tin legomeni passcard pou mpeni sto epano slot tou DS eki diladi pou perni kai kanonika games DS,me apotelesma na ksegelaei tin consolitsa mas kai na dini entoli na diabasei apo tin M3 opou exoume kai ta roms...

des edw: http://www.m3adapter.com/

kai edw: http://www.m3-forum.com/

yg:mporeis na baleis kai diaforous emulators opws apo SNES kai alla,einai omws kati pou den exw kanei..

yg2:mporeis na baleis akoma fotos,mp3,tainies kai ebook
 
Dreamcast - Alien Front Online

reviewalienfrontonline-1.jpg
 
Για άλλη μια βραδιά .....

Ikaruga

ika03.jpg


... και πώς να ξεκολλήσεις .... ;)
 
Exω καιρό να σκάσω μύτη στο φόρουμ, αλλα διάβαζα τα άνωθεν και δέν κρατήθηκα. Εδώ και καμμιά βδομάδα κουβαλάω το PSP, με emulator για Amiga, και παίζω ανηλεώς Rockstar ate my Hamster...στον καναπέ, στο κρεββάτι, και...ναι, ακόμα και στην τουαλέτα...!!!

Η υπογραφή δέν ήταν τυχαία απο την αρχή...(ούτε και το avatar, αλλα το budbrain δέν το τρέχει το ρημάδι...)

rockstar1.png


toilet-about.jpg
 
Και πάλι Ikaruga χθές ....

Αν κάποιος έχει βγάλει το πρώτο level με Rank μεγαλύτερο του C++ θα του κάνω άγαλμα :p
 
Saturn - Shinobi Legions

shinobi3_4.gif
 
amigos μιλαμε εισαι θεος ενας κοσμος απειρων δυνατοτητων ανοιγεται μπροστα στα ματια μου! αυτες τις καρτες τις πουλανε κ ελλαδα κ απο τιμες ξερεις τι παιζει? ευχαριστω!
 
Future - Wars..Πόσες φορές το έβγαλα δεν θυμάμαι έχω χάσει το μέτρημα..

futurewarstimetravellerbg2.png


Amiga 500...
 
Τον τελευταίο καιρό παίζω το Rampart στο mame. Εθιστικό παιχνίδι αλλα το 4ο και τελευταίο επίπεδο είναι απάνθρωπο. Πόσο παρανοικός και σαδιστής ήταν αυτός που το έφτιαξε και έκανε το παιχνίδι να σου δίνει μόνο δύο κανόνια, όταν έχεις μπροστά σου καμιά δεκαριά εχθρικά πλοία;

2002730958990951940_rs.jpg
 
αυτό το game προσπαθούσα να θυμηθώ να σου πω την άλλη φορά...πολύ καλό game βασικά μεγάλο κώλυμα
 
Μόλις έπιασα "δουλειά" με τα πιό αγαπημένα μου games..

Exolon για Spectrum ZX (To καλύτερο gameplay ever κατα την γνώμη μου)

exolon.gif


Golden Axe για Atari ST (addictive like hell!)

golden_axe.gif


Μειονέκτημα το ότι τα παίζω σε emulators καθώς τα 8-bit και 16-bit computers

μου είναι στην Ελλάδα. :icon_cry:

By the way, μόλις είδα την ταινία Wargames και με έβαλε πάλι στο κλίμα των

παλιών εποχών με τα πανάρχαια computer και τα πανάκριβα (τότε) επαγγελματικά

Imsai computers..
 
Tetris για το Gameboy.

Φυσικά στην έκδοση για το απλό (δινόταν μαζί με τη κονσόλα).

Thanks Telonie!!!!!!
 
Target Renegade.....Και δεν χρειάστηκα τίποτα άλλο....

targetrenegade1hs8.gif
targ3uw7.gif
 
Χθες πείσμωσα και έβαλα το κεφάλι κάτω με σκοπό να σπάσω το ρεκόρ μου..1986 12 Level....... :diablotin:

untitled1ze7.png


Μετά από λίγες ώρες παιχνιδιού έχουμε και λέμε...2007 12 Level... :cool:
 
2003121314949jedi22vb9.jpg


Αν και ισως απο καποιους δεν θεωρηται αρκετα Retro, ενα Fps & με εντονα 3D platform στοιχεια και gameplay που ξεπερνα κατα πολυ τις τυπικες 8-10 ωρες gameplay, που διαρκουν τα τυπικα Fps ......

Υ.Γ.Το ξαναπιασα μετα απο χρονια μια και δεν το ειχα ολοκληρωσει την 1η φορα.....
 
The Great Escape

 


great1tae1.png


 


Spectaculator...
Μην μου πει κανείς κάτι για τα χρώματα γιατί του πήρα το κεφάλι στεγνά. :D
 
Screamer Rally!! (μαζι με τα SegaRally2 και UltimateRacePro.τα καλυτερα arcade PC racers!)

Screamer%20Rally_preview.jpg


PS:Ακμακα καλη επιλογη!!!!
 
Εχτες επαιζα με Archimedes (σε emulation φυσικα :( )

Εχωσα κυριως καποια κοινα με την Amiga games

Μig29,ChuckRock,SpeedBall2,Lemmings,RickDangerous,SWIV αλλα και ManicMiner,Elite

l_speedball.jpg


Δεν την παλεψα να κανω realtime head2head συγκριση με Amiga αλλα απο μνημης μου φανηκαν σχεδον ομοια πλην του RickDangerous.

Το πακετο με τον Archie ειναι οτι σχεδον ολα ειναι port απο Amiga (υποθετω) της Krysalis (που δεν ειχε και καμια φημη super duper developer).

Θα επανελθω με λεπτομερειες...

Και ενα χρησιμο link και αλλο ενα :D

EDIT:Αντωνη πρεπει να "οργανωθουμε"...
 
Άντε να δούμε...

ποιος θα κάνει τον μηχανοδηγό :biglaugh:

Αστειεύομαι, πάντως έχουμε και κενό αυτές τις μέρες εγώ δεν πάω πουθενά οπότε :thumbup:
 
ομοιως...

επισης->who dares wins ;)
 
Πίσω
Μπλουζα