Krokodile Atari2600 multicart

Ποσο πήγε Ηλία;
 
Νίκο, μαζί με τα μεταφορικά από Καναδά συμφωνήσαμε στα 160USD...είναι νομίζω πολύ λογική τιμή! ;)
 
Ναι καλά είναι. Και μενα καπου εκεί πήγε.
 
Μισό SAM... ρε δεν πάτε καλά. Πάρτε κάνα 360 να δείτε τί σημαίνει παιχνίδι!

(flame bait :D )
 
Μην ανησυχείς, μεσα στο πρόγραμμα είναι κι αυτά :D
 
Rygar είπε:
Μην ανησυχείς, μεσα στο πρόγραμμα είναι κι αυτά :D
Εγώ ακριβώς για αυτό ανησυχώ....πρέπει να το περιορίσουμε λίγο το πρόγραμμα...γιατί έχουμε ξεφύγει :wait2: :wait2:
 
Εντάξει, αυτό θα πει εξυπηρέτηση.....

Ούτε δέκα ημέρες δεν πέρασαν και έχω στα χέρια μου τον κροκόδειλο!!!!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον phil που τον ξετρύπωσε και έψαξε να μάθει για την αξιοπιστία του πωλητή.

Το παλικάρι, ήταν εξαιρετικό.

Το πακέτο εντυπωσιακό, μου έστειλε φυσικά όσα περιελάμβανε η αρχική συσκευασία (βιβλίο, cd, καλώδιο) όλα σε ξεχωριστά σακουλάκια και όλα τυλιγμένα σε bubble wrap.

Το cart και όλα τα παρελκόμενα είναι πραγματικά σαν καινούργια...!!!

Το απόγευμα θα ανεβάσω φυσικά φωτογραφίες από όλο το υλικό :)
 
phil vr ο υπερκατασκοπος των 2 ηπειρων!!!!!!!!!!!!!
 
Oρίστε και οι πρώτες φωτογραφίες... :)

picture.php


picture.php


:cheers: :cheers: :cheers:
 
Wow... σάλια...
 
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(H Λιντα όμως θεα έ; :sweet_kiss: )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα παιχνιδια που εχω στο Kroko τα ειχα βαλει πριν 9 χρονια δοκιμαστικα. Εκτοτε βαρεθηκα να ξαναπερασω τη διαδικασια και βολευομουν με αυτα.

Σημερα σκεφτομαι να συνδεσω (με σειριακη!) το Krokodile στο PC (δεν θυμαμαι καν αν εχω σειριακη στο mobo μου - αλλιως θα πρεπει να βρω USB to COM), θα του ριξω ρευμα απο το 2600 PSU και ο Θεος βοηθος.

Θελω γνωμη: Να παω σε PAL που επι τω πλειστω εχει κακομεταφερμενα παιχνιδια ή να παω σε NTSC αλλα να εχω αλλα για αλλα χρωματα? Εχω ενα PAL Vader...

BTW η σελιδα υπαρχει ακομα!
 
Ακυρο το ερωτημα. Ειχα ξεχασει οτι ειχα NTSC 2600 και οτι και το προηγουμενο multicart που ειχα φτιαξει ηταν και αυτο NTSC. Περασε και μια δεκαετια! :)

Βασικα στην αρχη εφτιαξα ενα PAL multicart και παρολο το γεγονος οτι η κονσολα εχει μοντα composite, εδειχνε ασπρομαυρα. Εκει το ψιλιαστικα.

Για οποιον μπορει να φανει χρησιμο, τα βηματα:

Με F8 bankswitching ωστε να παιρνει 2/4/8kb carts το Krokodile χωρα 63 παιχνιδια. (Δεν εχω ξερω αν μπορεις να χωσεις κανονικα παιχνιδια μαζι με πιο...εξωτικα των 9 ή 16kb)

Συνδεεις την Kroko με το 2600 psu και με την σειριακη στο PC. Αν δεν εχεις σειριακη και χρησιμοποιεις USB to COM adapter σε Windows 8/8.1/10 τοτε θα χρειαστεις αυτο.

Με το Krokodile Commander (με το mdb στο ιδιο φακελο με το executable) φορτωνεις τα παιχνιδια (αν ειναι σε ενα φακελο, τοτε μπαινουν με μια κινηση). Διαλεγεις BankSwitching και Region και Create το MultiCart. Download στην Krokodile και χαπι γκέιμιμινγκ.
 
Krokodile φισωμενο με το 2600 PSU και ενα σειριακο καλωδιο με COM to USB ανταπτορα στο τελος DSC_2801.JPG

Krokodile Commander εν δρασει (ανεβαζει ενα multicart image στο Krokodile μεσω σειριακης) DSC_2802.JPG

Φινις δε φάιτ :)

DSC_2803.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα