Get ready to be KILLZOWNED!!!

Θες να πεις ότι δεν το έχεις παραγγείλει? :)
 
Παραγγείλτο ASAP! (ο Ambu,γνωρίζει από που υπάρχει πιο φθηνά νομίζω...)

Άντε να καούμε ομαδικώς.Να φτιάξει και ο καθένας το kit του και να μπαίνουμε comple στην μάχη.

Δεν νοείται να είστε κάτοχοι ps3 και να μην υπάρχει στην συλλογή σας.

P.S.Η δυσκολία δεν με προβλημάτισε καθόλου.

Ίσα ίσα που έκανα προετοιμασία με μαχαιράκια μαζί τους στο 1v1 (μπορεί και παραπάνω.)

Όσο για την γέφυρα,οπλίζεσαι με τον εκτοξευτή ρουκετών και σημαδεύεις τα εκρηκτικά που υπάρχουν λίγο πιο δεξιά από το κέντρο.

Καμπούμ και αυτό ήταν. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ζηλεύωωω!!!! :dribble:

Παω να παίξω KILLZONE 1 να μου φύγει η κάψα!!

vagosgta3 είπε:
Hταν αναμενομενο να ειναι φοβερο,το killzone 2 θα κανει παταγο,εδω το killzone στο PS2 για το Hardware που εχει ηταν απιστευτο.
Ακριβώς φίλε vagosgta3! :thumbup:

Να προσθέσουμε οτι είχε και Ελληνικούς υπότιλους το παιχνίδι στο PS2.
 
Ποιο μπαζούκα βρε grip... είμαστε τώρα εμείς να κουβαλάμε μπαζούκα και ρουκέτες σε αυτή την ηλικία; Πάρε εκεί το αυτόματο σου και ρίξε μερικές σφαίρες παραπάνω (ούτε μισή γεμιστήρα δηλαδή) και θα διαλυθούν πάλι, το μπαζούκα το έχει για μόστρα... Πιο πολλές σφαίρες ξόδευα στην αρχή για να σκοτώνω τους κοκκινομάτηδες παρά για την γέφυρα... :D
 
Το ήξερα ότι το είχες μέσα σου το ''πολεμικό'' στοιχείο,αλλά τόσο πολεμοχαρής... :armed:

:p
 
Xτές βράδυ το κατέβασα και το έπαιξα και εγώ το Demo του Killzone 2, μαζί με το Resident Evil 5 που δέν τα είχα δεί.

Λοιπόν, όντως έχει γραφικάρες και τρομερά εφφέ, είναι λιγάκι δύσκολο αλλα σε βαθμό που να σε πορώνει και όχι να σε απογοητέυει. Καλό Α.Ι επίσης, που είχα καιρό να δώ σε FPS, οι κοκκινομάτηδες κρύβονται και ξεμυτίζουν όπως θα έπρεπε. (Άν και είναι λίγο περιπτεράδες) ...Λογικά θα το τσιμπήσω και εγώ, όταν το βρώ σε λογική τιμή. Σίγουρα είναι must για τους ps3άκηδες. Μου φαίνεται σιγά - σιγά θα δείχνει τα δοντάκια της η κονσόλα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO είπε:
Ζηλεύωωω!!!! :dribble:Παω να παίξω KILLZONE 1 να μου φύγει η κάψα!!
με βλεπω dino και εγω να ξαναπαιζω το killzone μολις τελειωσω το Fallout 2 (εχω αφησει το save καπου προς το τελος του killzone)
 
Όσοι δεν έχετε τη δυνατότητα να παίξετε... τότε δείτε το demo για το οποίο γίνεται λόγος, σε 720p...

Θέλει λίγη υπομονή...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόλις τελείωσα το Demo.

Αν εξαιρέσεις εκείνο το περίεργο σημείο που έπρεπε να δεις τα βαρέλια εκεί πάνω, ήταν μια χαρά.

Φαίνεται παιχνιδάρα αλλά το control είναι έτη πίσω από το COD και το ρίχνει πολύ.
 
Σε γενικές γραμμές, επειδή είμαι και PC gamer, τα FPS είναι τελείως μούφα με το joypad. Άραγε γίνεται να βάλω mouse και keyboard για controls ? Tώρα που με τα Usb γίνονται όλα πιό εύκολα, νομίζω ότι θα έπρεπε να το εξετάσουν αυτό !
 
Control Lag

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5yFa_EZORYo]Controll Lag Test in Killzone 2

Τι σημαινει Cοntrol Lag? Ας δουμε τι μεσολαβει* μεταξυ του "παταω κουμπι" και "καμαρωνω το action μου στη οθονη"

innerprod_fig1.jpg


*ουσιαστικα τα CPU και GPU ασυγχρονα renderings και calculations της σκηνης :)
 
Σου μεταφέρω μια σοφή ατάκα που διάβασα σε άλλο forum σήμερα:

paralysis by analysis

:)
 
Βρηκες και εσυ τα controls παραλυτα? Εκατσε βαρυ το rendering (τι κρεσεντο κακιας ειναι αυτο σημερα χαχαχαχα)

large_volley21.JPG


EDGE 199 Scores

FEAR 2: Project Origin - 8

Race Pro - 8

House of the Dead: Overkill - 8

Let's Tap - 8

Halo Wars - 7

Crayon Physics Deluxe - 7

Killzone 2 - 7

Flower - 7

Boing! Docomodake - 7

Tenchu: Stealth Assassins - 6

Klonoa: Door to Phantomile - 6

Deadly Creatures - 5

The Maw - 5

Lord of the Rings: Conquest - 2
 
Όχι απλά το παιχνιδάκι το βρήκα συμπαθητικό, σίγουρα μπορείς να του βρεις άλλα ψεγάδια όπως το κακό layout σε σχέση με το Cod, αλλά αυτό που έστειλες ήταν ΠΟΛΥ τραβηγμένο βρε αδερφέ!

