H Λίμνη των Κύκνων - Swan Lake (1981)

Teleopticus σ'ευχαριστούμε πολύ!!!!Προσπάθησα να ανεβάσω αποσπάσματα αλλά είχα πρόβλημα με το uploading.Πολύ χάρηκα που με πρόλαβες...Έχεις κάνει εξαιρετική δουλειά!!! :clap: :clap: :clap:
 
Domniki είπε:
Mε μεγαλη χαρα μπορω να ανακοινωσω οτι με την βοηθεια της Candy εχουμε την πολυποθητη ταινια σε ψηφιακη μορφη!!! Ακομα δεν την εχω δει αλλα εμαθα οτι ειναι εχει καλη ποιοτητα. Αναμενω νεοτερα
ksereis pou mporw na tin katevasw kai egw se tetoia morfi?
 
Παιδιά η Λίμνη των κύκνων είναι από τα αγαπημένα μου παιδικά, και δε μπορώ να τη βρω πουθενά!

Μήπως ξέρει κανείς σας, πού μπορούμε να τη βρούμε στα ελληνικά???
 
DvD με την Ελληνικη, κομμενη εκδοση κυκλοφορουσε στα carrefour προς 1€. Δυστηχως εξαφανιστηκε γρηγορα και δεν το προλαβα :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Getta Robo είπε:
DvD με την Ελληνικη, κομμενη εκδοση κυκλοφορουσε στα carrefour προς 1?. Δυστηχως εξαφανιστηκε γρηγορα και δεν το προλαβα :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
Tι εννοεις "κομμενη" εκδοση?
 
Στην Ελλαδα η εκδοση που ειδαμε, ηταν κομμενη για καποια λεπτα. Δεν θυμαμαι ποιες συγκεκριμενες σκηνες ηταν, αλλα η κανονικη, Ιαπωνικη εκδοση ηταν μεγαλυτερη. Και οχι λογο διαφορων στο framerate.

Η Ιαπωνικη, κανονικη εκδοση, κυκλοφορει σε γνωστα και αγαπητα websites με .χειμαρρους :)
 
γενικά μερικά πράγματα κόβονται στην ελλάδα (γιατί συνήθως πολλά από αυτά που βλέπαμε δεν τα πέρναμε πάντα απευθείας από Ιαπωνία αλλά και από Άλλες ευρωπαικές χώρες ή αμερική)

πχ. To Saber Rider βγήκε αμερική το 1987

ενώ το 1984 με άλλο τίτλο στην Ιαπωνία (νομίζω Vismark)
 
Aπό τις αγαπημένες μου anime ταινίες όταν ημούν την οποία μάλιστα την είχα σε βιντεοκασέτα και δεν είχα βαρεθεί να την βλέπω. Χάρη σ' αυτήν την ταινία λάτρεψα την μουσική της Λίμνης των Κύκνων. Και για όσους θέλουν να την δουν με ιαπωνικό audio κι αγγλικούς υπότιτλους...voila:

edited by manos426f


Φίλε Vetus,έλεγξε σε παρακαλώ τους κανονισμούς του forum,αναφέρεται καθαρά ότι απαγορεύονται links που οδηγούν σε copyrighted υλικό...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την είδα σήμερα!Πολύ καλή!Και η μουσική του Tsaikovski είναι εκπληκτική!
 
Εκπληκτική παιδική ταινία με την μουσική της λίμνης των κύκνων του peter tchaikovsky από την συμφωνική ορχήστρα της Βιέννης!

[edit] copyrights [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα υπέροχο παραμύθι πλαισιωμένο από την μαγευτική μουσική του Τσαϊκόφσκι, που όποτε παιζόταν στην τηλεόραση το έβλεπα πάντα! Θυμάμαι πως το έβαζε το Mega κάθε Πάσχα.
 
Πολυ προσεγμενο παιδικο!!!!!Ηταν γεματο αγωνια ειδικα προς το τελος σε καθηλωνε!!Ευτυχως που ηταν κ τα σκιουρακια κ ελαφριναν λιγο το κλιμα!!!

Παντως αν το carrefour ξανα φερει αυτην την εκδοση με το 1 ευρω θα κανει μεγαλυτερο τζιρο απο οτι κανει τη Καθαρη Δευτερα με τη λαγανα !!!! :D :D:D Αν την ξαναφερει ειδοποιηστε αν κ με περικοπες αλλα τι να κανουμε!!!!!!! :)
 
Σας παραθέτω και μερικά ωραία wallpapers! :)

cigni21.jpg
pencil.png


cigni99.jpg

wh23.jpg

cigni44.jpg

cigni32.jpg

cigni28.jpg

cigni93.jpg

wh17.jpg

Swan_Lake.JPG

cigni115.jpg

wh18.jpg

wh19.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Masquerade απέφευγε σε παρακαλώ να κάνεις 2 και 3 συνεχόμενα ποστ. Υπάρχει η επιλογή edit στα μηνύματά σου αν θέλεις να συμπληρώσεις κάτι εντός 24ώρου.
 
Ναι το ξέρω ότι μπορώ να κάνω επεξεργασία στα μηνύματά μου, αλλά δεν δέχεται πολλές φωτογραφίες σε ένα ποστ, δεν ξέρω εσύ πως το έκανες...Αν είναι θα ανεβάζω όσες δέχεται...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από τα αγαπημένα μου κινούμενα σχέδια με την υπέροχη μουσική του Τσαικόφσκι! Αν και λυπόμουν την Οντέτ με τα παθήματά της μέχρι να ξανασμίξει με τον πρίγκηπά της, η υπόθεση μου άρεσε.
 
Πίσω
Μπλουζα