LEGO

Εγώ πρόσφατα πήρα αυτά εδώ:

10185.jpg


1158930.jpg


deathstar1.jpg


Ψάχνω κι αυτό σε καλή τιμή, αν το βρω θα το πάρω:

legocafe.jpg


Οπως βλέπετε αυτά δεν είναι για μικρές ηλικίες, μπαίνουμε μάλλον στα χωράφια του μοντελισμού πλέον.. :)

Μιχάλης

legocafe.jpg

1158930.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλεια είναι αλλά νομίζω καθένα θα κάνει 300 euro!
 
Το death star έχει κανονική τιμή 420 ευρώ από το lego shop, στην Ελλάδα το έχω δει και πάνω από 500.. Εγώ το πήρα 340.. Πρόκειται για συλλεκτική έκδοση που έχει εξαντληθεί ήδη κι αν δεν κάνω λάθος πρόκειται να επανακυκλοφορήσει κάποια στιγμή.. Τα υπόλοιπα παίζουν στην τιμή από 140-180 ευρώ..

Α, να μην ξεχάσω κι αυτό, που το πήρα λόγω των γιορτών.. Το έχω φτιάξει ήδη και δείχνει τέλειο!

gallery_2351_21_105040.jpg


Μιχάλης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρομερό είναι,μπορείς να το βάλεις και στο σαλόνι σου!Τα κτίρια τα αγόρασες από Ελλάδα?Κάνουν πολλές ώρες να τα κατασκευάσεις?[Εδώ το δεύτερο νεοκλασικό σπίτι το playmobil (το μικρό) κάναμε 4 ώρες να το φτιάξουμε με τους γονείς μου,και το μεγάλο η αδερφή μου με τους γονείς μου το είχε φτιάξει σε 5 ώρες!]

Οπότε φαντάζομαι θα θες μια ολόκληρη μέρα!Μπράβο πάντως,αξίζει κάτι που αγαπάς...κι εμένα μ'αρέσουν αυτά τα lego γιατί είναι καθαρά για κατασκευή και όχι για παιχνίδι (απαγορεύεται αυστηρά για μικρά παιδιά κάτω από 10 χρονών που καταπίνουν κομματάκια-υπάρχουν και πιο μεγάλα lego)

Εγώ τα μόνα lego που έχω ακόμα είναι τα 4 sets που έβγαλε η σειρά Bellville,από την αδερφή μου,και επίσης 3 αυτοκινητάκια (τα είχε δώρο σε κάτι δημητριακά - ένα αυτοκινητάκι με ένα κουτί frosties,πριν 8 χρόνια) και ένα μικρό set με πειρατές έχω!Και κάτι τουβλάκια-lego έχω που είναι παλιά sets,αλλά τα είχα βρει σε αποθήκες παιχνιδιών!
 
Βασικά τα υπόλοιπα δεν έχω βρει χρόνο να τα φτιάξω ακόμα.. είναι και το θέμα του χώρου!! Αυτό το έχω βάλει στο σαλόνι και δείχνει τέλειο.. Το έφτιαχνα λίγο-λίγο κάθε ημέρα για μία εβδομάδα. Αν κάτσεις ν'ασχοληθείς θα έλεγα ότι θέλει καμμία ώρα και κάτι παραπάνω. Τα κτίρια σίγουρα θέλουν πολλέεεες ώρες, μιλάμε για 2300 κομμάτια τουλάχιστον!!

Μιχάλης
 
(Lego) Silent Night (English)


Χρόνια Πολλά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόνος σου το έφτιαξες?Πάντως τέλειο,πολύ συγκινητικό!
 
Βρήκα τυχαίαένα και μοναδικό κομμάτι lego από την σειρά belleville με τον στάβλο..!!!! Αξίζει λέτε να το πάρω????
 
Μπορείς να βάλεις photo για να πω τη γνώμη μου?

Τα Belleville καλά ήταν,αλλά το ότι ήταν σαν κούκλες με χάλαγε λίγο...έχω ακόμα στο πατάρι τα πρώτα 4 Belleville sets που κυκλοφόρησαν,
 
legoμαχες.... :)

Lego Castle The Black Knight

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το μεγαλυτερο (6000+ κομματια) και καλυτερο σετ , μαζι με το Falcon

2842398044_bc9ee538b7_o.jpg


2e16q1j.jpg


Τολης

2e16q1j.jpg

2842398044_bc9ee538b7_o.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλειο είναι!Αυτό λογικά θα κοστίζει 500 euro!Αλλά αξίζει πραγματικά όσο και να κάνει!Είναι μαγικό!
 
Μερικά ακόμα για μεγαλούτσικα παιδια, κυρίως Star Wars

10019 Rebel Blockade Runner

10019-39.jpg


10030 Imperial Star Destroyer

10030_box_am.jpg


AT-ST Walker



10175 Vaders Tie Avanced

[edit]dead photo[edit]

10179 Millenium Falcon



10019-39.jpg

10030_box_am.jpg

LEGO AT-ST Walker.jpg

lego millenium falcon.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H ιστορια του Star Wars με lego.

 
Μια διαφήμιση για τη Legoland, με μια όμορφη ιστορία. Γκραν Πρι!

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Lego εκτυπωτής

Lego Hello World

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαχαχαχα, τι έχει κάνει το άτομο!! Τρομερό!

Αλλά φυσικά αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό:

LEGO Sequential Gearbox (7+R) on a Bugatti Veyron 16.4




:)

Μιχάλης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] dead picture [edit]




Πραγματικό προιόν με υποδοχές για Lego εμπρός και πίσω. Αναμένεται στην τιμή των 40$ στην Αμερική. Φανταστείτε τώρα απο απλά πιστολάκια σε στύλ Wii Zapper μέχρι ειδικά ρομποτάκια με homebrew εφαρμογές. (και φυσικά Lego games :p )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έπεσα τυχαία σε αυτό το χιουμοριστικό σκίτσο

fetch


Κι όμως, τόσο αληθινό! Πόσοι θυμόμαστε που σαν ξυπόλυτα παιδάκια πατάγαμε κάποιο κομματάκι και τρελλαινόμασταν στον πόνο! Τι θέλανε να τα κατασκευάσουν με τόσο κοφτερές γωνίες...

Αν έχει ξαναειπωθεί συγχωρέστε με, δεν πρόλαβα να διαβάσω όλες τις σελίδες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και με τα playmobil συνέβαινε αυτό,κυρίως με μερικά μικροεξαρτήματα!
 
Πίσω
Μπλουζα