Kiss [Σοκολάτα για Φίλημα]

To kiss ήταν καταπληκτικό... αλλά πλέον κάτι έχει αλλάξει στη γέμιση πιστεύω (ή εγώ γέρασα). Ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου το φίλο που πόσταρε την παλιά συσκευασία. :)
 
Τι λέτε τώρα.....!

Οκ, μόλις πήγα περίπου 25 χρόνια πίσω σε χρόνο dt.... Δεν θυμόμουν καν ότι τη θυμόμουν τη συσκευασία!

Ευχαριστούμε Aardvark για το flashback! :) ))

P.S. Τις Kiss τις τσακίζω ακόμα! Αυτή η υπέροχη αφρώδης γεύση είναι κα-τα-πλη-κτι-κή!!! :)
 
Το μόνιμο σπάσιμο ήταν οι ζουληγμένες Kiss με διαλυμένη την επικάλυψη σοκολάτας. Το να βρω ακέραια στο περίπετρο ήταν σπάνια ευχάριστη έκπληξη. Επίσης, ήμουν ο μόνος που τις εβαζε στην κατάψυξη; Μετά τις έτρωγα σαν παγωτό.
 
υπαρχει περιπτωση το κουτι αυτο που εντοπισα στην ταινια "θηλυκο θηριοτροφειο" να εχει καποια σχεση με το κουτι απ τις kiss ;

kiss.jpg

kiss1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
neueregel είπε:
Το μόνιμο σπάσιμο ήταν οι ζουληγμένες Kiss με διαλυμένη την επικάλυψη σοκολάτας. Το να βρω ακέραια στο περίπετρο ήταν σπάνια ευχάριστη έκπληξη. Επίσης, ήμουν ο μόνος που τις εβαζε στην κατάψυξη; Μετά τις έτρωγα σαν παγωτό.
Ώπ, και εσύ παθών; Πολλές φορές, κυρίως τα καλοκαίρια, τις έβαζα και εγώ στη κατάψυξη. Λές γι'αυτό το λόγο να βγήκε η παγωτοσοκολάτα KISS; :D
 
katerinak είπε:
υπαρχει περιπτωση το κουτι αυτο που εντοπισα στην ταινια "θηλυκο θηριοτροφειο" να εχει καποια σχεση με το κουτι απ τις kiss ;


νομιζω πως ναι

να και μια διαφημιση του 1993

"ειναι kiss"

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aν δε κάνω λάθος η συσκευασία της πιο πάνω διαφήμισης είναι διαφορετική από αυτή της δεκαετίας του '80.

Το 1993 βλέπουμε πως η Kiss είναι της Jacobs Suchard/Pavlides, ενώ στα '80s ήταν απλά του Παυλίδη. :)
 
prisma είπε:
Aν δε κάνω λάθος η συσκευασία της πιο πάνω διαφήμισης είναι διαφορετική από αυτή της δεκαετίας του '80.Το 1993 βλέπουμε πως η Kiss είναι της Jacobs Suchard/Pavlides, ενώ στα '80s ήταν απλά του Παυλίδη. :)
ναι σωστα

το βλεπουμε και στο πρωτο post
 
Μμμμμ μου ανοίξατε την όρεξη. Σε λιγάκι θα βγώ Super Market (με βλέπω να πέρνω 2-3 kiss).

Για μένα ξεχασμένο,το θημύθηκα μετά απο 10ετίες με αφορμή το "σκαλισμα" αυτού του thread...
 
