• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Locke O Σούπερμαν - Locke the Superman (1984)

perlastar

RetroJunkie™
Αντιδράσεις
429
Χάρη στο Retromaniax και ειδικά στον Dominion, ξαναβρήκα αυτό το φανταστικό παιδικό που το είχα για χαμένο. Αγόρασα και το dvd. Είναι πραγματικά υπέροχο απ'όλες τις πλευρές, έχει καλή σκηνοθεσία, ατμόσφαιρα, σενάριο, ωραία ανάπτυξη χαρακτήρων και απρόβλεπτο φινάλε. Δεν περίμενα τόσο καλή δουλειά για ένα παιδικό.

Mandrake

RetroDB Feeder
Αντιδράσεις
60
Ε το "παιδικό" σε εισαγωγικά... Η ταινία δεν είναι για μικρές ηλικίες... :)

Diogr

Retro Member
Αντιδράσεις
19
Mandrake είπε:
Ε το "παιδικό" σε εισαγωγικά... Η ταινία δεν είναι για μικρές ηλικίες... :)
Και όμως εγώ θυμάμαι που το είχα δεί όταν ήμουν 7-8 χρονών και το είχα λατρέψει. Ήταν το πρώτο κινούμενο σχέδιο που είδα με Psychic Powers και το νοίκιαζα συνέχεια απο το Βίντεο Κλάμπ δίπλα απο το δημοτικό σχολείο μου και το έβλεπα ξανά και ξανά.

perlastar

RetroJunkie™
Αντιδράσεις
429
Είναι σίγουρα βαρύ για πολύ μικρά παιδιά, κυρίως με τη βία που δείχνει και με το πως πετάγονται τα αίματα. Πιστεύω ότι είναι για μία ηλικία και πάνω, ας πούμε 10-11 χρονών. Το καλό με τα κινούμενα σχέδια ήταν ότι, εμένα τουλάχιστον όταν έβλεπαν οι γονείς μου ότι τα παρακολουθώ, δεν έδιναν σημασία, γιατί έπαιρναν ως δεδομένο ότι είναι αθώα και αγγελικά και δεν έπεφτε απαγόρευση :cool: Αν ο Locke ήταν ταινία με κανονικούς ηθοποιούς, σιγά μη με άφηναν να το δω τότε.

tonidemis

RetroN00b
Αντιδράσεις
0
[edit] Λυπάμαι tonidemis αλλά υπάρχουν πνευματικά δικαιώματα οπότε τα Links αφαιρέθηκαν [edit]

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Stratulator

ΠαρταΟλας
Αντιδράσεις
194
Με είχε 'στοιχειώσει' αυτή η σκηνή...

lockesuperman2.jpg

petran79

Retro Member
Αντιδράσεις
21
υπάρχει και το πρώτο τεύχος του manga μεταφρασμένος στα Αγγλικα για οποιον ενδιαφέρεται, από τους 37 τόμους. Ειχαν κυκλοφορήσει οι πρώτοι 10 στα πολωνικά παλιά

Blazing Tiger o τίτλος

Μπλουζα