LCD Ηλεκτρονικά που είχατε και έχετε!

AARDVARK είπε:
Δωστε στο τοπικ την θεση που του αξιζει :protest::protest: εδω που ειναι χανετε :icon_cry: .Απο αυτα τα μηχανηματακια ξεκινησαμε ολοι.

Για αφηστε το ΗALO και πιαστε Donkey Kong. :D

http://www.handheld.remakes.org/online/donkeykongii.htm
δεν εχει τα εξεις

trojan horse και circus

επεισης το western bar δεν εχει εξομοιωθει για win xp η vista.....για playable πρεπει να χρησιμοποιησεις το macromedia 5 ..και κατω
 
Εχω στην αποθήκη το Snoopy Panorama της Nintendo σε καλή κατάσταση. Ανεβαίνουν νότες στην οθόνη και ο Snoopy πηδάει απο πλατφόρμα σε πλατφόρμα και τις χτυπάει.

το 1984 βρήκα ψάχνοντας στην ντουλάπα, σε μια τσέπη ενός μπουφάν 7000 δραχμές. Πήρα τις 2 και το αγόρασα χωρίς να ρωτήσω κανέναν, ε ναί λοιπόν.

Η μάνα μου με τσάκισε στο ξύλο όταν βρήκε τι έγινε, στην αρχή το έπαιζα κινέζος αλλά έσπασα και ομολόγησα. :biglaugh:

όμως το ηλεκτρονικό έμεινε, μου το έκρυψαν οι γονείς μου για περίπου 6 μήνες αλλά μετά μου το έδωσαν.

[edit] Dead imageshack pictures [edit]

Τι να έκανα, είναι μια ομορφιά, ανοίγει προς τα πάνω, είναι έγχρωμο με μουσικές, έχασα τα λογικά μου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραία μηχανηματάκια έχετε κύριοι...

Εγώ είμαι ένας υπερήφανος κάτοχος ενός GAME & WATCH (OIL PANIC) και επίσης έχω και το EPOCH MAN (Κλώνος PACMAN), τα οποία λειτουργούν κανονικότατα...

Πάρτε μια γεύση από INTERNET, καθότι στερούμαι ψηφιακής φωτ. μηχανής... :eek:

[edit] Dead imageshack pictures [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Omenforever είπε:
Να και ένα ελεεινό ποδοσφαιράκι που ξέθαψα σήμερα:
schx0.jpg


:D
Ελεεινό το ποδοσφαιράκι αυτό?????? Ελιωσα πολλές ώρες για να το τερματίσω........ :biglaugh:
 
Aλλο ενα ποδοσφαιρακι...λειπουν τα κουμπια δυστυχως...

keeperqe0.jpg
 
Aλλο ενα ποδοσφαιρακι...λειπουν τα κουμπια ομως...

[edit] Dead imageshack pictures [edit]

εδω ειναι ολα οσα σωζωνται...

[edit] Dead imageshack pictures [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] Dead imageshack pictures [edit]

Να τι βρήκα σε πρόσφατη μετακόμισή μου-ξεχασμένο Game & Watch Octopus(1981)- το είχε η γυναίκα μου από μικρή! :)

Παραθέτω ένα Free Download από Tucows για Windows CE

και πώς ήταν το gameplay όπως φαίνεται στο βιντεάκι

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μαζι με το Parachute και το Lifeboat,τα καλυτερα Game n Watch...

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ,

ειμαι σιγουρος οτι οταν ημουν πιτσιρικας ενας κολλητος ειχε ενα Game n Watch σαν το Octopus αλλα αντι για πλοιο ειχε διαστημοπλοιο (σαν το Enterprise) και αντι για δυτη ειχε αστροναυτη.

Μολις εφαγα το internet αλλα δεν το βρισκω πουθενα (και αποκλειεται να το εχω δει στον υπνο μου!!)
 
