[Hasbro] Φιγούρες WWF (κατς)

Τωρα που τα ειδα σιγουρα ειχα και τον Hogan της πρωτης φωτογραφιας με τα χερια που πανε πανω κατω. Ενας φιλος ειχε το ρινγκ που εχεις και εσυ, του οποιου ειχα σπασει ενα γωνιακο πασαλακι καταλαθος και εκλαιγε :p

Thanks Deathshadow για τις φωτο και την διευκρινηση.
 
Deathshadow είπε:
Tελικα υστερα απο δυνατη και επιμονη ανασκαφη βρεθηκαν αρκετες φιγουρες σε μια γωνια του παταριου μου!!!


Μετα απο ενα καλο πλυσιμο τους εβαλα για μαχη ε... εννοω τους εστησα για φωτογραφια.Εnjoy!!!


Ωραία πράματα! :thumbup:

Από αριστερά προς δεξιά:

Papa Shango, Honky Tonk Man, Jim "The Anvil" Neidhart, Koko B Ware, The British Bulldog, The Mountie, Jimmy "Superfly" Snuka, Ax, Ultimate Warrior...

Καμμένος ε; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
037.jpg Να ειναι ενας απο την σηλλογη μου.
 
Ωραια η φιγουρα του Warrior φιλε.Καποια στιγμη θελω να την παρω την συγκεκριμενη.Εχεις και αλλες στη συλλογη σου?
 
Επανερχομαι στο θεμα με καινουργιο υλικο...

Η συμμορια μεγαλωνει...:ccool:

WWF 8.jpg

WWF 9.jpg

WWF 10.jpg

WWF 11.jpg

WWF 12.jpg

WWF 13.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Deathshadow είπε:
Ωραια η φιγουρα του Warrior φιλε.Καποια στιγμη θελω να την παρω την συγκεκριμενη.Εχεις και αλλες στη συλλογη σου?
Συγγνωμη για καθηστεριμενη απαντιση, εχω και αλλες φυγουρες.
 
Οποτε μπορεις ποσταρε καμια φωτογραφια :D .
 
DINO είπε:
Ωραία πράματα! :thumbup:

Από αριστερά προς δεξιά:

Papa Shango, Honky Tonk Man, Jim "The Anvil" Neidhart, Koko B Ware, The British Bulldog, The Mountie, Jimmy "Superfly" Snuka, Ax, Ultimate Warrior...

Καμμένος ε; :D


Deathshadow είπε:
Επανερχομαι στο θεμα με καινουργιο υλικο...


Η συμμορια μεγαλωνει...:ccool:


WOW! Φοβερή συλλογή!

Ας αρχίσει η ταυτοποίηση:

1. Earthquake, Tugboat (ή Typhoon), The bushwhackers

2. Undertaker, Big Boss Man, Virgil (σωματοφύλακας του Million Dollar Man), Shane Douglas (?)

3. Greg "the hammer" Valentine (?), Razor Ramon, Jake "the snake" Roberts, "The model" Rick Martel

4. IRS, Bret "hitman" Hart, Brutus "the barber" Beefcake, The Texas tornado Kerrie Von Erich

5. Legion of Doom (Hawk and Animal), Nasty Boys (Knobbs and Shaggs)

6. Demolition (Axe and Smash), Sgt Slaughter

:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Deathshadow είπε:
Επανερχομαι στο θεμα με καινουργιο υλικο...
Η συμμορια μεγαλωνει...:ccool:
Φοβερη συλογη φιλαρακι πραγματικα ολα τα λεφτα ειναι.Ειχα και γω αρκετους καποτε οπως και ενα ρινγκ που αν θυμαμαι καλα απο αυτες της φιγουρες ηταν αλλα που μυαλο τοτε να τα κρατησω :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@metalcandyman-Thanks φιλε.Οντως ειχαν και ρινγκ ενα μπλε, λιγες σελιδες πισω θα δεις που το εχω βγαλει φωτο.Μη νομιζεις κι εγω ημουν απροσεκτος με τα παιχνιδια μου, ευτυχως που η μητερα μου τα ειχε καταχωνιασει στο παταρι και προσφατα τα βρηκα :D .

@DINO-O Sid Vicious ειναι οχι ο Shane Douglas, Greg ''The Hammer'' Valentine:Correct ;) .
 
Α ναι ρε συ... Έπρεπε να το καταλάβω απ'το βλέμμα! :D
 
Οι δικες μου φυγουρες δεν ειναι σε αριστη κατασταση, εχουν περασει αγονες και μαχες...PA313925.jpg

PA313924.jpg
 
Μια χαρα φαινονται φιλε.Απο αριστερα προς τα δεξια Shawn Michaels, Marty Jannetty-The Rockers, Jimmy ''Superfly'' Snuka ο αλλος ποιος μπορει να ειναι... :supergrin: .
 
Η κοπέλα μου, μου είχε διηγηθεί την ιστορία για το πώς εκείνη και ο μεγαλύτερος αδερφός της συνήθιζαν να παίζουν με τις φιγούρες

αυτές και μετά να δοκιμάζουν τις κινήσεις που έβλεπαν στην τηλεόραση ο ένας στον άλλο.

Όταν τη ρώτησα αν τους έχουν μείνει φιγούρες, μου είπε πως μάλλον τις έχουν "χάσει".

Τα Χριστούγεννα λοιπόν της έκανα δώρο έναν Ultimate Warrior και έναν Hulk Hogan (δώρο με το οποιό κάθε γυναίκα θα ενθουσιαζόταν...)

με καρτούλα "ένας για σένα και ένας για τον αδερφό σου!"

Τελικά τα κατάφερα και η κίνηση αυτή έιχε την έκβαση που περίμενα!

Άρχισαν να τσακώνονται για το ποια φιγούρα θα πάρει ο καθένας, και σύντομα έφτασαν στο να φρεσκάρουν τις WWF κινήσεις τους...

Θα ανεβάσω φωτογραφία κάποια στιγμή (με τις φιγούρες, αυτούς δυστυχώς δεν είχα φωτογραφική να τους πάρω...)

Αν και είδα πως υπάρχουν σε προηγούμενη σελίδα, παραθέτω κι εγώ τους μεγάλους Hulk Hogan και Ultimate Warrior που μιλάνε (μιλούσαν :D ),

που έχω ακόμα στο δωμάτιό μου.

Φροντίζω να αποκτούν συχνά καινούργια σημάδια μάχης με το να τους δίνω στις ανηψιές μου να παίζουν (1 και 3 ετών)!

hogan & warrior.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν και είδα πως υπάρχουν σε προηγούμενη σελίδα, παραθέτω κι εγώ τους μεγάλους Hulk Hogan και Ultimate Warrior που μιλάνε (μιλούσαν :D ),

που έχω ακόμα στο δωμάτιό μου.

Φροντίζω να αποκτούν συχνά καινούργια σημάδια μάχης με το να τους δίνω στις ανηψιές μου να παίζουν (1 και 3 ετών)!

hogan & warrior.jpg

IMG_2956.jpg
 
Ωπ!! Βρηκα και αλλους τρεις :D .

Απο αριστερα προς δεξια Skinner (χωρις καπελο), Rowdy Pipper (με κιτρινο απο την κλεισουρα μπλουζακι) και Τed DiBiase (με εντονα τα σημαδια απο τις μαχες).

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω αυτη την κιτρινιλα απο τη φιγουρα που ειναι στο κεντρο?

WW10.jpg
 
Deathshadow είπε:
Ωπ!! Βρηκα και αλλους τρεις :D .
Απο αριστερα προς δεξια Skinner (χωρις καπελο), Rowdy Pipper (με κιτρινο απο την κλεισουρα μπλουζακι) και Τed DiBiase (με εντονα τα σημαδια απο τις μαχες).

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω αυτη την κιτρινιλα απο τη φιγουρα που ειναι στο κεντρο?

Προβολή συνημμένου 119254
Aυτά είναι!!! Αυτή η κιτρινίλα πως είναι τόσο τέλεια???
 
Deathshadow είπε:
Παιδια μηπως ξερει κανεις πως μπορω να βγαλω αυτη την κιτρινιλα απο τη φιγουρα που ειναι στο κεντρο?
Θα προτεινα Καθαρισμο retro πλαστικων... ;)

Το εχω δοκιμασει σε αρκετα κιτρινισμενα εξαρτηματα playmobil και ειχε αποτελεσματα. :)

By the way....Τσιλικες οι φιγουρες!!!!! :thumbup:
 
unholy είπε:
Aυτά είναι!!! Αυτή η κιτρινίλα πως είναι τόσο τέλεια???
Ελα ντε... Παντως το εχω παρατηρησει και σε αλλους συλλεκτες αυτο το φαινομενο. Για παραδειγμα ο Χογκαν στα χερια ειναι λες κι εχει κανει πιο δυνατο σολαριουμ. Χα! Χα!

stayros είπε:
Θα προτεινα Καθαρισμο retro πλαστικων... ;)
Το εχω δοκιμασει σε αρκετα κιτρινισμενα εξαρτηματα playmobil και ειχε αποτελεσματα. :)
Ο καταλληλος ανθρωπος την καταλληλη στιγμη ;) .

stayros είπε:
By the way....Τσιλικες οι φιγουρες!!!!! :thumbup:
Τhanks :) . Μπαρουτοκαπνισμενες θα ελεγα :armed: .
 
Πίσω
Μπλουζα