το kiss μπανανα το θυμαται κανεισ ρε παιδια πεζανε μπαλα κατι παιδια και ελεγε στην διαφημησει τωρα αλλη μια γευση η μπανανα μαρεσει kiss kiss kiss!!!!
 
panosmin είπε:
το kiss μπανανα το θυμαται κανεισ ρε παιδια πεζανε μπαλα κατι παιδια και ελεγε στην διαφημησει τωρα αλλη μια γευση η μπανανα μαρεσει kiss kiss kiss!!!!
τη διαφημιση θα τη βρεις εδω , γενικα στο θρεντ υπαρχουν αρκετες διαφημισεις με προϊοντα που τρωγαμε ή πιναμε παλια
 
katerinak είπε:
υπαρχει περιπτωση το κουτι αυτο που εντοπισα στην ταινια "θηλυκο θηριοτροφειο" να εχει καποια σχεση με το κουτι απ τις kiss ;


Σίγουρα είναι πορτοκαλί και kiss, αλλά πάνω από τα αγγλικά γράμματα τι λέει; Όχι όμως Παυλίδης. Μήπως ήταν άλλο παρόμοιο γλυκάκι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
Αλλο ενα καστρο επεσε και ενα Holy Grail βρεθηκε.Η αυθεντικη πορτοκαλι συσκευασια της Κiss μαζι με την νεα .

Αγαπημενο σοκολατοσνακ και πολυ νοστιμο.

Φραουλα for Ever.

Ινφο η αλλαγη της συσκευασιας εγινε το 1990.

picture.php


Φωτο δικη μου.
Θυμάμαι τη ροζ συσκευασία της Kiss. Από τις αγαπημένες μου γεύσεις η Kiss με γεύση φράουλα! Βέβαια μία μόνο δεν ήταν αρκετή...(!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stakovios είπε:
Σίγουρα είναι πορτοκαλί και kiss, αλλά πάνω από τα αγγλικά γράμματα τι λέει; Όχι όμως Παυλίδης. Μήπως ήταν άλλο παρόμοιο γλυκάκι;
μηπως ηταν mini kiss ; αλλά ποιος χορταινε με τοσο μικρο kiss; :eek:
 
Είχα κόψει και κολλήσει σε μπλοκάκι τις 2 συσκευασίες,απ' το διαγωνισμό.

Το kiss duetto στο τσακ είναι ρετρό μιας και έχει ημερομηνία λήξης 01.04.96

86967.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από το Kiss έχω πολλές αναμνήσεις καθώς ο παππούς μου όποτε πηγαίναμε στο χωριό μας έπαιρνε μια ολόκληρη κούτα με Kiss. Τις προάλλες πάντως που έφαγα μάλλον δεν ήταν και πολύ φρέσκια και με χάλασε :( .
 
civic79 είπε:
Είχα κόψει και κολλήσει σε μπλοκάκι τις 2 συσκευασίες,απ' το διαγωνισμό.

Το kiss duetto στο τσακ είναι ρετρό μιας και έχει ημερομηνία λήξης 01.04.96


Ωραίο εύρημα! Το Kiss Duetto είναι προφανώς διπλή απόλαυση σε μια συσκευασία.

Τα ''κουμποζωάκια'' τι ήταν;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
BETTY BOOP είπε:
Τα ''κουμποζωάκια'' τι ήταν;
Τα κουμποζωάκια ήταν... πωωωω τι μου θύμισες τώρα!

Τα κουμποζωάκια, λοιπόν, ήταν δεινοσαυράκια από αφρολέξ, τα οποία μπορούσες να τα περάσεις στα κουμπιά του πουκάμισου. Τελείως nerdy ιδέα, αλλά τότε μας είχε φανεί πολύ ουάου! Επειδή εκείνη την εποχή τα παιδιά φόραγαν και πουκάμισα, ήταν μια στυλιστική άποψη που είχα ασπαστεί κι εγώ στα 5-6 μου, αλλά ευτυχώς για μια-δυο φορές. Νομίζω ότι τα είχα σε πράσινο-λαχανί χρώμα.
 
Τα κουμποζωάκια!!!! :eek: o_O Φοβερόοοο τα είχα ξεχάσει!!!

Αυτό το θυμάστε;

kiss.jpg
 
η σοκολάτα kiss είχε κυκλοφορήσει και με γεύση ροδάκινο, εκτός από φράουλα και μπανάνα;
 
Πίσω
Μπλουζα