Get ready to be KILLZOWNED!!!

Μα γι'αυτό άνοιξα το thread! Για να διαβάζω τα καλά σου λόγια!!! :D
 
Για να μην ξεχνιόμαστε...πως υποτίθεται ότι θα ήταν το παιχνίδι το 2005.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Ko9xC6TMdiw]YouTube - Killzone 2 Trailer

Και τώρα έχουμε αυτό που πράγματι μοιάζει με παιχνίδι του 2005. :p

Ένα από τα φοβερά bullshots της Sony.
 
Εγώ το παιχνίδι το έχω κάνει προπαραγγελία και συγκεκριμένα την limited steel tin edition στα 39 ευρουδάκια.

Εδώ στο Ελλάδα θα έχει σίγουρα 90+ ευρώ...
 
Στις 5 του φλεβαρη το Demo στο ευρωπαικο PSN και οταν λεμε ευρωπαικο ξερουμε οτι η Sony περιλαμβανει και την Ελλαδα. :p
 
1200MB παρακαλώ το demo και ήδη κατεβαίνει στο ps3 μου.

Για να δούμε,έπιασαν τόπο τα λεφτά για το pre-order ή να προλάβω να τα κάνω cancel...
 
ΠΡΟΣΚΥΝΑ!!!

se0nxt.gif


 
Καλα εγω το'γραψα οτι θα βγει 5 του μηνος και το ειχα ξεχασει,τι διαλο ετσι αερα πατερα ,δωρεαν ουτε gold members ουτε "θα το κατεβασετε σε 3 τερμινα εσεις που δεν ειστε προνομιουχοι και δεν τα εχετε σκασει στην Company",oυτε "θα ειναι διαθεσιμο για Ελλαδα μαζι με την Ουγκαντα και την Μαυριτανια το 2010".

Tεσπα αντε να αδειαζω χωρο απο τον σκληρο τωρα. :(

Γραφτε καμμια εντυπωση asap.
 
Έτσι! Έτσι! Θέλουμε εντυπώσεις από τους δικούς μας ανθρώπους...
 
Ουπς δεν έχω χώρο, αύριο πάω για δίσκο. Όλο και τα μεγαλώνουν τα demo. Περιμένουμε εντυπωσεις
 

Ουπς δεν έχω χώρο, αύριο πάω για δίσκο. Όλο και τα μεγαλώνουν τα demo. Περιμένουμε εντυπωσεις



Σβησε βρε αδερφε τις φωτο της Πετρουλας και αμεσως αμεσως εξοικονομεις 800mb. ;)
 
ΛΟΛ Ρόμπα πήγα να γίνω σπίτι με αυτά που μου στέλνεις.

Έσβησα κάτι άλλα demo, το εγκατέστησα και απογοητεύτηκα από τη δυσκολία του.

Με τρώνε κάθε 2 λεπτά περίπου
 
Hταν αναμενομενο να ειναι φοβερο,το killzone 2 θα κανει παταγο,εδω το killzone στο PS2 για το Hardware που εχει ηταν απιστευτο.

Screenshots απο το Killzone στο PS2 (φανταζομαι πως θα ειναι το killzone 2 στο PS3,δεν τολμαω να δω).

killzone-ss-59.jpg


killzone-ss-73.jpg


killzone-ss-67.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θετικά

Φοβερά γραφικά.

Ωραία καλοζυγισμένη AI.

Απλά τρομερός ο ήχος με το home cinema ενεργοποιημένο.

Απλά ένα must.

Αρνητικά.

Δεν έχει co-op.

Δεν έχει multi (μόνο για το demo αναφέρομαι).

Τα controls δεν με βολεύουν,όποιο config και αν δοκίμασα.

Πολύ μικρό,για το μέγεθός του demo...
 
ΤΟ KILLZONE 2 ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!

Πρώτη απίστευτα θετική εντύπωση ότι παρά το μεγάλο του μέγεθος και δεν ξέρω πόσοι το κατέβαζαν ταυτόχρονα με εμένα (σίγουρα πολλοί), κατέβηκε πατητό στον δίσκο μου. Πρέπει να εξάντλησε σχεδόν όλο το διαθέσιμο bandwidth που είχα (~14Mbps), καθώς μέχρι να δω στα γρήγορα ποια ήταν τα καινούργια added στο PSN Store και να βγω, αυτό είχε τσιμπήσει ήδη ένα 17%, ενώ μέχρι να φάω κάτι στα γρήγορα στην κουζίνα και να γυρίσω, αυτό είχε κατέβει και με περίμενε (μαζί με κάτι νέα βίντεο, όχι σαν το live που για να κατεβάσω ένα demo ξοδεύω δεν ξέρω πόσες kwh). Επίσης, ταχύτατη ήταν και η εγκατάσταση του, ή έτσι μου φάνηκε γιατί παρότι βιαζόμουν να παίξω μου φάνηκε πολύ σύντομη.

