Krokodile Atari2600 multicart

Ε κοιτα, γενικά δεν θα ήθελα ένα μηχάνημά μου να είναι συνδεδεμένο πάνω σε ένα τροφοδοτικό τη στιγμή που καίγεται, που ξέρεις τι μπορεί να γίνει.

Έχω ένα Woody 2600, μπορώ να ρίξω μια ματιά και να postάρω τα Volts και mA το απόγευμα, αλλά το έχω πάρει από ebay (Αγγλία) και μάλλον δεν μοιάζει για γνήσιο.
 
Θα σας πω το απογευμα.Εχω Αγγλικο,Ελληνικο(εννοω αγορασμενο με Ελληνικο 2600) και Γερμανικο
 
Αμαααααν τώρα με αγχώσατε πάλι......

Οπότε, συμπέρασμα?

Δεν πειράζει να χρησιμοποιώ αυτό το τροφοδοτικό καθώς δεν έχει πολλές πιθανότητες να το κάψει, είναι καλό να έχω το νου μου στο τροφοδοτικό μην υπερθερμανθεί και σκάσει....

Αν βρω έναν ότι να'ναι πολυτροφοδοτικό που να μπορεί να λειτουργήσει στα 9V και 500mA να το πάρω? πρέπει να προσέξω κάτι άλλο?
 
Kοίτα, αν δεν έχεις παρατηρήσει να ζεσταίνεται πολύ το τροφοδοτικό, θα έλεγα να μην ασχοληθείς. Μόνο αν έχεις παρατησρήσει να ζεσταίνεται σαν XBOX 360 η PS3 :D

Nαι σε τέτοια περίπτωση θα έπρεπε να προσέξεις την πολικότητα του τροφοδοτικού γιατί αν είναι ανάποδη από αυτή που πρέπει θα κάψεις την κονσόλα.

Μάλλον το βύσμα θα έπρεπε να το βάλεις εσύ γιατί δε νομίζω ότι πουλάνε τώρα τροφοδοτικά με βύσμα "καρφί"
 
Προχτες έστειλα μαιλ για το Cuttle Cart 2 για 2600/7800, για το αν υπάρχει έστω και 1 ως στοκ, ή εάν υπάρχει κάποιος άλλος που να φτιάχνει κάτι αντίστοιχο, και σήμερα πήρα την ελαφρώς κυνική απάντηση "Sorry but the answer to all the questions is currently no.". Βέβαια η λέξη currently με βάζει σε υποψίες....
 
Wally: Σιγα σιγα το τριψιμο στα χερια. Δεν φερω καμια ευθυνη για εγκαυματα 3ου βαθμου!!!

krok-1.jpg
 
Αρχιζω ηδη να μετραω αντιστροφα!

Αισθανομαι ιδιαιτερα υποχρεωμενος (και λιγα λεω) στον Phil ο οποιος σπαταλησε χρονο και κοπο για να μου βρει τον ασπρο-ελεφαντα-Kroko-cart...

Να σαι καλα bro
 
Αμάν ρε Phil....εσύ όλο να με κολάζεις είσαι...

Άμαν πρωί πρωί τι πάθαμε πάλι.... :precry: :precry: :cry: :cry:
 
A, γι'αυτό πονούσα σήμερα το πρωί. Πριν καν μπω στο GRM, το είχα διαισθανθεί ότι κάτι άσχημο παιζόταν....

Phil από το ATARIAGE το πήρες;;
 
Gtsamour: Σαφαρι ολοκληρο στηθηκε, με παγιδες μεγαλυτερες απο αυτες για anaconda! Ειδος προς εξαφανιση βλεπεις!

Wally: Anytime buddie. Σημειωτεον οτι σταθηκα πολυ τυχερος με το "ευρημα" καθως ειναι brand new και unused! Αντε να συνεχισεις τωρα την λιστα με τα rom που θα εχουν την τιμη να πεσουν στα εντοσθια του κροκοδειλου!!

Rygar: χε,χε... και ειπα και εγω οτι σε "εστειλε" στο νοσοκομειο η φωτο απο το Supercharger! (Περαστικα by the way φιλε μου).

Plink: Ο ευπαθης ως προς κολασιμες σκεψεις, οπως αποχωρησει απο το 2600 thread!!!! Not for the faint hearted!! (πλακα κανω φιλαρακι!)
 
Α τον παλιάνθρωπο το Wally..... τη σιγανοπαπαδιά....

για να σκάσεις από το κακό σου πήρα ακόμα έναν 128Κ ψύκτρα σήμερα και είναι του κουτιού, και μάλιστα από Ελλάδα :acoustic:

Αύριο μπαίνει χειρουργείο για τα απαραίτητα lifting.... το δίδυμο αδερφάκι του το περιμένει πως και πως να κάνουν παρέα... :D
 
Τι κακος ανθρωπος...

Λοιπον θα το θυμαμαι αυτο οταν κανω browse τα απειρα 2600 games μου στο Kroko :tease:
 
Είστε κι οι δυο :mad: :mad: :mad: :mad:
 
Γκρρρρρρ... θα του φάω το λαρύγγι :D
 
Μας εχει καψει κυριολεκτικα η Atari.. Αλλα χαλαλι της..

Maximum respect στο ομορφοτερο σημα στον κοσμο..

ha.jpg


Την αλλη φορα θα φτιαξω ντομινο!
 
phil_vr είπε:
Μας εχει καψει κυριολεκτικα η Atari.. Αλλα χαλαλι της..
Maximum respect στο ομορφοτερο σημα στον κοσμο..

ha.jpg


Την αλλη φορα θα φτιαξω ντομινο!
πωπω δεν πας καλά εσύ χαχαχα 8)8) Θα μας τρελάνεις στο τέλος!

Ωραίο το σηματάκι πάντως :cool: :cool:
 
Αν και σε διακοπές...μόλις απέκτησα και εγώ έναν κροκόδειλο!!!!! :)

Ας είναι καλά ο Φίλιππος που με ενημέρωσε για μια αγγελία στο atariage.

Μόλις πριν 5 λεπτά, μου έστειλε μήνυμα ο πωλητής ότι είχα κάνει την μεγαλύτερη προσφορά.

Αύριο που θα γυρίσω Αθήνα του στέλνω τα λεφτά και τη Δευτέρα μου στέλνει το πακέτο ;)
 
Respect !!! ;-))
 
Πίσω
Μπλουζα