LCD Ηλεκτρονικά που είχατε και έχετε!

attachment.php
παιδια ολα τελεια,εχω και εγω 2 τα donkey kong 1 και 2 to 1 δικο μου απο παλαια (αγορασμενο απο την ΧΙΟΝΑΤΗ οι εκ θεσ/νικης θα την θυμαστε στην Ιωνος Δραγουμη που ειχε απο εξω και ενα σταντ με τετοια ηλεκτρονικα και παιζαμε με τις ωρες) και το αλλο αγορασμενο απο e-market σε αριστη κατασταση και λειτουργεια και τα δυο,αρε εποχες!!
 
Να και τα δικα μου :biglaugh:

handheld1.jpg

handheld3.jpg

handheld2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο Kambia! :thumbup:

Συλλεκτικότατα τα μηχανάκια σου!
 
AEON είπε:
Ποιός θα το περιμένε!
Ορισμένοι παλαβιάρηδες (σαν κι εμάς ένα πράγμα) έπιασαν και έφτιαξαν emulators / replicas για εκατοντάδες από τα LCD handheld games που παίζαμε μανιωδώς στην δεκαετία του '80 (θυμάστε στο σχολικό διάλειμμα που έπεφταν 10 άτομα πάνω σε 1 για να χαζέψουν πως κάνει high score ο τυχερός συμμαθητής τους; ;) ).
Τώρα που το ξαναδιάβασα αυτό, θυμήθηκα ότι ως GreekRoms έχουμε μεταφράσει και ένα πρόγραμμα-συλλογή game & watch simulators. Πρόκειται για το Handheld Quake, το οποίο έχει φτιαχτεί από ρώσους και έχει εξομοιώσει αρκετά ρώσικα τέτοια παιχνίδια. Την ελληνική έκδοση θα τη βρείτε στη σελίδα της GreekRoms.
 
circus?

κατι θυμαμαι απο αυτο

εχεις καμοια photo?

εγω λεω για καποια αλλα

πχ ηταν ενα το οποιο ηταν σαν παντοφλα...και το οποιο παιχνιδι αφορουσε εναν εξερευνητη...και μαλιστα πηγαινες απο κατω προς τα πανω

και ενα αλλο

που εισουν ελικοπτερο η τζιπ...και πυροβολαγες τα ελικοπτερα σε μια σκηνη...και στην επομενη πυροβολαγες τις βασεις....ηταν 2 οθωνες καφε σκουρο προς ανοιχτο το χρωμα

εαν θυμηθω και αλλα θα τα πω
 
Α κατι θυμασαι - οκ - αμα βρεις και φωτο απο τα αλλα που λες - ποσταρε τες εδω.
 
kambia σε κανένα ρετρο meeting φέρε μου και το Miky maous να παίξω...το έχω απωθημένο!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ εννοούσα αυτό:

[edit] Dead pic [edit]

Είναι το Circus circus της Q&Q.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα σας παρακαλουσα πολυ retromarketαρχα μου να μην δημοσιευετε τετοιες φωτο !! - αυτο ειναι δικο μου :diablotin:
 
αρε Kambia :eek::eek::eek::eek::eek:

με την πρωτη φωτογραφια επαθα μια αμνησια...ενα flashback :eek::eek::eek: :)

αραγε υπαρχει πουθενα αυτο?

το αλλο στην δευτερη φωτογραφια δεν το ξερω
 
Ειδες που το θυμηθηκες βρε Giorgo1 μου το Circus ? Το εχεις βρει emulated ?
 
Αυτο του vAGeli ειναι emulated αλλα εσυ μαλλον θα θες του kampia. :confused:
 
Πίσω
Μπλουζα