Το παιχνίδι τώρα...

ΑΠΛΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ...

Υπέροχα γραφικά και ήχος, εφέ - textures - φωτισμοί - χρώματα όλα υπέροχα, κίνηση - AI σε υψηλά επίπεδα κλπ. Ο χειρισμός μου φάνηκε λίγο δύσχρηστος στην αρχή (συνηθισμένος από το COD) αλλά σύντομα τον συνήθισα και μέχρι να τον κάνω κτήμα μου δυστυχώς είχα τελειώσει το demo... Φτου, τόσο μικρό ήταν; Θέλω κι άλλο... Το παιχνίδι στο Normal που έρχεται είναι νομίζω εύκολο για όσους ασχολούνται με FPS/TPS, απλά για μένα πρέπει να προσαρμοστώ λίγο παραπάνω στο να "βαράω" σε ελεύθερη στόχευση (και όχι σε zoom in) και να κάνω λίγη οικονομία στις σφαίρες μου αν και υπήρχαν μπόλικα πολεμοφόδια γύρω μου.

Εντυπωσιακές οι πολλές λεπτομέρειες που υπάρχουν, όπως π.χ.: το να πυροβολείς με κάλυψη ή να πυροβολείς κάποιον από αρκετά μακριά στο κεφάλι (στο zoom μόλις που φαινόντουσαν τα μάτια του) και εκεί που λες "καθάρισα" μαζί του, βλέπεις το κράνος του να διαλύεται και αυτός μετά χωρίς κράνος πια (με το μεταλλικό υπο-κράνος) να γυρίζει προς τα σένα και να αρχίζει να σε χτυπάει ο ίδιος (όχι ότι έζησε πολύ...). Ένα όμως έχω να σου πω φίλε μου, από κοντινές αποστάσεις κανένα κράνος δεν σε σώζει...

Κάτι τέτοια παιχνίδια δίνουν ξεχωριστή πνοή στην κονσόλα της Sony και το μόνο που με προβληματίζει στο Killzone 2 (θετικά για το μέλλον), είναι οι δηλώσεις των παραγωγών του ότι έκαναν χρήση μόλις του 60% των δυνατοτήτων του PS3!!!

MUST BUY !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Grip με τη δυσκολία δεν είχες πρόβλημα?

Το @!γεφυρα πως τη ρίχνεις?
 
Στην γέφυρα που υπάρχουν τα αυτόματα που σε βαράνε συνέχεια (εάν κατάλαβα καλά) έχει κάτι βαρέλια ανάμεσα στους εχθρούς που σε έχουν (και καλά) καθηλώσει. Πυροβόλα τα από μακριά μέχρι να εκραγούν.
 
Ωραιο μινιreview Αmbu,τετοια θελω να διαβαζω ,αν και τα fps δεν ειναι και τοσο του γουστου μου.

Δεν το χω'παιξει ακομα το ντεμο,θα το ψιλιαζομουν για τα βαρελια μιας και το Liberation στο psp χρησιμοποιει τον ιδιο τροπο.

Στο psp ειναι και top down view ειναι φοβερο το killzone. :cool:

Η αλλη η μουσιτσα που κρυφτηκε......

Wally πες exclusive το Killzone σε γυρευει.
 
Κοιτάει με το μεγεθυντικό την οθόνη σε κάποιο supermarket που παίζει το killzone να βρει clipping, κάνα χαμένο frame ή προσφορά σε βαρελίσια φέτα
 
clipping? χαμένα frames? Τί είναι αυτά;;; To μόνο που μπορεί να πατήσει και να γκρινιάξει είναι ότι τρέμει και κάνει γραμμές και χιόνια η κεντρική οθόνη επιλογής και όταν κουνάς το sixaxis κουνιέται και αυτή (το διάβασα και αυτό)... Φέτα μπορεί να βρει, ακόμα και μετά τα μπλόκα των αγροτών.

Τι λες Αντουάν θα το παραγγείλουμε από τώρα, ή θα περιμένουμε να μας το τρίβει ο Grip στα μούτρα (pre-ordered metal cased?) :D
 
Πίσω
Μπλουζα