[Hasbro] Transformers

Deathshadow είπε:
Μολις τον αποκτησεις ριξε καμια φωτογραφια να γουσταρουμε ρε μαν!
Νομίζω δεν επιτρέπεται γιατί η φιγούρα δεν είναι παλιά, δεν είναι ρετρό, εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα φυσικά!
 
Νομίζω δεν επιτρέπεται γιατί η φιγούρα δεν είναι παλιά, δεν είναι ρετρό, εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα φυσικά!
Θα μπορούσε να γίνει στα πλαίσια "σύγκρισης" με τις νέες ;) Αναμένουμε λοιπόν...
 
δεν εχει σημασια αν ειναι ρετρο η' οχι το θεμα ειναι "Hasbro Transformers" αρα οτιδηποτε εχει σχεση ,ειναι αποδεκτο και φωτογραφιες φυσικα...επισης τα παιχνιδια που αναφερουμε σε λιγα χρονια ρετρο θα θεωρουνται..


stathis_80 τελικα που τον βρηκες τον ironhide???
 
konsmir02 είπε:
stathis_80 τελικα που τον βρηκες τον ironhide???
Τον βρήκα στο fanpage της σελίδας "ReproLabels.com" στο Facebook. Ένας Γερμανός πουλούσε την συλλογή του γιατί χρειαζόταν λεφτά και τον πουλούσε 30? και φυσικά κατευθείαν άρπαξα την ευκαιρία! Στην Ελλάδα θα τον πουλούσαν 40?, τόσο πάει ο Leader Class Bumblebee. Και μάλιστα τον έχει στο κουτί του, ποτέ δεν τον έβγαλε, δλδ ολοκαίνουριος!

Α, και σε περίπτωση που κάποιος δεν ξέρει τι εστί "Reprolabels", είναι μια εταιρεία που βγάζει αυτοκόλλητα για φιγούρες Transformers για να τα κάνει πιο movie accurated, δλδ τα κάνει να δείχνουν με μεγαλύτερη λεπτομέρεια! Μπορείτε να τσεκάρετε το site τους. Έχω πάρει 3 σετ αυτοκόλλητα για 3 φιγούρες απο αυτούς και τώρα περιμένω και ένα ακόμα. :)
 
παιδια τον βρηκα και μολις τον παρελαβα θα ανεβασω κ αλλες φωτο συντομα1383278_10202229735285023_498589989_n.jpg
 
1385523_10202241542460195_882059249_n.jpg

AUTOBOTS

DELUXE CLASS: JOLT

TOPSPIN

ROADBUSTER

MUDFLAP

SKIDS

BUMBLEBEE

RATCHET

SIDESWIPE

LEADER CLASS: IRONHIDE

SENTINEL PRIME

DECEPTICONS

DELUXE CLASS: BARRICADE

THUNDERCRACKER

STARSCREAM

LASERBEAK

CRANKCASE

VOYAGER : MEGATRON

SHOCKWAVE

1380689_10202241543540222_1861045006_n.jpg

1380005_10202241546580298_1996116500_n.jpg

1382969_10202241543060210_637467373_n.jpg

988738_10202241542100186_1065236797_n.jpg
 
Πολύ ωραία συλλογή konsmir! Εσύ που τον βρήκες τελικά; :)
 
stathis_80 είπε:
Πολύ ωραία συλλογή konsmir! Εσύ που τον βρήκες τελικά; :)
απο εδώ περιμεναν μια παραγγελια απο γαλλια και τελικα ηταν μεσα και αυτος.1 μηνα ειχα κανει κρατηση αλλα αξιζε..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Deathshadow είπε:
Kαλοπαιχτος φιλε :baby2: .
ευχαριστω παιδια . Deathshadow τα θεωρω φιγουρες για συλλεκτες ,οχι παιχνιδια γιατι ειναι δυσκολο να γινουν απο ρομποτ αμαξι κ το αντιστροφο.ειδικα ο sentinel prime θες 4 ωρες να τον αλλαξεις
 
konsmir02 είπε:
Deathshadow τα θεωρω φιγουρες για συλλεκτες ,οχι παιχνιδια γιατι ειναι δυσκολο να γινουν απο ρομποτ αμαξι κ το αντιστροφο.ειδικα ο sentinel prime θες 4 ωρες να τον αλλαξεις
Ακριβώς αυτό! Όντως ο Sentinel Prime είναι πολύ δύσκολος να τον μεταμορφώσεις και να συμπληρώσω επίσης κι ο Striker Optimus Prime APS01 :p

