LCD Ηλεκτρονικά που είχατε και έχετε!

angel μιλαμε για ΤΟ μηχανημα...λειτουργει με τις μεσαιες μπαταριες πανω σε ταινια σαν φιλμ ειναι το οχημα και παει...ασπομαυρο σουπερ...τρελα μεγαλη αστα :)

εχω PSP NDS micro nintendo neo geo και ποσα αλλα ακομα αλλα αυτα τα ειναι αλλη κατασταση :))))))
 
plintiriopiaton είπε:
angel μιλαμε για ΤΟ μηχανημα...λειτουργει με τις μεσαιες μπαταριες πανω σε ταινια σαν φιλμ ειναι το οχημα και παει...ασπομαυρο σουπερ...τρελα μεγαλη αστα :)εχω PSP NDS micro nintendo neo geo και ποσα αλλα ακομα αλλα αυτα τα ειναι αλλη κατασταση :))))))

Πραγματι καλα τα PSP,nintendo κλπ αλλα το moto cross ειναι αλλη φαση..κριμα που ειμαστε μακρια,αλλιως θα σου ερχομουν δεν θα την γλυτωνες!!! :D
 
να ερθεις οποτς θες να δουμε μπασ και φτιαξουμε και το ΑΤΑΡΙ :-( που δεν μπορει καπως πρεπει να γινεται και αυτο το καημενουλη...εχω πολυ πραγμα για παιχνιδι...μιλαμε παρα πολυ...!!!
 
Κι όμως γίνονται θαύματα!!!!!!

Κι όμως γίνονται θαύματα τη σήμερον ημέρα!!!

Πίστευα οτι ποτέ δεν θα ξανάβλεπα σ' αυτή τη ζωή το αγαπημένο μου ηλεκτρονικό που μου είχε χαρίσει ένα φιλαράκι γύρω στο '84... Περίπου 10 χρονών ήμουν τότε και με είχε συναρπάσει τόσο που το μυαλό μου πήγαινε πολύ μπροστά: "Αν λέει γινόταν κάτι σοβαρό και έπρεπε να φύγουμε από το σπίτι, το μόνο που θα έπαιρνα μαζί μου θα ήταν το ηλεκτρονικό μου..." ;) (πλάκα πλάκα το ίδιο λέει σήμερα κι ο γιός μου για το PSP :D )

Το μόνο που θυμόμουν ήταν (όχι φυσικά τη μάρκα) αλλά ότι από ένα ελικόπτερο έπεφταν αλεξιπτωτιστές και έπρεπε να πέσουν μέσα στη βάρκα μου γιατί αλλιώς... έπεφταν βορά στους καρχαρίες :sealed:

Τα χρόνια πέρασαν, το ηλεκτρονικό μου χάθηκε αλλά ποτέ δεν βγήκε απ' το μυαλό μου... Και τι δε θα 'δινα για να το ξανάβλεπα...

Και ξαφνικά χθες ξεκίνησα να ψάχνω στο γκούγκλι μπας και το ανακαλύψω ο τρελός... Και που έπεσα;;;;;;;;;;

parachute-game-and-watch-nintendo.jpg

Ναι !!!! Το βρήκα!!!! είναι το parachute της Nintendo!!! :hurrah: :hurrah: :d@redevil :beer: :award: :clap:

Και όχι μόνο αυτό, αλλά βρήκα ένα παλαβό site που μπορείς να το παίξεις σαν να το κρατάς στα χέρια σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απολαύστε: http://www.pica-pic.com/#/parachute/

Ξανάγινα και πάλι παιδί, μου 'ρχεται να βάλω τα κλάματα :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο,ωραια πραγματα.
 
Puck Monster - LSI

Το ειχαμε φερει απο Αγγλια, αρχες '80.

Οι δυο φωτο ειναι δικες μου(δεκαετιας '80), το ειχα βγαλει φωτογραφια τερματισμενο, 9.999.

Και μερικες που βρηκα στο ebay, το κουτι κλπ

img134.jpg

img135.jpg

LSI PUCK MONSTER  7.jpg

LSI PUCK MONSTER 2.JPG

LSI PUCK MONSTER 8.JPG

LSI PUCK MONSTER.JPG
 
Ωραιο ρετρομασινακι Παρδαλε!!! :thumbup:

Να υποθεσω οτι το παιγνιον (puckman... :eek: ) ηταν απομιμηση του pacman?:what:
 
stayros είπε:
Ωραιο ρετρομασινακι Παρδαλε!!! :thumbup:
Να υποθεσω οτι το παιγνιον (puckman... :eek: ) ηταν απομιμηση του pacman?:what:
E, ναι...ενα pacman ηταν βασικα. Ο σχεδιασμος ηταν διαφορετικος..
 
stayros είπε:
Να υποθεσω οτι το παιγνιον (puckman... :eek: ) ηταν απομιμηση του pacman?:what:
Για την ιστορία και μόνο φίλε Σταύρο, το αυθεντικό Ιαπωνικό όνομα του Pacman EINAI Puckman. Άλλαξε στην Δύση για να αποφεύγονται ατυχείς αντικαταστάσεις του P με F... :p
 
pardalotzatziki είπε:
Puck Monster - LSIΤο ειχαμε φερει απο Αγγλια, αρχες '80.

Οι δυο φωτο ειναι δικες μου(δεκαετιας '80), το ειχα βγαλει φωτογραφια τερματισμενο, 9.999.

Και μερικες που βρηκα στο ebay, το κουτι κλπ
Φιλαρακι με μια λεξη Respect:bow:
Το ειχε αγορασει ο πατερας ενος γειτονα μου και σχεδον συνομηλικου με μενα την δεκαετια του 80 και ειχαν ενα μικρο τραπεζακι που το στηναμε πανω για να ειναι κοντα στην πριζα σβηναμε και ολα τα φωτα και παιζαμε με της ωρες αφου το Pacman ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι.Του ειχα πει πριν κανενα χρονο αν το εχει να δω ποιο ειναι να το αγορασω απο κανενα ebay αν το βρω και το ειχε πεταξει πριν πολλα χρονια με ειπε γιατι ειχε σπασει το joystic.Thanks λοιπον για την φωτογραφια και αν τα καταφερω και το βρω θα το παρω σιγουρα.
 
Maddog είπε:
Για την ιστορία και μόνο φίλε Σταύρο, το αυθεντικό Ιαπωνικό όνομα του Pacman EINAI Puckman. Άλλαξε στην Δύση για να αποφεύγονται ατυχείς αντικαταστάσεις του P με F... :p
:rofl: :rofl:

metalcandyman είπε:
Φιλαρακι με μια λεξη Respect:bow:
Το ειχε αγορασει ο πατερας ενος γειτονα μου και σχεδον συνομηλικου με μενα την δεκαετια του 80 και ειχαν ενα μικρο τραπεζακι που το στηναμε πανω για να ειναι κοντα στην πριζα σβηναμε και ολα τα φωτα και παιζαμε με της ωρες αφου το Pacman ειναι το αγαπημενο μου παιχνιδι.Του ειχα πει πριν κανενα χρονο αν το εχει να δω ποιο ειναι να το αγορασω απο κανενα ebay αν το βρω και το ειχε πεταξει πριν πολλα χρονια με ειπε γιατι ειχε σπασει το joystic.Thanks λοιπον για την φωτογραφια και αν τα καταφερω και το βρω θα το παρω σιγουρα.
Ειπα και γω σιγα μη το ξερει αλλος....

Δεν περιμενα να το ξερεις! Εχω φαει ωρες παιζοντας, μεγαλη μανια μεχρι να το τερματισω...ειχαμε δει πολλες φορες το 9999.

Ακομα θυμαμαι τον ηχο και την κινηση, ηταν λιγο αργο μερικες φορες. Το χερι με το joystick πηγαιναν πιο γρηγορα.

Εχω δει μερικα μεταχ/να στο ebay, 30-50Ε. Ενα καινουριο υπαρχει, 200+..
 
Maddog είπε:
Για την ιστορία και μόνο φίλε Σταύρο, το αυθεντικό Ιαπωνικό όνομα του Pacman EINAI Puckman. Άλλαξε στην Δύση για να αποφεύγονται ατυχείς αντικαταστάσεις του P με F... :p
Μου θύμισες τώρα ένα αφιέρωμα στο Games (σε 2 τεύχη) για την ιστορία των βιντεοπαιχνιδιών όπου αναφέρει αυτό με το Puckman όπου οι επιτήδειοι έξυναν το P και γινόταν F.

Πέρα από μερικά μικροφορητά ποδοσφαιράκια βόλλευ κτλ είχα και το Diamond Hunt. Φοβερά διασκεδαστικό παιχνιδάκι που πολύ θα ήθελα να το έχω και σήμερα.
 
Ένα φορητό που βρήκα πρόσφατα στο πατρικό μου.

Φωτογραφία0728.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα