[Hasbro] Transformers

Νέα παραλαβή απο την νέα σειρά φιγούρων που κυκλοφόρησε η Hasbro, Transformers Generations Waspinator Predacon"!

Μερικές φωτογραφίες:

20131216_145210.jpg

Πάντα ήθελα να έχω ένα εντομο-τρανςφόρμερ, τον είδα, μου άρεσε, τον απέκτησα! Και σε πολύ καλή τιμή, 23,30? με δωρεάν μεταφορικά (!) από Ταϊβάν! :D

Επίσης περιέχει και κόμιξ το οποίο έχει μια μικρή ιστορία του Waspinator.

Κι εδώ στην ρομπότ μορφή του. Πολύ ωραία φιγούρα με καλή άρθρωση, θα μπορούσε να 'ταν και καλύτερη αλλά κι έτσι μια χαρά είναι.

20131216_150803.jpg

Καθοδόν περιμένω να μου 'ρθουν "War For Cybertron Cliffjumper (Takara version)" και "Hasbro Human Alliance Barricade" !

Εννοείται πως θα ποστάρω φωτογραφίες όταν έρθουν με το καλό κι αυτές. :)

20131216_113005.jpg

20131216_113103.jpg

20131216_145115.jpg

20131216_145140.jpg

20131216_145155.jpg

20131216_150453.jpg

20131216_150514.jpg

20131216_150553.jpg

20131216_150654.jpg

20131216_150718.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλως τον δεχτηκες φιλε μου. τον θυμαμαι αυτον ηταν απο τη σειρα beast wars ειχα τον ταραντουλα....τωρα για τα 30 χρονια τρανσφορμερς εβγαλαν αυτον,τον ρινοξ,και αναμενετε ο ρατραπ...δεν με ενθουσιαζει που απο ρομποτ μεταμορφονονται σε ζωα αλλα οκ...απο τα πρωτες φιγουρες της συγκεκριμενης σειρας αυτα εχουν καλυτερες λεπτομεριες....και γω περιμενω να μου φερει ο αη βασιλης εναν τελευταιο για τη συλλογη μου ;)
 
Τρανσφορμάδες, για δώστε τα φώτα σας.... Μοτοσυκλέτα που μεταμορφωνόταν σε -τι άλλο!- ρομπότ!.... Νομίζω ότι στα παλιά επεισόδια ήταν με τους Decepticons...

Στα νεώτερα, ήταν σίγουρα με τους καλούς!....

Ποιο ήταν?
 
D@redevil είπε:
Τρανσφορμάδες, για δώστε τα φώτα σας.... Μοτοσυκλέτα που μεταμορφωνόταν σε -τι άλλο!- ρομπότ!.... Νομίζω ότι στα παλιά επεισόδια ήταν με τους Decepticons...
Στα νεώτερα, ήταν σίγουρα με τους καλούς!....

Ποιο ήταν?
δεν ξερω ποιον εννοεις..στους Decepticons δεν υπηρχε καποιος τωρα στους autobots ειναι wreck-gar,groove(protectobots)και στη καινουργια σειρα η arcee
 
D@redevil είπε:
Ηταν η Arcee. ;)

Arcee-dreamwave.jpg


transformers-buell.jpg


πηγη
 
Εγώ γιατί θυμόμουν κάτι με μηχανή... παλιά?

Τεσπα, Αλτσχάιμερ!

Thank you, Σταυρί! Τώρα είδα και την απάντησή σου! :flower:
 
λιγες μερες ακομα για τα χριστουγεννα :D

Transformers-Hero.jpg
 
οχι υπερβολικα ακριβως για το budget μου ηθελα εναν υπερπαραγωγη... εχω παραγγειλει τον mechtech ultimate optimus prime τον ειδα απο κοντα κ επαθα πλακα....θα ειναι το τελευταιο κομματι για τη συλλογη μου ,οσο αφορα την ταινια 3 βεβαια, γιατι στην 4 ερχονται dinobots,stunticons...
 
καλησπερα mates χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε ...ελπιζω το 14 να ειναι πολυ καλυτερο απο το 13 ....στο θεμα μας τωρα τελικα ο αη βασιλης μου φερε ενα δωρο για φετος , οπως ξερετε ηδη τον mechtech ultimate optimus prime.πολλοι φαν εχουν εκφραση την δυσαρεσκεια τους για τη συγκεκριμενη φιγουρα..εν μερη συμφωνω ...ειδικα ο σκετος optimus θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερος (ναι στα χερια με τροχους αναφερομαι)αλλα με τη πανοπλια ειναι κατσε καλα,η' υπερπαραγωγη η' την αλλη αγαπημενη μου λεξη που δεν μπορω να πω γιατι θα με κυνηγαει ο admin ...αλλα το κορυφαιο ειναι αυτο...ειναι ενας ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ OPTIMUS PRIMΕ με τρεηλερ ....το ονειρο καθε παιδιου που γεννηθηκε στα 80" ...σε κατασταση ρομποτ δεν χωραει στο ραφι μου αλλα δεν με νοιαζει, γιατι το φορτηγο με το τρεηλερ ειναι απλα επικο...απολαυστε τον...20131225_141623.jpg

20131225_130143.jpg

20131225_130618.jpg

20131225_131322.jpg
 
Χρόνια πολλά σε όλους και καλές γιορτές να 'χουμε!

Καλόπαιχτος και καλώς τον όρισες στην συλλογή σου! :D

Τον Sentinel Prime Leader Class τον βρήκες στην Ελλάδα;

Ο Ratchet που έχεις είναι deluxe class ή voyager class?
 
stathis_80 είπε:
Χρόνια πολλά σε όλους και καλές γιορτές να 'χουμε!Καλόπαιχτος και καλώς τον όρισες στην συλλογή σου! :D

Τον Sentinel Prime Leader Class τον βρήκες στην Ελλάδα;

Ο Ratchet που έχεις είναι deluxe class ή voyager class?

ευχαριστω φιλε μου να σαι καλα

o ratchet ειναι deluxe class

τον sentinel prime στην Ελλαδα τον βρηκα οπως ολες τις φιγουρες που εχω ,συγκεκριμενα εδώ αλλα μπορεις να ρωτησεις κι εδώ ελπιζω να τον βρεις σε καποιο απο αυτα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
konsmir02 είπε:
τον sentinel prime στην Ελλαδα τον βρηκα οπως ολες τις φιγουρες που εχω ,συγκεκριμενα εδώ αλλα μπορεις να ρωτησεις κι εδώ ελπιζω να τον βρεις σε καποιο απο αυτα
Τον έχω κι εγώ και συγκεκριμένα την Takara version του (δεν έχει καμμία διαφορά απο της Hasbro) απλά μου φάνηκε περίεργο που τον φέρανε και στην Ελλάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stathis_80 είπε:
Τον έχω κι εγώ και συγκεκριμένα την Takara version του (δεν έχει καμμία διαφορά απο της Hasbro) απλά μου φάνηκε περίεργο που τον φέρανε και στην Ελλάδα.
οτι κυκλοφορει η hasbro στην αμερικη,κυκλοφορει κ στην ευρωπη.εκτος απο μερικες εκδοσεις coscto,kmart,target,walmart. η takara υπαρχει μονο στην ασια αλλα κ εκει υπαρχουν ειδικες εκδοσεις π.χ. mechtech deluxe skywarp .... μπες εδω που λεει συγκεκριμενα ποιες φιγουρες κυκλοφορησαν http://tfwiki.net/wiki/Transformers:_Dark_of_the_Moon_(toyline) εχει κ καποιες φιγουρες που μπορει να ακυρωθηκαν απο τη hasbro(deluxe wheeljack ,soundwave)
 
Ψάχνω να βρω απεγνωσμένα τον Human Alliance Mudflap! Αμα τον πάρει πουθενά το μάτι σου πες τίποτα. Στο ebay μόνο την takara έκδοση έχει αλλά ξεφεύγει σε τιμή και δεν θέλω να δώσω τόσα πολλά (πάνω απο 200 δολλάρια) για τέτοια φιγούρα.
 
stathis_80 είπε:
Ψάχνω να βρω απεγνωσμένα τον Human Alliance Mudflap! Αμα τον πάρει πουθενά το μάτι σου πες τίποτα. Στο ebay μόνο την takara έκδοση έχει αλλά ξεφεύγει σε τιμή και δεν θέλω να δώσω τόσα πολλά (πάνω απο 200 δολλάρια) για τέτοια φιγούρα.
δυστυχως θα σε απογοητευσω,εκανα μια ερευνα για τη συγκεκριμενη φιγουρα,και απ' οτι καταλαβα ειναι σπανια,κυκλοφορησε σε μικρο αριθμο επειδη δεν ηταν εμπορικος χαρακτηρας ...βεβαια αν ψαξεις σε πιο μικρα παιχνιδαδικα εδω στην ελλαδα μπορει να τον βρεις, δυσκολα ομως
 
Πίσω
Μπλουζα