Πολλές φορές κιόλας οι οδηγίες της Hasbro ή της Takara δεν σε διαφωτίζουν, ευτυχώς που υπάρχουν video reviews για τις φιγούρες και λύνονται οι απορίες μας πιο εύκολα! ;)
 
stathis_80 είπε:
Ακριβώς αυτό! Όντως ο Sentinel Prime είναι πολύ δύσκολος να τον μεταμορφώσεις και να συμπληρώσω επίσης κι ο Striker Optimus Prime APS01 :p Πολλές φορές κιόλας οι οδηγίες της Hasbro ή της Takara δεν σε διαφωτίζουν, ευτυχώς που υπάρχουν video reviews για τις φιγούρες και λύνονται οι απορίες μας πιο εύκολα! ;)
σωστος..ρε θηριο εχεις τον Striker Optimus Prime ? βαλε καμια φωτο
 
Ορίστε και ο Striker Optimus Prime APS01 από την Takara Tomy:

Πιστεύω είναι ο πιο ωραίος movie accurated Optimus Prime που έχει βγει γι' αυτό και τον επέλεξα!

Η μπροστινή πλευρά του Optimus Prime, είναι όλος απο χρώμιο κι απο κοντά γυαλίζει και σε αφήνει με το στόμα ανοικτό!

IMG_0660.jpg

Η πίσω πλευρά

IMG_0661.jpg

Ο Optimus Prime με full εξοπλισμό. Τα δύο όπλα του ενώνονται και γίνονται ένα μεγάλο. Τα σπαθιά του μπορούν και προσκολούνται πάνω στην ασπίδα σαν "αποθηκευτικός χώρος".

IMG_0662.jpg

Ο Optimus μόνο με τα σπαθιά του.

IMG_0663.jpg

Ο Optimus με ένα σπαθί και ασπίδα.

IMG_0664.jpg

Ο Optimus με τα δύο του όπλα τα οποία το καθένα "τεντώνονται-ανοίγουν" και γίνονται λίγο πιο μεγάλα!

IMG_0665.jpg

Σε φορτηγό δεν τον έχω μεταμορφώσει απο τότε που τον πήρα γιατί οι οδηγίες του δεν σε διευκολύνουν. Είναι 27 βήματα για να τον μεταμορφώσεις! Λίγο που τις είδα, μου φάνηκε σα να λύνω μαθηματική εξίσωση, πραγματικά είναι πολύ δύσκολο να τον μεταμορφώσεις (φυσικά όχι ακατόρθωτο) αλλά θα ασχοληθώ μαζί του με το νέο έτος.

Όταν παραλάβω κι εγώ τον Ironhide Leader Class θα ανεβάσω κι εγώ φωτογραφίες απο την συλλογή μου. ;)

Και τον Νοέμβριο, για τα γενέθλια μου, λέω να τσιμπήσω τον Starscream Leader Class :p
 
απιστευτος :bow: ,εισαι τυχερος φιλε .μου αρεσει και ο απλος Striker Optimus που εχει σκουρο γκρι κ ο jetwing optimus.δυστυχως κανενας δεν κυκλοφορησε απο τη hasbro...η μεταμορφωση πρεπει να ειναι ιδια με τον rotf leader class..ο Starscream ειναι ιδιος με τον mechtech deluxe...εχεις κ τους soundwave κ wheeljack?αυτοι δεν πρεπει να ειχαν κυκλοφορησει καθολου ευρωπη κ αμερικη...περιμενουμε φωτο
 
