LEGO

Το διασημο -πλεον - ρομποτακι απο την νεα ταινια STAR WARS,

ο ΒΒ-8, "ερχεται" στη ζωη στο παρακατω βιντεο... :D

Life Size LEGO STAR WARS BB-8 -Bright Bricks Timelapse

 
Τον Σεπτεμβριο που μας περασε,στα πλαισια των εορτασμων της 40ης επετειου του Αμερικανικου Mustang Club,

η LEGO βοηθησε να φτιαχτει σε life size μια Ford Mustang του 1964! :)

fetch


Το βιντεο με την ολη κατασκευη....

Time Lapse of Ford Mustang being built for Legoland Florida



Περισσοτερα εδω:fordauthority.com . ;)
 
Λίγο φασαριατσίδικο αλλά είναι καλή φάση.
 
Σαν να ακους ενα σμηνος απο μυγες να το πω;.... :xm:

Σαν να ακους ενα router να δουλευει, να το πω;... :xm:

Κανει βαβουρα πολυ παντως για LEGO.... :D
 
Γυρνωντας απο τη δουλεια ειδα τα πιτσιρικια να εχουν βγαλει τα παλια μου lego για παιχνιδι και με την ευκαιρια βγαλαμε μερικες φωτο
 

1@di vaio[/USER]

Εχμμμ...να τις βλεπαμε κιολας, καλα θα ηταν! :xm:

Κανε ενα κοπο να τις ανεβασεις ξανα. :)

 
Προσπαθω αλλα μου βγανει αυτο το μυνημα File exceeds php's file size limit of 2.00MB?
 
φιλε σταυρο νομιζω τα καταφερα ,ειχες δικιο για το resize το ευχαριστω ειναι λιγο για την πληροφορια σου.Θα προσπαθησω να ανεβασω και περισσοτερες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τωρα και Lego Masters Australia. Bigger, better, faster, more!

 
Να ενημερώσω πως αυτή την στιγμή στην Ελλάδα υπάρχουν τρία κλαμπ αφιερωμένα στα λέγκο που κάνουν εκθέσεις, έχουν επαφές με την εταιρία με ότι πλεονεκτήματα μπορούν να συνεπάγονται. Η λέσχη κατασκευαστών Breeks ψάχνει για άτομα που θα ήθελαν να ξεκινήσουν με το καθαρα κατασκευαστικό κομμάτι (MOC) για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να στείλετε pm
 
η εικόνα είναι από το post 3

image.jpg

φλασιά: είχα το παιχνίδι αυτό...

τώρα πώς βρέθηκε σε κοριτσίστικο δωμάτιο, θα σας γελάσω...μπορεί να ήταν δική μου επιλογή η αγορά, μπορεί να μου το εκαναν δωρο, μπορεί να μου το χάρισε κάποιο...ρετρο...παιδάκι που το βαρεθηκε...
 
η εικόνα είναι από το post 3

Προβολή συνημμένου 200563

φλασιά: είχα το παιχνίδι αυτό...

τώρα πώς βρέθηκε σε κοριτσίστικο δωμάτιο, θα σας γελάσω...μπορεί να ήταν δική μου επιλογή η αγορά, μπορεί να μου το εκαναν δωρο, μπορεί να μου το χάρισε κάποιο...ρετρο...παιδάκι που το βαρεθηκε...

Το ειχα και εγω και ειναι στα αμεσα σχεδια μου να το τσιμπησω ξανα
 
Γεια σας κι από εμένα. Είχα πολλά LEGO - πολλά ίσως είναι μεγάλη κουβέντα, αφού τα οικονομικά τότε δεν επέτρεπαν και πολλές αγορές. Οι γονείς μου όμως τα θεωρούσαν ως τα καλλίτερα παιγνίδια, οπότε προτιμούσαν να αγοράσουν ένα καλό LEGO από το να σπαταλήσουμε χρήματα σε κάτι άλλο. Φυσικά, κι εγώ κι η αδελφή μου...σπαταλούσαμε σε οτιδήποτε! χαχα
Τά έχω όλα στην αποθήκη μου και πρέπει κάποια στιγμή να τα βγάλω έξω και να τα στήσω πάλι.
Η ναυαρχίδα της συλλογής μου είναι το κίτρινο κάστρο της LEGO. Ήταν το χριστουγεννιάτικο δώρο μου (Χριστούγεννα 1984). Η εικόνα είναι από το ίντερνετ, αλλά το έχω κι εγώ ολόκληρο. Πριν από 10 χρόνια του είχα ρίξει μία ματιά κι ήταν σε άψογη κατάσταση (γενικώς ό,τι παιγνίδι έχω, το έχω σε άψογη κατάσταση. Λίγα, αλλά καλά :cool:)
 

Συνημμένα

  • LEGO_375.jpg
    LEGO_375.jpg
    229,2 KB · Προβολές: 3
Μιλάμε οι άνθρωποι χτίζουν απίστευτα πράγματα! Πάντως μέχρι στιγμής αγαπημένο μου το νικητήριο "Poseidon God of the Sea"
 
Ναι ειναι φοβεροι. Βασικη διαφορα απο το αμερικανικο ειναι οτι η αρχικη επιλογη των ομαδων εχει να κανει καθαρα με τις lego-ικανοτητες τους.

Στο αμερικανικο αντι να διαλεξουν τους πιο ικανους, το παιζουν μοντερνοι και προοδευτικοι και διαλεγουν μειονότητες κλπ με αποτελεσμα τα πρωτα επεισόδια να ειναι μετριοτατα, μεχρι να αποκλειστούν οι δηθεν και να μεινουν οι πραγματικοί μαστοροι.
 
Πίσω
Μπλουζα