GLORY, MAJESTY, UNITY (ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΤΑ ΟΠΛΑ - ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΑΝΟWAR - 4 AΠΡΙΛΙΟΥ 2007)

Αγαπητοί συμμαχητές :

Επειδή κατά πάσα πιθανότητα ΔΕΝ θα ξαναμπώ στο φόρουμ μέχρι και αύριο,

παρακαλώ η όποια επικοινωνία μαζί μου, όπως γίνει μέσω τηλεφώνου.

Ο ΑΕΟΝ το έχει, και μπορεί ελεύθερα να το δώσει.

Τα λέμε αύριο εκ του εγγυούς ...
 
Παίδες καλά να περάσετε σήμερα!!!!!!
 
Today is the Day

Η ημέρα έφτασε. Δεν ξέρω τι θα γίνει το βράδυ και πόσοι θα αντέξουν.

Το βράδυ σίγουρα πάντως δε θα είμαι στη γη. Στη Valhalla θα είμαι. Στην Κόλαση θα βρίσκομαι. Δεν ξέρω...

Όπου και να είμαι όμως, σίγουρα καλά θα περνάω.

Hail!!!!!

Sons of the gods, TODAY WE SHALL DIE


Open valhalla’s door



Let the battle begin



With swords in the wind



Hail Gods of War!
 
Today is a good day to die indeed

Onward to Battle...

HAIL & KILL!
 
Βασικά μια που θα πάτε θα μας φέρετε και κανένα souvenir;Κανένα σπαθάκι ίσως ή κανένα μπλουζάκι όπως το παρακάτω;(τα γνωστά απαράδεκτα θελήματα της candy :biglaugh: ).Φυσικά αστειεύομαι...Να περάσετε τέλεια brothers και εύχομαι τίποτα να μην χαλάσει την όμορφη βραδιά σας!!! :ylsuper:

manowarkv2.png
 
candy είπε:
Βασικά μια που θα πάτε θα μας φέρετε και κανένα souvenir;Κανένα σπαθάκι ίσως ή κανένα μπλουζάκι όπως το παρακάτω;(τα γνωστά απαράδεκτα θελήματα της candy :biglaugh: ).Φυσικά αστειεύομαι...Να περάσετε τέλεια brothers και εύχομαι τίποτα να μην χαλάσει την όμορφη βραδιά σας!!! :ylsuper:
manowarkv2.png
Έστω και πνευματικά....

I PROMISE THEE THAT ON THIS NIGHT

YE SHALL BE BY MY SIDE....
 
Μεγάλη Τετάρτη έπρεπε να είσασταν στην Εκκλησία και εσείς πάτε να ακούσετε σατανικά τραγούδια.

Το internet είναι του σατανά, ο οποίος έχει μπει μέσα σας και σας έχει κυριέψει.

Από ότι καταλάβατε ζηλεύω που δε θα είμαι μαζί σας για την παρέα και μόνο γιατί δεν είμαι του συγκεκριμένου ρεπερτορίου.

Να περάσετε καλά :thumbup:
 
Hail metal brothers ... Καλό γλέντι... :thumbup:

Εγώ πάλι δεν είμαι σε mood για συναυλία.... τα λέμε στην επόμενη :thumbup:
 
Eυχαριστούμε shock κλπ ευχόμενοι :)

Εμείς keeper θα τα πούμε από αύριο!
 
truemetal.png


Manowar

Brothers of metal

Call to arms

Gloves of metal

Mountains

Each Dawn I Die

Holy war

The Oath

Blood of my enemies

March for Revenge

Secrets of Steel

The gods made heavy metal

Die for metal

Kings of metal

Warriors of the world

Kill with power

Hail and kill

Black,wind,fire and steel
 
Τι να πω !

Απλώς υπέροχοι.

Αφού δεν έπεσε όλο το stage κάτω, στο MOUNTAINS, πάλι καλά !

Αν και παίξανε 2 ΓΕΜΑΤΕΣ ώρες, ούτε που κατάλαβα πως πέρασε η ώρα.

Μόνο "παράπονό" μου, αντί να παίζανε ορισμένες "σούπες" ας παίζανε και κάνα THOR ή GATES OF VALHALLA.

Επίσης, ακόμα απορώ γιατί το κοινό δεν ζήτησε και δεύτερο encore,

και έφυγαν αμέσως μόλις το συγκρότημα καληνύχτησε τον κόσμο.

Πάντως σε κάθε περίπτωση, ήταν μια μεγάλη συναυλία από ένα μεγάλο συγκρότημα.

Το παρόν έδωσαν από το GRM :

AEON

LADYHAWKE

WALLY

STORMWATCH

ALUCARD

EMERENCIOS

OMEN FOR EVER (σε "καταδρομική" από την Τρίπολη)

JOEY

GUARDIAN STEEL

EXETLAIOS

Υ.Γ. : Προτείνω παραδειγματική τιμωρία για τον KEEPER7K που δεν ήρθε τελικά :

Να του αφαιρεθεί ένα κλειδί και να "υποβιβαστεί" σε KEEPER6K ! :biglaugh:
 
-1 Keys lol

Άντε επειδή είμαι σε γενικότερη κατάσταση ευδαιμονίας λέω να του χαριστώ. :D

Iσχύουν όλα όπως τα λέει ο exetlaios. Το μεγαλύτερο μου παράπονο έχει να κάνει με τους άθλιους διοργανωτές και το γεγονός ότι άργησαν να ξεκινήσουν τα πρωϊνά συγκροτήματα κατά 2-3 ώρες, με αποτέλεσμα και οι Manowar να αναγκαστούν να περικόψουν το πρόγραμμά τους σε 2 ώρες από τις 2:45 που κανονικά θα έπαιζαν (βγήκαν μεσάνυχτα και τέλειωσαν 2+ το πρωί!). Bέβαια τα πιο πολλά κομμάτια που κόπηκαν ήταν καινούργια και δε χάλασαν τους περισσότερους (που ήταν ήδη εξαντλημένοι από την αναμονή και τους βαρετούς ως απαράδεκτους Ηοly Hell / Rhapsody).

Για όσα παιδιά δεν τα είχαμε ξανασυναντηθεί, χάρηκα πολύ που σας γνώρισα! Θα έχουμε την ευκαιρία να τα πούμε υπό καλύτερες συνθήκες (και με λιγότερη βαβούρα για ηχητικό background).

P.S: Βρε Εχετλαίε τι έπαθε το χέρι σου; Να σου συστήσω μια καλή κρέμα που ξέρω;
 
Ο Keeper ειναι σε κουρα εξαγνισμου στο καθαρτηριο εδω,ακουγωντας το playlist του Live...

Αντε, (συζυγων επιτρεποντος), 7 του Ιουλη στη Γερμανια :headbangdude:

March 31, 2007, Stuttgart, Germany - Throughout Manowar's legendary career, the band has delivered on its promise to return to each country where the band has performed. Still, the sold-out crowd Schleyerhalle crowd was unprepared for what bassist Joey DeMaio would announce as he stepped to the front of the stage.
On July 7, 2007, Manowar will headline the Magic Circle Festival in the heart of Germany, Bad Arolsen.

The crowd was thrown into a further frenzy when the bassist announced that festival tickets will cost only 10 Euros.

"It is a way to thank the true fans for their undying loyalty during the last two years of unfortunate delays of touring and record releases," explained DeMaio.
 
Μαγκες χαρηκα που σας ειδα!Η συναυλια απλως τα εσπασε.Οι Manowar ειναι Θεοι.Δεν χρειαζεται να πω παραπανω,οσοι ησασταν εκει ξερετε ακριβως τι εννοω.

Οσο για τον Keeper....κριμα που δεν ηρθες ρε Τακη,θα ριχναμε πολυ γελιο(οπως παντα).Αλλα ενταξει,μη τον τιμωρησετε,ειναι δικος μας ακομη και αν δεν ηρθε. :thumbup:

(ενταξει,δεν ηρθες και στο συγχωρησαμε,τουλαχιστον δειξε και εσυ καλη θεληση και κοψε το poser :tease: )
 
... α να χαθείτε, με συγκινήσατε ... :icon_cry:

Thnx guyz, Manowar Rules :thumbup:

(ενταξει,δεν ηρθες και στο συγχωρησαμε,τουλαχιστον δειξε και εσυ καλη θεληση και κοψε το poser :tease: )
Φταίω εγώ να πώ τώρα ποιόν πετυχαίνω κάθε φορά που εξορμώ στα στέκια των ποζεράδων;; :tease: :biglaugh:
 
Αποσύρω το αίτημα για "αφαίρεση κλειδιού" του KEEPR7K.

( Υπό τον όρο να φωτογραφηθεί για το φόρουμ, με δερμάτινο παντελόνι, μπέρτα από προβιά και δίμετρο ατσάλινο σπαθί, ως εναλλακτική τιμωρία που δεν ήρθε στους Manowar ! ) :eek: :D
 
And I saw the four ride together

to the top of the hill, while below them the

soldiers of death assembled, all those who

would now swear allegiance to them...

Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω...

Περιμένω ξανά να δω κάποιο live τους. Προσωπικά τους ευχαριστώ για τα πάντα.

Ξανά και ξανά ... και την επόμενη πάλι όλοι εκεί θα είμαστε....

Χάρηκα για όσους είδα πρώτη φορά, true metal Warriors όλοι...

exetlaios, Omenforever, Ladyhawke, Joey, Guardian Steel.

Οι μπύρες ήταν άπειρες χθες, αν και κάποια τη μοιράστηκα μαζί σας με το ζόρι μάλλον.... :D Με συγχωρείτε... Ευτυχώς που δε χρειάζεται να μιλάω στο forum αλλά να γράφω αλλιώς δε θα post-αρα.

Δεν υπάρχει φωνή πλέον... :)
 
Πίσω
Μπλουζα