LEGO

Εεγω συγκεκρυμμενα γιατι δεν τα χώνεψα ποτε τα συγκεκρυμμενα....Μαλλον θα φταιγανε τα playmobil.....
 
LIONHEART είπε:
Εεγω συγκεκρυμμενα γιατι δεν τα χώνεψα ποτε τα συγκεκρυμμενα....Μαλλον θα φταιγανε τα playmobil.....

+φωνώ

όχι ότι δεν τα χώνεψα καθόλου,είχα αγοράσει 2-3 κουτάκια και έχω ακόμα κ 4 μεγάλα sets (ένα σπιτάκι που ήταν με κάτι lego κούκλες,με την προσθήκη ενός δωματίου,παιδική χαρά και πισίνα)!!!!Ήταν πανάκριβα!Γι'αυτά τα 4 μεγάλα sets είχαν χαλάσει οι δικοί μου 40000δρχ,ενώ τα μικρά lego έκαναν 2000-3000 δρχ σε αντίθεση με τα μικρά κουτάκια playmobil που δεν ξεπερνούσαν τις 1500 δρχ!!!!!!!!
 
τα lego ήταν φανταστικά δεν το συζητώ αλλά όπως λέει και ο φίλος thebest20 νομίζω οτι η τιμή τους ήταν λίγο τσουχτερή, ιδικά αν ήθελες να πάρεις κάτι αξιόλογο που να είχε μέσα και κανένα car η κανένα διαστημόπλοιο..
 
Σ'αυτό το φόρουμ έχω ένα συνεχόμενο αίσθημα deja vu [edit]μεταφερθηκε[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
AA+ ο λογος που συνεχισα αυτο το thread και οχι το αλλο ειναι οτι αυτο ητανε στη πρωτη σελιδα και δεν ηθελα να κανω bump εκεινο και να φερω δυο ιδια στην πρωτη σελιδα, απο τη στιγμη που ειχανε πανω κατω τις ιδιες πληροφοριες. Δεν το ειδα τωρα που εκανες το link.

Παιδια, σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, δυστυχως δε μπορω να κατεβω στην Αθηνα μονο και μονο για τα μαγαζια που αναφερατε, οποτε θα δοκιμασω στις (οποιες) αλυσιδες καταστηματων εδω στο Μπουγατσισταν την τυχη μου.

Ειδαλλως Amazon.

Και παλι ευχαριστω :)
 
Εγώ τα μόνα που είχα απο lego ήταν αυτά τα σπιτάκια με τα οποία έπαιζα μαζί με τα playmobil μου και τα κουκλάκια τα είχα δώσει στην αδερφή μου!μήπως υπάρχει περίπτωση να βρούμε photos από τέτοια σπιτάκια lego?Υπάρχει κάποιο site που να έχει "όλα" και το εννοώ όλα τα sets που κυκλοφόρησαν απ'την αρχή ως τώρα???????????
 
Τελικα κατεληξα να φερω το Star Destroyer απο Αμαζον. Τα μισα μαγαζια εδω δεν ειχαν, καποια αλλα ειχαν αλλα οι Star Wars.

Σε επικοινωνια που ειχα με το Legoshop μου ειπανε οτι δεν υπαρχει τροπος καποιος απο Ελλαδα να αγορασει κατι απο το http://www.lego.com αλλα προσπαθουνε να διευρυνουνε τις αγορες τους (ε καλα τι θα μου λεγανε) και ο μονος τροπος για μενα θα ητανε αν ειχα φιλο στο εξωτερικο να τα εστελναν σε αυτονε και αυτος σε μενα, μυλος δηλαδη.

Τελος παντων.

Σας ευχαριστω για τη βοηθεια.
 
αν και προτιμουσα (προτιμω) τα playmobil και αυτά μου αρέσουν πολύ. περιμένω με ανυπομονησία την ώρα να γίνω πατέρας να πάιρνω τέτοια ε για το παιδί μου φυσικά...
 
miko63 είπε:
αν και προτιμουσα (προτιμω) τα playmobil και αυτά μου αρέσουν πολύ. περιμένω με ανυπομονησία την ώρα να γίνω πατέρας να πάιρνω τέτοια ε για το παιδί μου φυσικά...
:D εμ τοτε ειναι που θα αλλαξεις γνωμη!!! Γιατι απο τις τιμες που βλεπω... μαλλον ο μισος μισθος θα παει στο σπιτι της οικογενειας και ο αλλος μισος θα παει στα "σπιτακια" του πιτσιρικου/ας!!

Μπορει παιδια να μην εχουμε αλλα εχουμε ανιψια και απο lego καλα κραταμε!! Ειναι το ιν παιχνιδι στα πιτσιρικια αυτην την εποχη... (Αλι σε μας δηλαδη, που δεχομαστε και παραγγελιες...)
 
maxplanck είπε:
:D εμ τοτε ειναι που θα αλλαξεις γνωμη!!! Γιατι απο τις τιμες που βλεπω... μαλλον ο μισος μισθος θα παει στο σπιτι της οικογενειας και ο αλλος μισος θα παει στα "σπιτακια" του πιτσιρικου/ας!!
Μπορει παιδια να μην εχουμε αλλα εχουμε ανιψια και απο lego καλα κραταμε!! Ειναι το ιν παιχνιδι στα πιτσιρικια αυτην την εποχη... (Αλι σε μας δηλαδη, που δεχομαστε και παραγγελιες...)
αχ το φαντάζομαι αλλά σκέψου ότι θα είναι σαν να επιστρέφεις πίσω στα παιδικά σου χρόνια οποτε χαλάλι τα λεφτά...
 
Υπάρχει κατάλογος με Lego??????????Να έχει όμως όλα τα sets,όπως και των playmobil!!!!!
 
miko63 είπε:
αχ το φαντάζομαι αλλά σκέψου ότι θα είναι σαν να επιστρέφεις πίσω στα παιδικά σου χρόνια οποτε χαλάλι τα λεφτά...
:D :D Oh, yes!! Ετσι ακριβως ειναι!! Και τσακωνομαστε με τα πιτσιρικια για το τι θα πρωτοφτιάξουμε, χαχα!!

Ωραιο το συναισθημα, αλλα δεν μπορει να κρατησει και πολυ. Μετα αρχιζει το δουλεμα... ακομα και απο τα μικρα που διεκδικουν την κυριοτητα των παιχνιδιων τους, η οποια αρχιζει να αμφισβητειται απο τους παρεισακτους (βλ. εμας)!! :D
 
Δείτε και χορτάστε :)

Inside the Lego Secret Vault with all the Lego models ever made

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
hi!!!!!!!πως λειτουργεί αυτό?που πάμε για να δούμε τα sets μιας χρονιάς?θέλει εγγραφή?
 
Απο Lego ειχα τα "προσχολικα" τουβλακια σε μεγαλο μεγεθος που αναφερονται στην πρωτη σελιδα ,προφανως σε πολυ μικρη ηλικια.

Αργοτερα με κερδισαν τα "playmobil".

[edit] dead picture [edit]

Φωτο δικια μου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαρίστως ξαναμπαίνω στο σπόρ άν βρώ αυτό το σέτ στην Ελλάδα

Building Lego 10179 Millennium Falcon Stop Motion


Επειδή η αποστολή μόνο ξεπερνά τα 100 ευρώ, η θα το βρώ εδώ ή θα το ζητήσω απο τον Αη Βασίλη για το 2009

Τόλης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μεσα απο το post του Tallman εντοπισα το κατωθι βιντεο που ειναι μια βολτα στις αποθηκες των κεντρικων γραφειων της Lego (Billund, Denmark)

Συγκινητικο! Μολις ειδα τη διαστημικη σειρα και την πολη...διαλυθηκα...

http://gizmodo.com/5018990/lego-secret-vault-contains-all-sets-in-history
 
Πάντως και η σειρά "City" είναι εντυπωσιακή.
 
Κατι που τυχαια πηρε το αυτι μου στον RealFM ...

12/12/09Lego Building

Χτίζουμε κάστρα με τα πολυαγαπημένα τουβλάκια της Lego & κερδίζουμε μοναδικά δώρα!!

Συντάγματος

Σάββατο 12 Δεκεμβρίου.

Ώρες λειτουργίας καταστήματος
[edit] dead picture [edit]




http://www.public.gr/company/events_3.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έκαναν κάτι αντίστοιχο και δω. Μιλάμε για πολλαααααααααααααα τουβλάκια. Τρελλά κτίσματα...
 
Πίσω
Μπλουζα