konsmir02 είπε:
απιστευτος :bow: ,εισαι τυχερος φιλε .μου αρεσει και ο απλος Striker Optimus που εχει σκουρο γκρι κ ο jetwing optimus.δυστυχως κανενας δεν κυκλοφορησε απο τη hasbro...η μεταμορφωση πρεπει να ειναι ιδια με τον rotf leader class..ο Starscream ειναι ιδιος με τον mechtech deluxe...εχεις κ τους soundwave κ wheeljack?αυτοι δεν πρεπει να ειχαν κυκλοφορησει καθολου ευρωπη κ αμερικη...περιμενουμε φωτο
Η μεταμόρφωση είναι λίγο διαφορετική απο ROTF αλλά οκ, απλά δεν ασχολήθηκα κι εγώ ακόμα.

Wheeljack δεν έχω αλλά σκοπεύω να πάρω την deluxe έκδοση απο Takara όμως. Έχω όμως τον DOTM Human Alliance Soundwave with Laserbeak and Mr Gould :cool:
 
προτιμω τις deluxe εκδοσεις.μακαρι να τους κυκλοφορησουν μαζι με τη νεα ταινια το μαιο
 
Παρέλαβα κι εγώ χθες τον Ironhide Leader Class και είπα να ποστάρω κι εγώ την μικρή ταπεινή συλλογή μου :p

Στην πρώτη σειρά: Transformers Prime Megatron First Edition (Takara Tomy),Transformers Prime RiD Ratchet,Transformers Movie 2007 Arcee,Fall Of Cybertron Shockwave (με τα Reprolabels αυτοκόλλητα),Reveal The Shield Fallback (με τα Reprolabels αυτοκόλλητα), Reveal The Shield Mindset, Reveal The Shield Turbo Tracks (με τα Reprolabels αυτοκόλλητα)

IMG_0666.jpg

Στην δεύτερη σειρά: DOTM Human Alliance Soundwave with Laserbeak and Mr Gould, ROTF Desert Tracker Ratchet (με τα Reprolabels αυτοκόλλητα), ROTF Human Alliance Sideswipe with Tech Sergeant Epps, Human Alliance Jazz with Captain Lennox, DOTM Human Alliance Roadbuster with Sergeant Recon (Takara Tomy), DOTM Human Alliance Leadfoot with Sergeant Detour and Steeljaw

IMG_0667.jpg

Στην τρίτη σειρά: ROTF Human Alliance Skids with Mikaela Banes and Arcee (Takara Tomy), ROTF Human Alliance Bumblebee with Sam Witwicky, G1 Transformers Rotorstorm, Fall of Cybertron Grimlock, DOTM Megatron, DOTM Shockwave, Powercore Combiners Crankcase with Destrons, DOTM Skyhammer

IMG_0668.jpg

Στην τέταρτη και τελευταία σειρά: DOTM Megatron Dark Energon Edition (Takara Tomy), DOTM Sentinel Prime (Takara Tomy), DOTM Ironhide

IMG_0669.jpg

Κι ένα μακρινό πλάνο:

IMG_0670.jpg

Απο την συλλογή μου λείπουν 2 φιγούρες, Fall Of Cybertron Optimus Prime και Jazz, τις οποίες τις έχω στείλει Ελβετία σε έναν φίλο μου που βάφει φιγούρες για να τις βάψει με μεταλλικό χρώμα και με καλύτερη λεπτομέρεια. Και σε μισό μήνα θα προστεθεί κι ο Leader Class Starscream αλλά έχουμε ακόμα, οπότε όταν τον παραλάβω θα παραθέσω και φωτογραφίες του. :)
 
φιλε ξανα :bow: . ειδικα αυτα που ειναι απο ταινιες, leadfoot και megatron δεν υπαρχουν, απο εξωτερικο τα βρηκες?ο ironhide .... ετσι?κ η μεταμορφωση του ειναι πιο απλη απο του sentinel
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Leadfoot από Αμερική, τον Megatron (αν εννοείς τον Leader Class) από Ταϊβάν! Οντως ο Ironhide πολύ πιο εύκολος από Sentinel Prime, και πολύ ωραία φιγούρα!
 
Πίσω
Μπλουζα