Τεσπα, πέρνα να το παίξεις και άσε τα γνωστά τερτίπια σου πάλι.
 
Μετά τις απίστευτες αποδείξεις που επισύναψε ο φίλος Wally, οι οποίες κυριολεκτικά εκμηδένισαν όλη την ευχαρίστηση που ένιωσα όταν έπαιζα το demo του Killzone 2 όχι μόνο δεν θα το αγοράσω όταν κυκλοφορήσει, αλλά ΘΑ ΠΕΤΑΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΤΟ HALO 3 που έχει το διπλάσιο περίπου lag από αυτό που έχει το KZ2. Λέω και εγώ, αφού τους πυροβολώ τους π#$%$@ς γιατί δεν τους πετυχαίνω;

Other Results
I tested various other games, with various results. I'll list the results in 60ths of a second, and the results have been adjusted -2 to account for the plasma lag. All games are on the PS3 unless noted otherwise, and I've included the PS3 system menus and GTAIV for reference.

Games that run at 60 fps:

* PS3 System menus: 3/60ths

* Guitar Hero III (Xbox 360): 3/60th

* Ridge Racer 7: 4/60ths

* Virtua Tennis 3: 4/60ths

* Ninja Gaiden Sigma: 4/60ths

* PixelJunk Racers: 4/60ths

Games that run at 30 fps:

* Genji: Days of the Blade: 6/60ths

* Tony Hawk's Proving Ground: 8/60ths

* BlackSite: Area 51: 8/60ths

* Halo 3 (Xbox 360) : 8-10/60ths

* Skate: 10/60ths

* GTAIV: 10/60ths

* Harry Potter and the Order of the Phoenix: 10-14/60ths

* Heavenly Sword: 7-18/60ths

mpla mpla mpla

It's sad that the programmer made the effort that allowed for a 7/60th response time, but then someone else messed up down the line, making the turn take nearly a third of a second. Halo 3 is another example, with the shooting and moving being 8, but the jumping being 10.
Εγώ πάντως θα το τερματίσω το Halo 3 ακόμα και εάν καθυστερεί τόσο πολύ να ανταποκριθεί στις ταχύτατες αντιδράσεις μου... :D :D :D
 
Καλη φαση! Καποιος τυπος μετρησε lags σπιτι του,εβγαλε αποτελεσματα, τα καθαρογραψε, τα ανεβασε σε καποιο φορουμ - και μαλιστα με range!Devotion ε? :D

Επισης το γεγονος οτι το Halo3 εχει παντου 10αρια και ειναι γενικα αποδεκτο ως το σημειο αναφορας στα online shooters ενω στο αλλο βλεπω κατι 7αρακια δεν λεει κατι? Μαλλον τυχαιο μωρε! ΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Καλά μιλάμε είσαι απίστευτος έτσι; Ελπίζω να κατάλαβες ότι το Link που σου έδωσα είναι από τον ίδιο "κύριο" του οποίου το βίντεο και τα στοιχεία ο ίδιος επικαλέστηκες μία σελίδα πίσω.

Για μένα όλα αυτά δεν μου λένε τίποτα, αν κάτι μου αρέσει, είτε πάρει 7 είτε 10 το ίδιο μου κάνει... και αν κάτι παίρνει 10άρια δεν σημαίνει απαραίτητα ότι τον ίδιο βαθμό θα του έβαζα και εγώ. Απλά μην κολλάς στο τί λέει ο ένας και ο άλλος (μην πω για τα "αδέσμευτα" περιοδικά). ;)

Τέλος πάντων δεν έχω την ανάγκη να συνεχίσω καμία συζήτηση σε τέτοιου είδους "αντιπαράθεση". Το δηλώνω από τώρα άσχετα τί λέει ο ένας και ο άλλος ότι το Killzone 2 θα στολίσει την συλλογή μου, στο ίδιο ράφι με το Halo 3 (ελπίζω μόνο να μην τσακωθούν μεταξύ τους - αλλά εδώ θα μου πεις δεν τσακώνονται οι κονσόλες που είναι και αυτές στο ίδιο ράφι :D ).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οχι δεν ειναι ο ιδιος ανθρωπος απλα επικαλειται την τεχνικη μετρησης του Gamasutra
 
Ενα screenshot απο debug του 2007 που απεικονιζει και καποια ενδιαφεροντα νουμερα. Οπως και να εχει οι τυπαδες εχουν φτιαξει μια πανεξυπνα στημενη μηχανη με τρελο monitoring

killzone_stats.png
 
Για να το καταλαβω δηλαδη,μολις ειπες καλη κουβεντα για παιχνιδι του PS3. :xm:

 


Τρεμω με το τι μπορει να μας συμβει σημερα.8)

 
 
Πίσω
Μπλουζα