Lucasarts vs Sierra

Αυτό που δε μου άρεσε στη Sierra ήταν οι τίτλοι της. Πολύ quest βρε παιδί μου.

Αυτό που δε μου άρεσε στη Lucasarts ήταν... το πρώτο συνθετικό. Όσο τρελαμένος και να είμαι με τη δουλειά του δεν τον πάω με τίποτα τον....Lucas. Παρόλα αυτά θεωρώ τα adventures του λίγο, λικάκι, άντε αρκετά πιο πολύ ενδιαφέροντα από της Sierra.
 
Το πρώτο adventure που έπαιξα ήταν κάποιο Lary. Όχι γιατί το ήξερα σαν κάποιο θεϊκό adventure αλλά επειδή κυκλοφορούσε η φήμη ότι o Lary κάνει sex! Marketing :p

πρώτο adventure που έπαιξα και ξενύχτισα και συζητάγαμε του γρίφους στο σχολείο το monkey island 1...
 
shock είπε:
Όσο τρελαμένος και να είμαι με τη δουλειά του δεν τον πάω με τίποτα τον....Lucas. .
A ναι,ακριβως το ιδιο λεω κι εγω για τον Νοτη Σφακιανακη....

:animeek: :animeek: Ωχ,λαθος forum εκανα παλι...;;;;;;:biglaugh: :biglaugh:
 
manos426f είπε:
A ναι,ακριβως το ιδιο λεω κι εγω για τον Νοτη Σφακιανακη....
:animeek: :animeek: Ωχ,λαθος forum εκανα παλι...;;;;;;:biglaugh: :biglaugh:

Όχι στο σωστό είσαι. Αλλά σε λάθος thread. :D
 
Φίλε manos426f δεν θα διαφωνήσω ασφαλώς μαζί σου...Πράγματι η τότε Lucasfilm έβγαλε διαμάντια τα οποία έμελε να αλλάξουν την πορεία των adventures.Όμως..η Sierra δεν έβγαλε απλά παιχνίδια φίλε μου…Tα Larry, Police quest ,King quest τα Manhander και Manhander New York με το εξαιρετικό σενάριο το Goldrush California και η ανεπανάληπτη σειρά Space quest,το καταπληκτικό adventure μυστηρίου Colonels Bequest κάθε άλλο παρά απλά παιχνίδια μπορούν να χαρακτηριστούν …για να μην βάλω μέσα τα Phantasmagoria Gabriel knight!!!Μπορώ να σου αριθμήσω λοιπόν πάνω από 14 αριστουργηματικά adventures οπότε πιστεύω πως και η Sierra είναι στο ίδιο επίπεδο….. :)
 
Ναι αλλα η Lucasarts ειχε 14/14,αυτο ειναι κατι το ανεπαναληπτο στα χρονικα του PC gaming....!!!
 
Το Larry τι ήταν?Μήν κοιτάς τα γραφικά αλλά το σενάριο και την παλαιότητα..Πολλά παιχνίδια τις Sierra είναι πολύ παλιά....Επίσης η Sierra εχει βγάλει και text adventure.που ήταν και το πρώτο της κάπου στις αρχές του 80..Τέλος πάντως αυτά είναι γνώμες.Ο κάθε ένας πιστεύει ότι θέλει! :)
 
"Aπο δω η γυναικα μου,απο εδω το αισθημα μου" Δυσκολη ερωτηση

Αν και στο τελος,θα αφησω τις απιστιες και θα επιστρεψω σπιτι(LUCAS)
 
Καλά...Άν έβγαζε κανένα adventure με τίτλο Terminator θα σου έλεγα σε ποιο σπίτι θα πήγαινες!!!!! :D
 
akmakas είπε:
Το Larry τι ήταν?Μήν κοιτάς τα γραφικά αλλά το σενάριο και την παλαιότητα..Πολλά παιχνίδια τις Sierra είναι πολύ παλιά....Επίσης η Sierra εχει βγάλει και text adventure.που ήταν και το πρώτο της κάπου στις αρχές του 80..Τέλος πάντως αυτά είναι γνώμες.Ο κάθε ένας πιστεύει ότι θέλει! :)
Ρε συ,εννοειται πως δεν αμφισβητησα την ΤΕΡΑΣΤΙΑ αξια της Sierra ως εταιρεια,αυτο ελειπε....!!!

Απλα ειπα οτι η Lucasarts ηταν καλυτερη -κατα τη γνωμη μου-....

Νομιζω οτι αυτο που ειπε ο telamonas.stokos ειναι το πιο σωστο,η Sierra εκανε την αρχη,αλλα η Lucasarts τα πηγε παραπερα τα adventures....

(Oπως βλεπετε,δεν παει σε flame,μην περιμενετε....:biglaugh: :biglaugh: )
 
Πάντως πραγματικά είναι πολύ δύσκολη απόφαση...Για μένα είναι δίλλημα!!Χμμμ να πω την αλήθεια μόλις βγάλω το Heart of China με περιμένουν περισσότερα adventures να παίξω της Lucasfilm με πρώτο το Loom που δεν το έβγαλα ποτέ………Ξέρω ξέρω απαράδεκτος…Γιαυτό τώρα το έχω βάλει πρώτο πρώτο!!!
 
Μα το Βασίλειο του Daventry, ηττηθήκαμε κατά κράτος… :bash:

:diablotin:
 
Στα adventures και στις κονσερβες σαρδελας με κοκκινη πιπερια το ονομα Lucas ειναι εγγυηση!!
 
Wally: ξέχασες και τα ανταλλακτικά αυτοκινήτων! :D
 
Πίσω
Μπλουζα