George, all alone am I, ever since your goodbye...

nessie είπε:
Μου φαίνεται πολύ παράξενο η κ. Ράγκαν και η θ. Ελρόυ να είναι κόρη και μητριά. Ξέρουμε ότι η θ. Ελρόυ έχει μεγαλύτερη αδυναμία στους Anthony, Stear και Archie απ' ό,τι στους Νηλ και Ελίζα (αν ισχύει ότι είναι η μητριά της κ.Ράγκαν, τότε κατά κάποιο τρόπο αυτά τα δυο είναι τα εγγόνια της!)
Δες το τριο και δες και τα στριμμένα. Και παιδιά σου να είναι, δεν τα παρατας για τα αγγελούδια???

Αλλά, έστω ότι η "Μεγάλη Θεία" είχε αναθρέψει την κ. Ράγκαν όταν έμεινε ορφανή. Τότε νομίζω ότι θα έπρεπε και οι δυο να δείξουν μεγαλύτερη αγάπη και κατανόηση στην Candy...
Σώθηκες!!!

Επιπλέον είναι και το χρώμα του Νηλ, που δεν αφήνει περιθώρια για αμφιβολίες... :D Πρέπει να είναι συγγενείς εξ αίματος!
Αυτό το σκέφτηκα κι εγώ... Απ΄την άλλη όμως μπορεί απλά ο άντρας της Ελρόυ να είχε μια προτίμηση στις μελαμψές! Δεν ξέρουμε πως ήταν η άλλη σύζυγος! Κάνεις σ εκείνο το σόι όμως δεν έχει ανοιχτόχρωμα χαρακτηριστικά αν το παρατηρήσετε, σε αντίθεση με τους υπόλοιπους. Ε, κάποιοι μαυρίζουν (γκουχου γκουχου) και πιο πολύ..


Juanita είπε:
Δλδ, :what: Queen μου, δεν ισχύουν τα περί κλεψίματος και άλλων βλακειών, έτσι;;; :hurrah: :hurrah:

Ήμουν σίγουρη!!! :sure:

Παραμένει όμως ένα πολύ όμορφο fanfic!!


Μια χαζή ερώτηση μόνο. :precry:
Αν ισχύει αυτό το δέντρο, υπάρχει κάτι που δεν το καταλαβαίνω...

Η μητέρα της μάνας Ράνγκαν δεν είναι η Ελρόυ αλλά η κόρη που είχε ο άντρας της Ελρόυ από τον πρώτο του γάμο...

Και αν δεν κάνω λάθος η μάνα Ράνγαν είναι αγνώστου πατρός γιατί πουθενά δεν αναφέρεται κάποιος σύζυγος...

Τι δεν καταλαβαίνω;;; :please:
Αν δεν υπήρχε σύζυγος δεν νομίζω να είχε επιζήσει του τυφώνα-Ελρόυ. Θα την είχε πετάξει στους κροκόδειλους για lunch! Και φυσικά δεν θα την δεχόταν ποτέ σπίτι της!! Άσε δε που δεν θα υπήρχε και στο δέντρο. Απλά δεν έχουν βάλει σύζυγο γιατί δεν τον ξέρουμε και δεν μας επηρρεάζει την ιστορία.
 
Βρε παιδιά, μπερδεύτηκα… είναι και το κεφάλι μου κουδούνι από χτες το βράδυ ( πριν λίγο ξύπνησα) και δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά…

 


Λύστε μου δύο απορίες σας παρακαλώ!


 


Πρώτον: από αυτή τη σελίδα το γενεαλογικό δέντρο είναι της Μιζούκι τελικά ή όχι?


Δεύτερον: η κα. Ράγκαν είναι αγνώστου πατρός? Ή μήπως εκεί που λέει «κόρη» εννοεί την κα. Ράγκαν? Γιατί εγώ αυτό είχα καταλάβει αρχικά…
 
akaliakoukou είπε:
Βρε παιδιά, μπερδεύτηκα… είναι και το κεφάλι μου κουδούνι από χτες το βράδυ ( πριν λίγο ξύπνησα) και δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά… 


Λύστε μου δύο απορίες σας παρακαλώ!


 


Πρώτον: από αυτή τη σελίδα το γενεαλογικό δέντρο είναι της Μιζούκι τελικά ή όχι?
Ναι, είναι επίσημο, είχε δημοσιευτεί στο appendix του περιοδικού που εξέδιδε την Κάντυ!

Δεύτερον: η κα. Ράγκαν είναι αγνώστου πατρός? Ή μήπως εκεί που λέει «κόρη» εννοεί την κα. Ράγκαν? Γιατί εγώ αυτό είχα καταλάβει αρχικά…
Όχι καλέ, απλά δεν ξέρουμε τίποτα για την μητέρα και τον πατέρα της κας Ράγκαν.
 
Τότε, βγαίνει το εξής συμπέρασμα.


Η μεγάλη θεία Ελρόυ παντρεύτηκε κάποιον που ήδη είχε παιδιά από άλλο γάμο.


 


Αυτά τα παιδιά βέβαια, δεν είναι απόγονοι των Άρτλευ εξ' αίματος.


 


Γι αυτό και έχουν τόσο διαφορετικούς χαρακτήρες, πρώτον και δεύτερον γι'αυτό προσπαθούν να καλοπιάνουν συνεχώς τη μεγάλη θεία, από φόβο μήπως και τους πετάξει έξω από το σόι????


 


Μήπως προσπαθούν να αποδεικνύουν συνεχώς ότι είναι μέλη της καλής κοινωνίας κλπ κλπ από φόβο???
 
Ω ναι... Είναι και οι Ράγκαν από καλή οικογένεια αλλά αν θυμάστε τη φάση με τις καρέκλες, οχι τόσο ψηλά όσο η θεία!!!
 
QueenofHearts είπε:
Για περισσότερα μπορείτε να δείτε το wiki της Κάντυ στο http://ja.candycandy.wikia.com/wiki/%E3%83%A1%E3%82%A4%E3%83%B3%E3%83%9A%E3%83%BC%E3%82%B8

Queen μου, υπάρχει μήπως μεταφρασμένο σε κάποια άλλη γλώσσα πιό κοντινή μας;;; Γιατί... δεν... :shake:

Άλλη μιά ερώτηση. :what: Μήπως ξέρεις aν και που μπορούμε να βρούμε μεταφρασμένη τη νουβέλα της Κάντυ;;; Έστω και ένα μέρος αυτής...
 
Πίσω
Μπλουζα