Indiana Jones V στα σκαριά

Ιντιάνα Τζόουνς: Η τελευταία του αποστολή είναι στην Αρχαία Ελλάδα!!!​

 
Πρεμιέρα : 29 Ιουνίου

indianajones-arian_1686120418.jpg






Το είδε κανείς να να μας πει εντυπώσεις..
 
Τελευταία επεξεργασία:
 
Για να σώσω κανέναν δύστυχο:

ΜΗΝ ΠΑΤΕ να το δείτε. Είναι GTP.

Τις λεπτομέρειες θα τις συζητήσουμε ήρεμα άλλη στιγμή. Τώρα προέχει να προειδοποιήσω κόσμο!
 
Το περίμενα αλλά είχα μια ελπίδα ότι μπορεί να μην είναι τόσο χάλια..
 
Μια χαρα ειναι η ταινια με την γνωστη συνταγη οπως την ξερουμε εδω και πολλα χρονια απλα το κοινο ειναι διαφορετικο τα χρονια εχουν περασει και εν ετη 2023 οι νεοτεροι απο μας ανθρωποι δεν εχουν ιδεα τι παει να πει indiana jones οποτε αναμενομενο να εχει λιγοτερες εισπραξεις.Οσοι ομως μεγαλωσαμε με αυτες της ταινιες δεν γινετε να μην της απολαυσουμε ασχετα αν δεν ειναι στο ιδιο επιπεδο με της παλαιοτερες ταινιες ομως σιγουρα ειναι πολυ καλυτερη ταινια απο την προηγουμενη λαλακια kingdom of the crystal skull.Η νεα ταινια εχει δραση,περιπετεια και υφος οπως και οι προηγουμενες ταινιες,εχει αστειες στιγμες και αστειες ατακες απλα ειναη καπως ποιο ψαγμενες και σοβαρες σε σχεση με της προηγουμενες ταινιες και ο γυναικειος χαρακτηρας μια χαρα ειναι δεν μπορω να καταλαβω τι περιμεναν δηλαδη.Στην τελικη ο πρωταγωνιστης ειναι ο indiana jones οχι αυτη.Επισης ο harrison ford μια χαρα ειναι για την ηλικεια του και ο σκηνοθετης εκανε πολυ καλη δουλεια σε αυτον τον τομεα και ναι μπορει να μην εχουμε πλεον τον spielberg στο τιμονι ομως και ο Mangold μια χαρα ειναι.Επισης η χρηση του CGI ειναι αποδεκτη και μια χαρα αν αναλογιστουμε την τραγικη χρηση και το μπαχαλο που ειδαμε οσοι ειδαμε δηλαδη στη νεα ταινια Flash.Τελως παντων για να τελειωνω το post μου αυτο δεν ειναι αντιλογος στο post του Omenforever απλα σαν παλιος μεγαλος οπαδος των ταινιων indiana jones προσωπικα απολαυσα την ταινια γιατι εχει ολα οσα αγαπησα και αυτο φτανει και περισευει για μενα.Στην τελικη στης γυναικες,στο φαγητο,στη μουσικη και στης ταινιες/σειρες τα γουστα ειναι γουστα οποτε ολα μια χαρα και παμε παρακατω.
 
Ακόμη δεν είδα την ταινία μου. Να δούμε πότε θα αξιωθώ...
 
Η ταινία ειναι οτι πρεπει για χαλαρό θερινό κινηματογράφο, κατά την γνώμη μου έως εκει. Δεν ξερω αν φταίει η σκηνοθεσία, τα CGI ή το σενάριο, όμως προφανώς και δεν μπορεί να συγκριθεί με τις πρώτες ταινίες και δεν πιστέυω οτι φταίει η ηλικία του Harrison Ford .
Δεν θα εισέλθω σε λεπτομέρειες γιατι προφανώς καποιο θα θελουν να την δούν και δεν θελω να κανω spoiler.
 
Λοιπόν μόλις χθες είδα την ταινία. Κλασσική ταινία Ιντιάνα Τζόουνς. Γρήγορη δράση και περιπέτεια. Κάποιοι χαρακτήρες μου φάνηκαν λίγο άκυροι όπως η κόρη του Σο και ο Τέντι αλλά οκ δε με ενόχλησαν και τόσο. Γενικά την είδα ευχάριστα και μου άρεσε. 7,5/10 θα έβαζα.
 
Την είδα μέχρι την μέση γιατί είχε πάει αργά και έμεινα εκεί. Τώρα δεν ξέρω πότε και αν θα δω τη συνέχεια. Όσο είδα, έτσι και έτσι μου φάνηκε.
 
Πίσω
Μπλουζα