[Hasbro] Sindy

Καταπληκτικά και αυτά Δωροθέα μου!! Ειδικά ο νιπτήρας αχιβάδα απίθανος!! Εύχομαι σύντομα να βρεις και το υπόλοιπο σετ!! Τελικά η Sindy είναι πιο νορμάλ κούκλα!! Η Barbie μπορεί να μαγειρεύει θαυμάσια φαγητά, να έχει ένα γεμάτο ψυγείο και να τρώει σπεσιαλιτέ στην απαστράπτουσα τραπεζαρία της αλλά όταν πηγαίνει στο μπάνιο της μόνο λούζεται και μπανιαρίζεται... Τραγικό!!

:eek: :p:D:D
 
mytinyworld είπε:
picture.php

Sindy and her fun bike, 1990

Οταν τράβηξα το τεράστιο κουτί να πάρω αυτή την πανέμορφη σίντυ, το οποίο βρισκόταν χωμένο σε ένα ράφι που έκανα... μονόζυγο για να το φτάσω :p , από πίσω ξεπρόβαλε μια bibi-bo πίτσυ και ντόλυ!! :D Ο μαγαζάτορας μου είπε ότι δεν είχε ιδέα ότι βρισκόταν εκεί, μιας και είχε χρόνια να φτάσει άνθρωπος σ'εκείνο το σημείο! :p

Αυτή είναι η τυχερή μου σίντυ, που στάθηκε ο λόγος να ανακαλύψω (εγώ προσωπικά και όχι άλλος για μένα) την πρώτη μου bibi-bo! Μετά από 3 περίπου χρόνια ψαξίματος!! :D
Αυτήν ακριβώς έχω και εγώ, ήταν η πρώτη μου Sindy και την έχω έτσι ακριβώς στο πατάρι του πατρικού μου. Την λάτρευα αυτή την κούκλα, είχα μία εγώ και μία η αδερφή μου.

Θυμάμαι ακόμα το τραγούδι της Ελληνικής διαφήμισης με απόκλιση και λάθη ίσως σε κανα δυο λεξούλες:

"Να τη η Sindy στο ποδήλατο, είναι τ΄όνειρο της το πιο δυνατό


είναι μια γλύκα, είναι ζωγραφιά, χρώματα κοίτα σκέτη ομορφια!



Η Sindy πάει και στην εξοχή, έχει τόσα να κάνει μ' όλα αυτά εκεί



θα θελα και γω λίγο να βρεθώ, μέσα στον κόσμο σου που αγαπώ



γλυκιά μου Sindy σ' αγαπώ τρελά
!"

#)

Δωροθέα μου (έχεις και το όνομα της αδερφής μου) πολύ ωραίες οι φωτογραφίες όπως και της Mytinyworld, μπράβο σας! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σας ευχαριστω soufle και Shakti! :)

Οταν κυκλοφορησε η sindy hasbro ημουν λιγο μεγαλη για να αγοραζω κουκλες #) ομως δεν ξεχνω αυτες τις υπεροχες διαφημισεις με την ξανθουλα κοπελιτσα που υποτιθεται οτι ηταν η sindy που ζωντανευε! Και αυτο το "γλυκια μου sindy, γλυκια μου sindy, σε αγαπω πολυ" που ελεγε σαν λογοτυπο.. Ευχαριστω Shakti που μου το θυμισες! Ηταν πολυ μοδατη κουκλα! Αν και νομιζω οτι παραλληλα κυκλοφορουσε και η barbie, δεν θυμαμαι ποτε να εκανε τοσο ντορο οσο η sindy! Ουτε τις διαφημισεις της θυμαμαι...

soufle είπε:
Η Barbie μπορεί να μαγειρεύει θαυμάσια φαγητά, να έχει ένα γεμάτο ψυγείο και να τρώει σπεσιαλιτέ στην απαστράπτουσα τραπεζαρία της αλλά όταν πηγαίνει στο μπάνιο της μόνο λούζεται και μπανιαρίζεται... Τραγικό!!:eek: :p:D:D
Τα ιδια εκανε και η δικη μας bibi-bo, soufle μου, στο μπανιο πηγαινε μονο για αφρολουτρο! :D Ετσι ειναι οι σταρ! Η sindy ηταν το κοριτσι της διπλανης πορτας! Μοδατο, μοντερνο και... φυσιολογικοτατο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπημένοι θαυμαστές της sindy by hasbro γεια σας!! :)

Δεν θα υπήρχε για μένα καλύτερος τρόπος για να επιστρέψω κοντά σας από το να μοιραστώ μαζί σας μια φωτογραφία της λατρεμένης μου κούκλας sindy!

Αφιερωμένη σε όλους και λίγο περισσότερο στο ρετροφιλαράκι από εδώ που με βοήθησε να τη βρω :thanx2: , η φωτογραφία της πιο συλλεκτικής, της πιο σπάνιας, της πιο όμορφης, της τελειότερης sindy όλων των εποχών!! Απλά τη λατρεύω!!!!!!!!!!:dribble:

Sindy Edwardian Dream, 1991

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλωσόρισες και πάλι mytinyworld!! Δε βλέπουμε όμως τη φωτογραφία σου! Ήθελα και γω να σας περάσω τα νέα μου αποκτήματα αλλά η μαμά soufle εξαφάνισε πάλι τη φωτογραφική οπότε επιφυλάσσομαι...
 
Καλώς μας ξαναήρθες mytinyworld! :) H Edwardian Dream είναι πράγματι από τις πιο ξεχωριστές Sindy, είσαι πολύ τυχερή που την έχεις! Να τη χαίρεσαι! :)
 
Κορίτσια σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, καλώς σας βρήκα! :flower:

Fraoulitsa, πραγματικά ακόμη δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτή η sindy είναι δική μου! :eek: Και όπως βλέπετε, ακόμη το σκέφτομαι να ανοίξω το κουτί της, πρώτη φορά έχω αυτό το δισταγμό... :xm:

Ελπίζω να την βλέπετε τώρα τη φωτό, είχα κάνει κάτι αλχημείες με τις φωτογραφίες και το άλμπουμ.. #)

Soufle μου, χαίρομαι πολύ που σε γνωρίζω και θα έχουμε τη δυνατότητα να τα λέμε από εδώ, έχεις μια φανταστική κουκλο-αξεσουαρο-συλλογή! :)
 
H φωτογραφία σου τώρα φαίνεται κανονικά! :)

Είναι πανέμορφη και μέσα στο κουτί, άμα μπορέσεις να αντισταθείς στον πειρασμό, καλύτερα να την κρατήσεις εκεί.. Η Τwist n Τwirl και αυτή είναι οι αγαπημένες μου από τα παιδικά μου χρόνια... Η δική μου δεν είχε την ... τύχη να επιβιώσει, μιας και η αδερφούλα μου απόφάσισε μια ωραία πρωία να δοκιμάσει τις... δυνατότητες της στην κομμωτική... :cry: Eυτυχώς που μου έμεινε το ρούχο της να παρηγοριέμαι.. Σε ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ που μας την έδειξες! :D
 
Ότι είναι πολύ λεπτοδουλεμένο το ρουχαλάκι, φαίνεται,...!! Κάνει μπαμ..!!

Αλλά για πες, την θεωρείς σπάνια για συναισθηματικούς λόγους, ή όντως είναι σπάνια, ότι δηλαδή δεν βρίσκεται εύκολα??? Γιατί τόσους πολλούς χαρακτηρισμούς εντυπωσιασμού για κούκλα δεν θυμάμαι αν έχεις ξανακάνει, άρα κάτι κρύβεται πίσω απ αυτό..!!! :) Και απ ότι βλέπω είναι sindy του 90, άρα όχι τόσο δυσεύερετη σε σχέση με τις pedigree...!!! Άρα όντως κρύβεται ένα μυστικό πίσω από αυτην την sindy..!!!! Ομολόγησέ τα ΟΛΑΑΑ...!!! :D

ΥΓ. Μόλις πρόσεξα ότι το κουτί πάνω έχει και οροφή..!!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χε, χε, χε!!!

Εντάξει, έκανα λίγη διαφήμιση!!:biglaugh:

Η αλήθεια είναι ότι δεν βρίσκεται πουθενά. Ας με διαψεύσει κάποιος!! :xm:

ΥΓ: Τώρα είδα το ποστ σου fraoulitsa! Την είχες? :eek: Αν σώζεται το ρουχαλάκι είσαι πολύ πολύ τυχερή! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nαι, ναι την είχα κάποτε... Το ρουχαλάκι της είναι το μόνο που μου απέμεινε να τη θυμίζει... :cry: Μακισιμε, θα έρθω να συμφωνήσω με την mytinyworld... Προσωπικά, δεν την έχω δει πουθενά όσον καιρό ασχολούμαι (και πριν τώρα που το σκέφτομαι...)...
 
mytinyworld είπε:
Soufle μου, χαίρομαι πολύ που σε γνωρίζω και θα έχουμε τη δυνατότητα να τα λέμε από εδώ, έχεις μια φανταστική κουκλο-αξεσουαρο-συλλογή! :)
Και εγώ χαίρομαι που σε γνωρίζω επιτέλους!! ;) Το ίδιο ισχύει και για τη δική σου φανταστική συλλογή και για το υπέροχο προσωπικό σου sitemytiny !!

Είστε και οι 2 πολύ τυχερές κοριτσάκια μου!! Πρόκειται για μια πανέμορφη Sindy με ένα πραγματικά καταπληκτικό σύνολο!!! Fraoulitsa μου μη στεναχωριέσαι αν υπάρχει ακόμη η κουκλίτσα μπορούμε να της περάσουμε μαλλάκια και να γίνει όπως ήταν!!

Λοιπόν!!! ευρέθη η μηχανή και ιδού!!

Η My first Sindy Easy to dress της Fanskool του 1994! Ξετρελάθηκα με τις πολύχρωμες μπουκλίτσες της!! Βάζω επίσης και ένα κοντινό στα παπουτσάκια τα οποία σαν κάτι να μου θυμίζουν τι λέτε?? 8)
 
Σ'ευχαριστώ soufle μου για τα καλά σου λόγια! :) Για το σάιτ όλα τα εύσημα πάνε στην Αναστασία μας, που το έχει επιμεληθεί και ο σχεδιασμός είναι δικός της και την ευχαριστώ πολύ! :flower:

Πανέμορφη η sindy σου soufle! Οι εκδόσεις της funskool πρέπει να είναι αρκετά δυσεύρετες, έτσι δεν είναι? :xm: Εγώ μια φορά βρήκα μια funskool και σπάω το κεφάλι μου τι στο καλό έγινε και δεν την πήρα εκείνη την κούκλα! :( Είναι αυτές οι βλακείες που για κάποιο (χαζό) λόγο αφήνεις κάτι και μετά το μετανοιώνεις...

Να τη χαίρεσαι soufle μου είναι πολύ όμορφη! :D
 
Αν και δεν είμαι ειδικός για αυτά,θα σου πρότεινα αν έχεις κρατήσει καταλόγους να τους σκανάρεις και να τους βάλεις στο site!
 
thebest20, είναι πολύ καλή η ιδέα σου. Τις κούκλες που κυκλοφόρησαν δεν τις έχω όλες, αλλά υπάρχει αυτό το σάιτ

http://www.club-sindy.com/sindy_main.htm

που είναι πολύ κατατοπιστικό και έχει ένα πολύ μεγάλο ποσοστό από τις κούκλες ανά εταιρία και ανά έτος. Αυτό που έχω σκοπό να κάνω κάποια στιγμή όταν βρω λίγο χρόνο, είναι να φτιάξω έναν κατάλογο με τις τετράδες ρούχων που έχω κρατήσει τα οπισθόφυλλα. Δεν τα έχω βρει κάπου συγκεντρωμένα, οπότε θα ήταν μια καλή αρχή να το ξεκινήσουμε και όποιος έχει και κάτι άλλο να συμπληρώσει! :)
 
Soufle μου, δυστυχώς η κούκλα εξαφανίστηκε σε μία μετακόμιση, μαζί με άλλα παιδικά μου παιχνίδια... Μακάρι να την είχα ακόμη και να της πέρναγα καινούργια μαλλάκια... :cry:

Πολύ όμορφη η Sindy σου, να τη χαίρεσαι! Εγώ κούκλες της Funschool δεν είχα ξαναδεί ποτέ, πρώτη φορά εδώ στο φορουμ είδα... Υπάρχει κάποιος λόγος που είναι τόσο σπάνιες;

Μytinyworld, πολύ ενδιαφέρουσα η ιδέα σου να μας παρουσιάσεις μαζεμένα τα ρούχα. Προσωπικά, δεν έχω κάτι ώστε να συνεισφέρω, περιμένω όμως με ενδιαφέρον την υλοποίησἠ της.. :)
 
mytinyworld είπε:
Δεν θα υπήρχε για μένα καλύτερος τρόπος για να επιστρέψω κοντά σας από το να μοιραστώ μαζί σας μια φωτογραφία της λατρεμένης μου κούκλας sindy!

Sindy Edwardian Dream, 1991

picture.php
Η επιστροφη μιας αγαπημενης κουκλομανας!!!

Δεν υπαρχει πιο ομορφος ομορφος τροπος για να ξεκινα κανεις μια φθινοπωρινη εβδομαδα απο ενα ποστ σαν αυτο :flower: :flower: :flower: και ....

σαν αυτο!!!! :flower: :flower: :flower:

makisimos είπε:
Αλλά για πες, την θεωρείς σπάνια για συναισθηματικούς λόγους, ή όντως είναι σπάνια, ότι δηλαδή δεν βρίσκεται εύκολα??? Γιατί τόσους πολλούς χαρακτηρισμούς εντυπωσιασμού για κούκλα δεν θυμάμαι αν έχεις ξανακάνει, άρα κάτι κρύβεται πίσω απ αυτό..!!! :) Και απ ότι βλέπω είναι sindy του 90, άρα όχι τόσο δυσεύερετη σε σχέση με τις pedigree...!!!
Μakisimako μου πολυ σωστη η ερωτηση αυτη!!! Για να το λεει η MytinyWorld μας, (που πρωτη μας γνωρισε την Σιντυ Χασμπρο και μας εκανε να την αγαπησουμε), οτι ειναι σουπερ αυτη η κουκλα, πρεπει να εχει σοβαρο λογο! :cool:

ΥΓ. Πω πω βρε παιδια... μου φτιαξατε την ημερα μιλαμε... #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασία μου, καλώς σε βρήκα!!! :flower:
 
Ευχαριστώ πολύ mytiny και fraoulitsa μου για τα καλά σας λόγια!!! Χαίρομαι που σας άρεσε γιατί και εγώ καταχάρηκα που τη βρήκα!! Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί χαρακτηρίζονται σπάνιες, μήπως βγήκαν λίγα κομμάτια προς Ευρώπη?? Λέω εγώ τώρα...

Αχ mytiny πόσες φορές το πα και γω αυτό!! Άσε το απαράμιλλο: έλα μωρέ την άλλη εβδομάδα και φυσικά είχε κάνει φτερά... τι να πω???

Αναστασία μου καλωσήρθες και πάλι, μας έλειψες πολύ!! Και το Rapunjelaki το ίδιο!! Πολύ χάρηκα τώρα!!!!!!!! :hurrah:
 
Όταν λέω καταλόγους,εννοώ τα φυλλάδια που είχε κάθε σετ μέσα (με έπιπλα και ρούχα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα