Gaming της χθεσινής βραδιάς.....

@akmakas

... έχει βγεί και remake του Atic Atac για XP. Δες το (και κατέβασέ το) εδώ

atic.f.screen10.jpg


This is a brand new Atic Atac remake written from scratch following the demise of JMD's version. Gameplay wise, it's very close to the original, but with a few extra bells, whistles and that sort of thing. Graphics, sound and music have been enhanced in true remakes fashion.
 
Χτες ήθελα να παίξω το It came from the desert. Στην 500αρα το παιχνίδι σε κάποιο σημείο κράσαρε (νομίζω στο quarry). Λέω δεν βαριέσαι θα το παίξω στο winaue στο pc. Μετά απο δέκα λεπτά παιχνιδιού και στο winaue κρασάρει. Προσπάθησα ξανά καμιά δεκαριά φορές, το ίδιο αποτέλεσμα. Τα νεύρα μου!!! ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ
 
shock είπε:
akmaka έχω φάει πολλές ώρες σε αυτό το παιχνίδι. Πολύ καλό!

Κάποιος να του κάνει ένα review
Wallyyyyyyyyyyyyyyyy...Κάνε ένα review βρε αδερφέ! :D


Keeper7k....
Το είχα κατεβάσει παλαιότερα αλλά δεν κατάφερα να το τρέξω δεν θυμάμαι τι είχα κάνει θα το ξαναπροσπαθήσω!
 
Που είναι ο Wally;
 
:D

Για να πω την black truth,τα AticAtac-SabreWolf ποτε δεν τα χωνεψα ιδιαιτερα.

Τα αγαπημενα μου απο Ultimate (περα απο τα ισομετρικα) ειναι τα JetPac,Cookie,Psst

AAAA και το MiraMare αν εβγαινε ποτε! :D
 
Κατάλαβα πάλι ο κλήρος σε εμένα πέφτει!!!Η στον Pooky.....!!!! :D
 
Project Gotham Racing 2

Project%20Gotham%20Racing%202%201.jpg


Το XBOX 1 πέθανε, οπότε είναι ρέτρο υποθέτω - και αν συνυπολογίσεις οτι είναι DX8 είναι ρέτρο σίγουρα :D :D
 
Εφτιαξα καμια 200αρα mp3 με αγαπημενα Speccy games απο τα Hispeed wav ωστε να μην περιμενω παραπανω απο κανα μισολεπτο να φορτωσει, τα εβαλα στο Ιpod Shuffle σε Shuffle Mode ;) και φορτωνω οτι κατσει...

το πρωτο που εκατσε...Light Force (BTW παρακαλειτε ο Billy να βρει εμφανες colour clash στο συγκεκριμενο :D )
 
200αρα mp3!!!!!καπιτάλα!!!Άκου 200!!! :D .Δώσε λίγο ψίχουλο και σε μάς!!! :thumbup:
 
Χτες ξαναέπαιξα BASS έβγαλα screenshots από κάθε οθόνη με σκοπό να τις ανεβάσω αλλά έχω μια απίστευτη βαρεμάρα...
 
Γιατι παιζεις "Ελευθερα" παιχνιδια Shock ??? :diablotin:
 
Εχθές ευχαριστήθηκα το Chuckie Egg του παλιού καλού Spectrumάκου στο Spectaculator!!!!!!!!
 
Αν και είναι πρωί, και όχι βράδυ,

Miss Pacman στον spectaculator στο laptop δίπλα μου.

ΚΟΡΥΦΑΙΟ παιχνίδι!!!!!!!!!!!
 
Wally είπε:
(BTW παρακαλειτε ο Billy να βρει εμφανες colour clash στο συγκεκριμενο :D )
Oμολογώ ότι δεν το είχα παίξει ποτέ σε spectrum !! (δεν θέλω "ου" :D ).

Mετά απο μερική ενασχόληση παρατήρησα ότι τα μεγάλα και έξυπνα "τετραγωνισμένα" sprites του, (ειδικά τα μονόχρωμα) σε συνδυασμό με την γρήγορη ταχύτητα του παιχνιδιού, δημιουργούν την ψευδαίσθηση ότι όντως το μισητό clashάρισμα έχει εξαλειφθεί (ή τουλάχιστον δεν γίνεται άμεσα "εμφανές" - όπως πολύ εύστοχα σχολίασε ο Wally). Πραγματικά πολύ καλή δουλειά !! :thumbup:

...κάτι πήρε πάντως το μάτι μου στην δεύτερη πίστα, με ορισμένα αντίπαλα σκαφάκια να βάφονται ανάλογα με το background (πράσινα όταν περνάνε πάνω απο τους θάμνους, και μουσταρδί πάνω απο το έδαφος)

lightfxt2.jpg


...πιστός και εγώ στο retro-gaming ρεύμα, έκατσα και έπαιξα μία δόση το κλασσικό και πολυαγαπημένο Boulder Dash. Αξέχαστες εμπειρίες. :)

bouldercf0.png
 
Εκπληκτικό το Boulder Dash. Ένα από τα κλασσικά παιχνίδια με απίστευτο concept, εφάμιλλο των Pacman, Phoenix, Jetpac, Bomberman και άλλων αντίστοιχων.

Θυμάμαι τον υπέροχο ήχο που είχε (την μουσικούλα στην αρχή) και πόσο ζήλευα έναν τυχερό φίλο μου που τότε είχε C-64, έγχρωμο μόνιτορ και εξωτερικό floppy!!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα