Gaming News [PS3]

Υποθετω το παίζεις με το move αλλιώς με το χειριστήριο αποκλείεται να στοχεύεις με ακρίβεια
 
Κοιτα στα Resi που ηταν η ιδια ακριβως περιπτωση ειχε και τις δυο επιλογες,εγω τα επαιξα με το κοντρολι.
 
Το Mad Dog McRee, το είχε δώσει δώρο κάποτε ένα Εγγλέζικο περιοδικό για το Playstation 1.

Μου θυμίσατε να το ξεθάψω και να παίξω λιγουλάκι.
 
Νατα και τα εξκλουσια..

 
Μια φορα που εχει το PSN τοσα καλουδια μαζεμενα


Για αυτην την βδομαδα εχουμε και κατεβαινουν ηδη τα demo για



Μetal Gear Rising 3gb



Mad dog Mcree 960Μb



Retro City Rampage



Cave



Για να δουμε τι λενε..
 
Αυριο θα παιξουμε αυτο.

 
Ααααχχχχχ! :)

Kratos: αν ήταν λίγο πιο όμορφος, θα το έπαιζα το παιχνίδι! :p

Πέρα από την πλάκα, (πρέπει να το έχω ξαναπεί), αν είναι σαν την ios-clopyright εκδοχή του (το Hero Of Sparta), νομίζω ότι θα το τιμήσω δεόντως!....

Πάντως, μου φαίρνει στο μυαλό πάρα πολύ έντονα τον Πρίγκηπα (Prince of Persia): η κινητική του ήρωα, κάποια από τα combat moves, ο τρόπος που κινείται η κάμερα κτλ....

Τεσπα, φαίνεται ελπιδοφόρο και μολονότι δεν έχω παίξει άλλο God of War (αν και πολλοί με συμβουλέψαν να το κάνω!), μάλλον θα του δώσω μια ευκαιρία....

Btw, Aard, τι εννοείς με το:

Αυριο θα παιξουμε αυτο.
Αν κατάλαβα καλά, στις 13/03 δε βγαίνει? :xm:
 
Αυριο βγαινει το demo.
 
Σ' εσένα έλαχε ο κλήρος να με διαφωτίσεις! :D

Downloadable από το PS store? Μπαίνω, κατεβάζω το demo και το εγκαθιστώ, right?

Νέα στο κουρμπέτι - be patient! ;)
 
Ναι τοσο απλα,lol
 
Άψογα! :)

Αν δε δουλεύω μέχρι αργά (αυτή η εβδομάδα είναι λίγο "κάπως"), θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω με νεώτερα! ;)

Thx, Aard! :flower:
 
D@redevil είπε:
Σ' εσένα έλαχε ο κλήρος να με διαφωτίσεις! :D
Downloadable από το PS store? Μπαίνω, κατεβάζω το demo και το εγκαθιστώ, right?

Νέα στο κουρμπέτι - be patient! ;)
Στήνεις Arch και ρωτάς τέτοια πράγματα; :p

Χα, χα ..... Ουπς!!!!! Τώρα που το σκέφτομαι...... ΟΥΔΕΠΟΤΕ έχω κατεβάσει κάτι από το PSN.... Χμ....

Ε.... Μαριάνννααααααααα!!!!!! Για βοήθα λίγοοοοοο!!!!!!!!! #)
 
Ποιο Arch... Εδώ, πλέον στήνω FreeBSD με κλειστά μάτια! :supergrin:

Αλλά, ναι - totally n00b in PS3!.....

Βασικά, πριν λίγο που μπήκα από τη δουλειά, το έβαλα να κατεβάζει.... Είναι 3GB οπότε μάλλον δεν θα έχω το κουράγιο να το περιμένω. Ελπίζω ότι ίσως αύριο τελειώσω νωρίς και μπορέσω να το απολαύσω!

Η διαδικασία, μάλλον εύκολη - απλά αν δεν το έχεις ξανακάνει, θέλει λίγο ψάξιμο! Το πράγμα σώζεται καθώς χάρη στο PSP, μου είναι οικείο το μενού! ;)

Πηγαίνεις στο Playstation Store (προϋποθέτουμε ότι έχεις PS account), κάνεις login, τσιμπάς ένα update για το store (αυτό, παίζει να βγήκε νωρίτερα, αλλά επειδή άλλαξα όλη τη δικτύωση σπίτι μου [router - vlan - ips - ssids κτλ], ξέχασα να το κάνω στο PS3) και μετά πας στο μενού:

Games -> Latest ->PS3 Demos.

Στην πρώτη σειρά - το 2ο παιχνίδι! ;)
 
Βρε θεοπάλαβο άτομο!!!

Δεν κατάλαβες ότι το παραπάνω post ήταν χιουμοριστικό; :D

Περιμένω, πάντως, εντυπώσεις. Προσωπικά λιώνω το ΝΙ Νο Kuni, το οποίο σου προτείνω όταν πέσει η τιμή του. Το παιχνίδι μου ήρθε "πακέτο" με άλλα, περισσότερα με pm ή μέσω τηλεφώνου!!!!!!

