Kανένας άλλος καλός ; [PS3 launch]

περιμενει καποιος απο ενα thread, οταν ποσταρουμε εγω και ο Pooky, να μεινει ontopic???? :D :D:D
 
Καλορίζικο. :biglaugh: :thumbup: Αυτή η αίσθηση καινουργήλας :biglaugh: και η προσμονή μέχρι να ανοίξεις το κουτί δεν περιγράφετε με τίποτα.:biglaugh:
 
το "console buying at launch" ειναι παντα super-φαση!!(ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ!!!)
 
Ναι, ειδικά αυτοί που πήραν πρώτοι τα 360 και τα έβλεπαν να καίγονται τρεις ώρες μετά. Αυτή η αίσθηση φρίκης δεν περιγράφεται με τίποτε!!!!!!!!!!
 
who dares wins!

εισαι της κονσερβας,τι να σε κανουμε,σε "παμε" (AKA Χριστοδουλος :D ) και ετσι :D
 
Wally είπε:
το "console buying at launch" ειναι παντα super-φαση!!(ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ!!!)
Όντως, πρόκειται για τη μοναδική ευκαιρία που σου δίνει η (κάθε) εταιρία να συμμετέχεις στο beta testing της. :biglaugh:

Ήδη βγήκε το 1.6 update για το PS3...και που είσαι ακόμα! :)
 
αλλη φαση να ανοιγεις πρωτος-πρωτος το σελοφανακι και να σκας μεσα παιχνιδια που δεν εχουν προλαβει να γινουν ουτε official review

και αλλη να πας να παιρνεις μασινι, που δεν ξερεις αν το ειχε και κανενας λεπρος 10 χρονια μετα :D
 
pooky είπε:
AARDVARK με την πρώτη ευκαιρία δώσε πληροφορίες για το αν ζεσταίνεται, αν ακούγεται (θόρυβος και λοιπά) και για την ποιότητα κατασκευής (οι κύριοι με το 360 να μην τολμήσουν εδώ να βγάλουν άχνα παρακαλώ).
Χωρίς πλάκα από ότι μαθαίνω έχει το ωραιότερο Oblivion μακράν από όλα τα μηχανήματα μέχρι στιγμής και κάπου καίγομαι......

SONY FTW!!!!!!!!!!!
Αν και δεν εχω προλαβει να κανω κανενα γερο crash-test εχω παρει μια ιδεα, απο αποψη ζεστης αν βαλεις το χερι σου διπλα στον αερα που βγαζει το μηχανημα ειναι καυτος (οποτε μαλλον ζεσταινεται αρκετα).Τωρα απο αποψη θορυβου ενα ελαφρο βουητο το ακους αν υπαρχει απολυτη ησυχια ισως αν ζοριστει το μηχανημα μετα απο καποιες ωρες και δουλευει στο φουλ ο ανεμιστηρας να ειναι αλλιως (παντως απο ενα dvd-rec με σκληρο που εχω κανει λιγοτερο).Απο αποψη κατασκευης ειναι αψογο αν και θα δειξει ο χρονος.

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟ PLAYSTATION 4 ΠΟΤΕ ΒΓΑΙΝΕΙ;:biglaugh:
 
Τωρα αφου καταληξαμε οτι και θορυβο κανει και οτι ζεσταινεται παμε στο θεμα εγγυησης που απο οτι μου ειπαμε τα παιδια απο την γνωστη αλυσιδα καταστηματων ειναι 1 χρονος και οτι η SONY εχει κανει συμφωνια με την γνωστη στον χωρο των ταχυμεταφορων SPEEDEX και ερχεται στο παιρνει και αναλαμβανει αυτη.Μακαρι να ακολουθησει το καλο παραδειγμα της ΜICROSOFT.
 
Αυτα τα "καλα" παραδειγματα της M$ ειναι που με φοβιζαν παντα...
 
Πάντως οι κακές οι γλώσσες που λέγανε για τον cell ότι δεν είναι τόσο γρήγορος όσο έλεγε η Sony τώρα σώπασαν.

που να μάθουν να γράφουν και σωστά!
 
O Cell ειναι ταχυτατος σε "προβλεψιμες" εφαρμογες.Kατασκευαστηκε πρωταρχικα για media encoding

Οι πιο πολλοι διαφωνουν για την χρηση του σε παιχνιδια...κανεις δεν νομιζω να διαφωνει οτι ειναι καλος...thats all

(Tα SPE πρεπει να μενουν ταισμενα αλλιως χανονται κυκλοι (τουλαχιστον αυτο εχω διαβασει) και εχουμε κρεμασματα.)

Το προβλημα ηρθε με το Sony hype που δηλωνε οτι δεν θα χρειαστει GPU διοτι ο Cell τα κανει ολα...προφανως δεν τα κανει

Παντως ολοι οφειλουμε να εκτιμησουμε την κινηση της Sony για το Folding!!!!
 
Η Sony θα την "εκτιμήσει" ακόμα περισσότερο την κίνηση με το folding-σύντομα. :p

Δεν ξέρω αν έχεις τρέξει ποτέ distributed computing εφαρμογή, αλλά με το CPU κολλημένο στο 100% διαρκώς, όπως μόνο μια τέτοια εφαρμογή μπορεί, ελπίζω να έχει πολύ καλό εξαερισμό το μηχανάκι αλλιώς πολλά από δαύτα θα γίνουνε (κυριολεκτικά) καπνός σε λίγο...έρχεται και καλοκαίρι! :diablotin:

Ελπίζω να κάνανε καλά τους υπολογισμούς τους και να γίνει αυτό αφού λήξει η εγγύηση, αλλιώς θα έχουνε μπόλικα για αντικατάσταση! :biglaugh:
 
παντως αμα μπει το Wii θα στολαρει (εκ του stall) το folding... :D
 
Τελικά εσύ πρέπει να αποφασίσεις εναντίον ποιού είσαι περισσότερο... :D
 
ωχ..με βαζεις σε σκεψεις... :D
 
Παιδιά τι είναι το folding?

Όλο το ακούω αλλά ποτέ δεν έψαξα.....
 
Distributed computing project, το οποίο ασχολείται με "δίπλωμα" (folding) πρωτεινικών μορίων. Υποτίθεται ότι από την μελέτη αυτή μπορεί τελικά να ανακαλυφθούν νέα φάρμακα ή να γίνει καλύτερα κατανοητός ο τρόπος λειτουργίας του οργανισμού.
 
Kαμποσοι χρηστες αρχιζουν να εχουν προβληματα οπως διαβαζω στα διαφορα Ελληνικα φορουμ...η Sony Hellas δεν εχει stock για αντικατασταση προς το παρον.

Ελπιζω να μην φτασει τη συχνοτητα βλαβων των πρωτων κομματιων του 360.

Φαινεται παντως οτι τα PAL PS3 ειναι λιγοτερο προσεγμενα απο οτι τα NTSC....

Παντως θεωρω τις παιδικες αρρωστιες αναποφευκτες...

Τουλαχιστον στα πρωτα κομματια ειναι πιο πιθανα τα hardware exploits ;)
 
Πίσω
Μπλουζα