@Geoanas

[edit] Dead pictures [edit]

Έεεεεερχεται η νταλίκααααααα!!!! :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το έχω ξαναπεί..αν ο geoanas ποστάρει φωτογραφίες από τα retro του μηχανήματα θα γονατίσει το φόρουμ μια για πάντα!!!!! :D

Dim!!!!για το ηλεκτρονικό χωρίς κουμπιά δεν τολμάω να σκεφτώ τι έπαθε..Η τα έφαγες από τα νεύρα σου στο Game B η έλιωσαν από το πολύ πάτημα!!! :D
 
:widesmile::widesmile::widesmile:
 
OMG!!To αγαπημενο μου handheld σε ΠΑΝ-ΣΠΑΝΙΑ μαιμου-εκδοση απο GoldStar! (μην ετοιμαζεστε για διαρηξη,δεν ειναι δικο μου :( ...στο internet βρηκα τη φωτογραφια :D )

[edit] Dead pictures [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ζηλεύω πολύ και βαθιά.. τα δικά μου χαθήκανε μεσ' στα χρόνια.. Θυμάμαι είχα ένα διπλό όπου ένας τυπάκος έτρεχε πάνω-κάτω σ' ένα θερμοκήπιο και ψέκαζε κάμπιες πριν φτάσουν στις γλαστρούλες του και τις καταστρέψουν.

λυγμ τι απόγιναν τα ακριβά μου;
 
Αυτο μαλλον...

[edit] Dead pictures [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:eek:ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΡΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :animeek:

Μαργκφού, πρώς γκρίνεται;!!

ΖΜΠΑΜ!!! (κάτω ξερός!)
 
Omenforever είπε:
AA+ ευχαριστώ που μου θύμισες το Galaxy II… Καιγόμουν μαζί του καμιά εικοσαριά χρόνια πριν… :D
Μήπως θυμάται κανένας ένα έγχρωμο ηλεκτρονικό τσέπης με έναν μηχανόβιο που έπρεπε να αποφεύγει διάφορες λακκούβες και εμπόδια με στόχο να βρίσκει τη φίλη του που πέταγε με αερόστατο; :confused:

Προσπαθώ να το εντοπίσω γιατί είχα φάει μεγάλο κόλλημα όταν το είχα δανειστεί εκείνο τον καιρό… :eek:
Πω πω..τι μου θυμισες τώρα!! το παιχνίδι το είχα..ελπίζω να το έχω ακόμη..ήτνα πορτοκαλί΄και ήταν της ΤΟΜΜΥ...από τα κλύτερα που είχαν κυκλοφορήσει..φοβερά γρήγορο και εθιστικότατο...

TallMan είπε:

Να τι βρήκα σε πρόσφατη μετακόμισή μου-ξεχασμένο Game & Watch Octopus(1981)- το είχε η γυναίκα μου από μικρή! :)

Παραθέτω ένα Free Download από Tucows για Windows CE

και πώς ήταν το gameplay όπως φαίνεται στο βιντεάκι



Το χταποδάκι ήταν το πρώτο μου παιχνίδι και το πιο κλασσικό απο όλα...το έχω αγαπήσει πολύ..ρε παιδια..θα ψαξω..πρέπει να τα έχω όλα ακόμη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tip: Μπορείτε να αναβιώσετε το gameplay μέσα από τα game and watches galleries για gameboy advance !!
 
Το Green House "παίζει" στο ebay. Αν το δω καμιά φορά σε καμιά σέξι τιμή θα το κτυπήσω. Σ’ ευχαριστώ ρε Wally. Είθε ο Άγιος Ρετρόνιος να γεμίζει με ανέλπιστα δώρα την ζωή σου.

Θυμάμαι ένας φίλος μου είχε ένα με τον Περσέα την Μέδουσα και την Ανδρομέδα. Ήταν με μονή οθόνη αλλά ήταν πολύ καλό. Άσπρο απ' ότι θυμάμαι, καθέτως μακρόστενο. Ο Περσέας έπρεπε να περάσει από την Μέδουσα, ίσως να καρφώσει κάποιο τέρας και στο τέλος να πάρει την Ανδρομέδα πάνω στον Πήγασο και να πετάξει. Ξανά και ξανά και ξανά..

ίσως να έγραφε "Gorgon" επάνω..

Αυτό το θυμάται κανείς;
 
Πίσω
Μπλουζα