(Η λέξη "πακέτο" σε εισαγωγικά, σημαίνει ότι δεν το πλήρωσα, όχι ότι το έφερε ο "Θειός" μου. Κατεβασμένο game = no game. ) ;)
 
Έλα ρε Γιώργαρε! #)

Πού να το καταλάβω ρε παλικάρι μου! :D

Αφού ξέρεις ότι έχω το σύνδρομο του "βοηθώ κάθε άνθρωπο και σε κάθε περίσταση"! :D

To παιχνίδι κατέβηκε, εγκαταστάθηκε και μόλις φάω (σε λίγο), πάω για test drive.

Btw, πολύ "ησυχία" ακούω... Τι στο καλό - μόνο εγώ θέλησα να ασχοληθώ μαζί του?
 
Καλό λιώσιμο Macsis!

Χμ. "Βοηθάς κάθε άνθρωπο; " Τότε εμένα γιατί απάντησες; Εγώ είμαι ζώον ως γνωστόν!!!! :D

Περιμένω εντυπώσεις, δυστυχώς το PS3 μου το έχω εκτός δικτύου γιατί θέλει και καλά να κατεβάσει ένα update και θα μου φάει κανά 12ωρο...!!!!!!!!

Το παιχνιδάκι είναι στα υπ'όψιν φυσικά!
 
Άντε ρε τρελέ! :D

Λοιπόν έκανα ένα γρήγορο διάλειμμα διότι σε λίγο κλείνω εντελώς το πισι! :D

Το παιχνίδι απλά τα σπάει. Είναι στη λογική του Hero Of Sparta που είχα παίξει στο iOS, οπότε μου φαίνεται τρομερά οικείο.

Σημειωτέον, είναι το πρώτο God Of War που παίζω.

Στα thumbs up η υποστήριξη ελληνικών!!! Μπράβο στην εταιρία - εγγενής υποστήριξη ελληνικών μενού, τίτλων και διαλόγων - όλα στα ελληνικά παρακαλώ!

Έχω ήδη παίξει τα 2 πρώτα κεφάλαια που με κυνηγάει μια τύπισσα (Ερίνυα?) που μοιάζει με κατσαρίδα / σκαθάρι και μου έχει στείλει τον Εκατόγχειρα να με κάνει ντα! :p

Τίποτα - τίποτα! Αν δεν το έχετε κατεβάσει, κάντε το! Αξίζει τον κόπο! ;)
 
^^ Άστα - με καταστρέψατε! :D

Κατεβάζω τώρα ό,τι demo βρήκα του God Of War....

Στο δια ταύτα:

Το demo αποτελείται από 3 κεφάλαια. Βατό το επίπεδο της δυσκολίας - δε συνάντησα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με τον χειρισμό... Τα combos για να βγάλεις από τη μέση τους "μεγάλους" αντιπάλους (και όχι τα κατσαριδάκια και τα λοιπά σαμιαμίδια που πετάγονται στο διάβα σου) μου θύμισαν πάρα πολύ Prince Of Persia στο PS2 (νομίζω το Two Thrones, αλλά δε θυμάμαι και δε γκουγκλάρω τώρα! :p )

Τα γραφικά τα βρήκα αρκετά καλά και γενικά δόθηκε μια προσοχή στη λεπτομέρεια (αίματα, φωτισμοί / σκιάσεις, κτλ...). Από μουσική.... δε θυμάμαι! Αν είχε, πέρασε αδιάφορη (ίσως ήταν και για καλό αυτό, διότι δεν αποσπάσθηκε η προσοχή μου). Αν δεν είχε, ακόμα καλύτερα.

Η ελληνική φωνή της πώς-τη-λένε-Ερινύα στην αρχή δε μου έκατσε καλά - με την πάροδο του παιχνιδιού τη συνήθισα. Η φωνή του Κράτου, αντάξια του γομαριού που την "έχει" (ελληνική και αυτή). Στα συν ότι οι χαρακτήρες που ήταν φυλακισμένοι, μιλούσαν με άλλες φωνές (και όχι με του Κράτου ή της Ερινύας παραλλαγμένες... είχε καστ το παιχνίδι :D ). Στην αρχή, μου έκανε ένα περίεργο και δε μου έβγαλε μουσική στην εισαγωγή... Νόμιζα ότι ήταν άηχο, αλλά τελικά μόλις ξεκίνησε το παιχνίδι, όλα καλά!

Για τα ελληνικά σας είπα με μπόλικο ενθουσιασμό - ας μην επαναλαμβάνομαι!

Το μόνο πράγμα που δε με άρεσε, είναι ότι δε μπορώ να ελέγξω τη γωνία της κάμερας, αλλά εξαρτώμαι από τον τρόπο που θα επιλέξει το παιχνίδι να την στήσει... Έπιανα τον εαυτό μου να σηκώνει μηχανικά το κεφάλι προσπαθώντας να δω τι βρίσκεται κάτω από ένα πεζούλι ή να κοιτάζω ψηλά για να σκοτώσω ένα περίεργο πράγμα στο τέλος του 3ου κεφαλαίου... Αυτό, με εκνεύρισε μπορώ να πω, αλλά μάλλον θα πρέπει να συνηθίσω ότι δεν υπάρχει το camera control ως standard σε όλα τα παιχνίδια.

Either way, το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Όσοι πιστοί προσέλθετε! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα