[Hasbro] Sindy

Sindy by Hasbro

Πολυαγαπημένη είναι πάνγλυκια! Από τις πιο όμορφες.Έτσι κι εγώ τραβώντας ένα κουτί barbie βρήκα από πίσω τη Sindy που σου έστειλα τελευταία! Να χαίρεσαι και τη Sindy μας και τη bibi-bo πίτσυ και ντόλυ που είναι μία πολύ όμορφη bibi-bo! :D
 
Sindy and Gogo 1993

Συμπέρασμα: τραβάτε τα κουτιά, να βλέπετε τι κρύβουν από πίσω!! ;)

Αναστασία μου, αν σώσω και τις άλλες δύο μοντέλες, θα τους πω ότι το χρωστάνε σε σένα! :D

Το 1992-1993 ήταν πολύ της μόδας το σκυλάκι ο go go που προχωρούσε με το ειδικό λουράκι του. Ετσι κάνει και ο go go της sindy! Προχωράει όταν κρατάει το λουράκι!

Sindy and Gogo, 1993

picture.php


Βγάζω τον go go για να δει, τους φίλους του και να χαρεί, τον πάω μπρος, τον πάω πίσω, go go σκυλάκι μου πολύ σ'αγαπώ!

Προσέξτε ότι από το 1993, αλλάζει το πρόσωπο της sindy. Είναι η εποχή μετά το συμβιβασμό της hasbro με την mattel και η αρχή του τέλους για τη sindy:(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy by Hasbro

Πολυαγαπημένη mytinyworld τέλειος ο go go! Υπέροχα τα ρούχα της Sindy και τα μποτίνια μούρλια!!!Να τους χαίρεσαι...

Βγάζω τον go go για να δει, τους φίλους του και να χαρεί, τον πάω μπρος, τον πάω πίσω, go go σκυλάκι μου πολύ σ'αγαπώ!

Σε ευχαριστώ που μου το θύμησες.Τι διαφήμιση είχε πέσει τότε για αυτό το σκυλάκι!!! ;)
 
Πολυ γλυκεια η Σιντυ και το κατασπρο σκυλακι της! :D

Α ρε Σιντυ σε φαγε αυτη η κακουργα η Ματελ, σαν την Bratz.... :(
 
Pirouette Sindy, 1995

Η sindy αυτή από το 1995, λέγεται pirouette sindy. Δυστυχώς μπορεί να κάνει μόνο αυτό που βλέπετε (άντε και να ανεβοκατεβάσει τα χέρια της)... :( Δεν θα την έλεγα κούκλα, αλλά μια μεγάλη φιγούρα :(

picture.php
 
Sindy by Hasbro

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld είναι πανέμορφη!!!Αυτό πιστεύω της συγχωρεί τον περιορισμό των κινήσεων που κάνει... ;)
 
1989 Sindy Disco Mixers

MytinyWorld μου, εχει δικιο η Ραπουνζελ μας!!! Ειναι πολυ ομορφη αυτη η κουκλα. :) Την παρακολουθω σε εναν πληστηριασμο χρησιμοποιημενη, ελαφρως ξεμαλλισμενη (ποσες πιθανοτητες υπηρχαν να την ποσταρεις κι εσυ καινουρια!!!! :D :D:D) και με τα παπουτσακια της λιγο ξεφτισμενα. Αλλα η φωτο που εχουν βαλει ειναι μικρη και δεν την εβλεπα καλα στο προσωπο. Οταν λες οτι δεν κανει πολλες κινησεις εννοεις οτι τα χερια της και τα ποδια της ειναι ετσι λυγισμενα μονιμα? :eek:

Η καλη νεραιδα της Σιντυ Χασμπρο, η MytinyWorld:thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: , μου εστειλε ενα απο τα πιο ομορφα ρουχα που εχει αξιωθει να βαλει μια απο τις Σιντοτανυες μου. Για αυτο μετα απο πολλη σκεψη, και βαθυ συλλογισμο επιασα την πιο τσαχπινα, της εκανα και ενα γρηγορο reroot στα μαλλια που ηταν πλακουτσωτα και ηρθε κι ισιωσε και εγινε φιγουρινι!!! Φοραει ενα υπεροχο σετ Disco Mixers του 1989. Λεγονταν Mixers γιατι τα ρουχα μπορουσαν να συνδιαζονται μεταξυ τους! Απλα μοναδικη. Σαν την ποσταρω σε μια προσωρινη φωτογραφια. Οταν βρω χρονο θα την ξαναφωτογραφισω πιο περιποιημενα για να την προσθεσω στο σαιτ με τις αγαπημενες κουκλες μου.

Φωτο απο

http://pranceatron.com/jem/sindy.htm

Sindy6.jpg
 
Τέλεια Αναστασία μου!!! :D Αυτά τα ντίσκο ρούχα είναι πραγματικά υπέροχα και δεν μπορούσα να μη σου στείλω το καλσόν που σου γυάλισε αφού το βρήκα μπροστά μου!! :flower:

Να βγάλεις μια φωτο την τσαχπίνα σου με ντίσκο φόντο, γίνεται?? :xm:

Αχ, η μπαλαρίνα μου σας ευχαριστεί που της δίνετε κουράγιο να προχωρήσει σ'αυτή τη κουκλοζωή!

Η pirouette sindy, δυστυχώς δεν λυγίζει χέρια και πόδια είναι μονίμως έτσι όπως βλέπετε. Σαν λουμπάγκο ένα πράμα8) Απλά ανεβοκατεβάζεις τα χέρια και στρίβεις τον αριστερό καρπό. Αυτά!

Πάντως Αναστασία μου κι εγώ μεταχειρισμένη την πήρα από μια δημοπρασία και μάλιστα "θύμωσα" που ο πωλητής δεν έλεγε ότι έχει λουμπάγκο :angry: , αλλά λέω μετά, δεν βαριέσαι, για ένα κομμάτι ψωμί την πήρα την καημένη... :)

Υ.Γ. Φυσικά εννοείται ότι τα παπουτσάκια είναι ζωγραφισμένα (γι'αυτό και τα βλέπει ξεφτισμένα η Αναστασία)!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy by Hasbro

Πολύ ωραία ρούχα λατρεμένη!!!Ότι πρέπει για βραδινή έξοδο!!!Να ναι καλά η πολυαγαπημένη mytinyworld!!!Όσο για τη μπαλαρίνα της για μένα μαζί με την παρακάτω sindy της είναι οι πιο όμορφες απ' όλες.Αν αδίκησα καμία έγινε εκ παραδρομής... #) Να τις χαίρεσαι πολυαγαπημένη μου όλες!!!Είναι πολύ τυχερές που είναι στα χέρια σου!!!

picture.php


Υ.Γ. Τις ξανάδα όλες από την αρχή και πιστεύω ότι κι αυτή με το σκυλάκι go go είναι το ίδιο πανέμορφη... ;)
 
Αγαπημένη μου ραπουνζέλ σ'ευχαριστώ πάρα πολύ που σου αρέσουν οι sindy μου!! :)

Ηθελα να σας πω ότι κάθε σίντυ μου είναι πολύ αγαπημένη, μου θυμίζει τη στιγμή που την απέκτησα, την πρώτη φορά που την περιεργάστηκα... Και αυτές που διάλεξες ραπουνζέλ, είναι παρα πολύ όμορφες! :)

Μου έδωσες μια ιδέα ραπουνζέλ μου, να σας δείξω τις top 3 sindy μου! :D

Εχω δει να το κάνουν οι άγγλοι (εκείνοι κάνουν top 10) θα το κάνω κι εγώ!! #)

Νο 3

picture.php


Νο 2

picture.php


Νο1

picture.php


Η νύφη μου, είναι η πρώτη sindy hasbro που βρήκα, η πρώτη sindy hasbro που έπιασα στα χέρια μου και η παλιότερη δεύτερης γενιάς που έχω! Είναι λατρεμένη και δεν την αλλάζω με καμία! Πρόσφατα, αγόρασα άλλη μία νύφη, όμως ρε παιδιά... δεν ήταν σαν αυτή #) Της έβγαλα το νυφικό και την έντυσα party letters!! :p Νύφη είναι μόνο ΜΙΑ!!!!! :flower:
 
Sindy by Hasbro

Πολυαγαπημένη mytinyworld υπέροχες και οι τρεις!Το νυφικό είναι μοναδικό!!!

Το φόρεμα είναι παραμυθένιο!!!Η φορμίτσα είναι τρεισχαριτωμένη. Περιμένω το τοπ 10!!! :D Αυτές που μου αρέσουν έχουν καμιά πιθανότητα να μπουν στη δεκάδα; ;)
 
Ειναι κουκλες!!! :) Οντως η Σιντυ νυφουλα ειναι μοναδικη! Το νουμερο 2 φοραει φανταστικο ρουχο και εχει τελεια παπουτσακια!

Δυσκολο να διαλεξεις αναμεσα τους! :eek: Στο τελος εχει να κανει με την συναισθηματικη τους αξια, οχι με το ποσο ομορφες ειναι γιατι ειναι ολες μια και μια! :flower:
 
Sindy by Hasbro

Συμφωνώ με τη λατρεμένη ότι έχει να κάνει με τη συναισθηματική αξία της κάθε κούκλας!!!Μην το πείτε αυτό στις υποψήφιες γιατί θα προσβάλουν το θεσμό των καλλιστείων!!! :D

Πολυαγαπημένη mytinyworld όλες οι κούκλες σου είναι πανέμορφες πάντως!!! ;)
 
Ραπουνζέλ μου, το τοπ 3 νομίζω είναι αρκετό! ;)

Πάντως σίγουρα μέσα στη δεκάδα είναι η go girl που μου χάρισες και έψαχνα πολύ καιρό να βρω!!! :D Η μπαλαρίνα με το λουμπάγκο... χμ... θα την έβαζα στη δεκάδα για χάρη σου και μόνο! :)

Αναστασία μου, ειδικά όσες είναι χαρισμένες (και πολύ περισσότερο κάποιες ελάχιστες φτιαγμένες μόνο για μένα), είναι πιο λατρεμένες και από τις λατρεμένες!!

Μία τέτοια κούκλα είναι και η sindy sun and beach, χαρισμένη από την αγαπημένη μου ραπουνζέλ!

Ραπουνζέλ :thanx2:

picture.php


picture.php


Είναι μια σιντυτάνυα της giochi preziosi από το 1997 περίπου (δεν γράφει χρονολογία). Η ίδια κούκλα έχει κυκλοφορήσει και με το πρόσωπο της σίντυ τρίτης γενιάς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αχ εχει κοκκινα μαλλακια!!! :) Ειναι πανεμορφες αυτες με τα κοκκινα μαλλια και αρκετα σπανιες, τουλαχιστον ως Σιντοτανυες, δεν τις συναντω συχνα!!!

Μπραβο Rapunjel μου!!! Και την βρηκες και σε κουτι!!! :cool:

Μytinyworld μου σε ευχαριστω που μας εβαλες και φωτο με το κουτι και επιτελουν ειδα Σιντοτανυα σε ελληνικο κουτι! Η αρχη της ελληνοιταλικης μπαχαλοσυνεργασιας! :D

Λεει οτι το κουτι γινεται καμπινα παραλιας! :eek: :)
 
Sindy by Hasbro

Πολυαγαπημένη mytinyworld να τη χαίρεσαι!!!Πήγε σπίτι της!Μακάρι να βρω κι άλλες να σου στείλω!

Λατρεμένη Αναστασία πήγα να σηκώσω μια barbie και ήταν από πίσω ξεχασμένη η Sindy.Αντί για τη barbie πήρα τη Sindy και καλά έκανα!!! ;)
 
Προσθέτω και εγώ δύο Sindy. H πρώτη με ξετρέλανε με τα κοσμήματά της αν και λίγο εξτρίμ για παραλία :biglaugh: Τη δεύτερη την αγόρασα με ένα κίτρινο μαγιουδάκι μόλις προς 2ΕUR. Εδώ με φορεματάκια Sindy που ανακάλυψα σκονισμένα στο μπακάλικο... :eek:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy by Hasbro

soufle μου πολύ όμορφες οι κουκλίτσες σου με γεια και πολύ όμορφα τα φορέματα.

Αυτό το θρεντ το άνοιξε μια πολυαγαπημένη φίλη που πια δε γράφει εδώ... :cry:
 
Rapunjel μου μην κλαις, το ξερεις οτι ειναι παντα μαζι μας η MytinyWorld και μας διαβαζει και προχωραει και τον ιστοχωρο της με τις συλλογες της!!! :)

Soufle οι δυο κουκλες σου ειναι πανεμορφες!!! Ειδικα η πρωτη με το μαγιω ειναι σουπερ ουαου! :D
 
Sindy by Hasbro

Λατρεμένη Αναστασία το ξέρω ότι μας διαβάζει αλλά μου λείπει και η συγκεκριμένη κούκλα έχει ταυτιστεί μαζί της!
 
Πίσω
Μπλουζα