manga εναντίον anime

Λορένα είπε:
Την αδερφη μου, φαντασου, της εδωσα 20 ? χαρτζιλικι (οντας αφραγκη φοιτητρια), για να δει τα επεισοδια στο anime μεχρι την γνωριμια με τον Τερρυ. Μετα... τα υπολοιπα τα ειδε μόνη της.!!!!!
:animeek: δεν σε πιστευω! γιατι το εκανες αυτο? Α, μετα η αδερφη σου ερωτευτηκε τον Τερρυ και ολα τ'αλλα ειναι ιστορια... :heartcloud:

Oσο για τα σχολια της juanita, αν και δεν εχω κολλημα με το manga, εχω να σε ενημερωσω οτι προσφατα απεκτησα το πληρες αυθεντικο γιαπωνεζικο manga, αλλα δεν εχω προλαβει να ποσταρω φωτογραφιες :D Αλλα και παλι επιμενω: anime και ξερο ψωμι :cheers:

Στο μανγκα, ο ωραιοτερος ειναι ο Αντονυ, ενω ο Τερρυ αδικειται! Στο anime ο θεος Terry ειναι μακραν ο καλυτερος... :hurrah:
 
Σε αυτό Δομνίκη μου διαφωνώ!!!!!!!!!!!!!!!!


Ο Τέρυ δεν μου αρέσει στο άνιμε!!!!!


 


Στο μάνγκα είναι κούκλος!!!!!



Παρόλο που έχεις το ασπρόμαυρο, πρόσεξε τις εκφράσεις του, θα πάθεις πλάκα!!!!



Άσε τον εαυτό σου να κολλήσει στην κάθε εικόνα, μη το μετροφυλλίζεις γρήγορα!






Και θα καταλάβεις τι εννοώ!...


 


Σημείωση:


Στη Χίο δε λέμε φυλλομετρώ, αλλά μετροφυλλώ.


Επιμένω να διατηρώ και να διαδίδω την υπέροχη ντοπιολαλιά μας!!!
 
domniki είπε:
Oσο για τα σχολια της juanita, αν και δεν εχω κολλημα με το manga, εχω να σε ενημερωσω οτι προσφατα απεκτησα το πληρες αυθεντικο γιαπωνεζικο manga, αλλα δεν εχω προλαβει να ποσταρω φωτογραφιες :D


Wow!!! Δλδ έχουμε το αυθεντικό για να ξεκινήσουμε τα μαθήματα... :cheers:

Turri, Akaliakoukou εμπρός μαρς!!!

Ποδίτσες, τετραδιάκια (μολύβια με Κάντυ μοιράζω εγώ :D )

Από Δευτέρα στα θρανία!!!

-edit-

Dom θα μας το παραχωρήσεις προσωρινά χάριν παιδείας, έτσι;;;

(Εγγυώμαι να μη στο επιστρέψουμε φύλλο και φτερό... :sure: )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απλά πείτε μου πού μπορώ να βρώ να διαβάσω κάτι από το manga... και βλέπουμε στην συνέχεια :D
 
http://www.robozzy.com/cataloghi_giornali/Candy/giorn_candy.htm

και στα ιταλικά...

Domniki, η αδερφή μου ειναι 20 χρονων, και δεν ξερει την καντυ. Έδειξε ενδιαφερον, αλλά βαρεθηκε να δει ΟΛΑ επεισόδια, και δεν θελησε καν να τα ξεκινησει. Έτσι και εγω την δελεασα, με 20 ? μεχρι το 30 επεισοδιο (καναμε σκληρα παζαρια, ε οχι και να πληρωσω για την καντυ, ρε .....), και συμφωνησαμε να σταματησει, μεχρι να αρχισουν τα επεισοδια με τον Τερρυ, γιατι 115 πολλα της φανηκαν. Στην αρχη με το ζορι τα εβλεπε. Μισησε την Άννυ. Στεναχωρεθηκε με την τοση αδικια με τους Ραγκαν, και γενικά περιμενε να δει μια ιστορια σε στιλ μεξικάνικο, που στο 115 επεισοδιο, τακτοποιουνται όλα. Η πορεια την διεψευσε με τις τόσες εξελιξεις!

Ουτε Αλμπερτικια, ουτε Τερρυκια. Αντονικια μου προεκυψε! Αυτός λεει της άξιζε! Ο Άντονυ! Το τι κλάμα εριξε όταν πεθανε, δεν λέγεται.

Και μου πετάει την εξης ατάκα: καλα όλοι εσείς, δεν παθατε κανενα ψυχολογικο, με τοσα που έχει; και την εβλεπες και σε μικρη ηλικια! Τουλαχιστον εγώ ειμαι 20 τωρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω! τόσα links!!! βρε σεις!!! χαχαχα... επιστήμη το έχετε κάνει ε??? χμμμ... σίγουρα θα τιμήσω μερικές από τις σελίδες τους...αν όχι όλες :D
 
Λορένα είπε:
Ουτε Αλμπερτικια, ουτε Τερρυκια. Αντονικια μου προεκυψε! Αυτός λεει της άξιζε! Ο Άντονυ! Το τι κλάμα εριξε όταν πεθανε, δεν λέγεται.
Τι ευαίσθητη ψυχή!!! ΝΑΙ !!! ΝΑΙ !!!

Σαφέστατα έχει δίκιο!!!

Μπορεί να το είδε χρόνια μετά αλλά κατανόησε σε βάθος και σωστά το anime!!!!

:bow:
 
Τώρα, Turri, που έχεις κι εσύ το γιαπωνέζικο, μήπως υπάρχει περίπτωση να αλλάξεις λίγο γνώμη για το μάνγκα?????


Αλήθεια, η Dom πού είναι?????
 
Τιμούμε το Γιαπωνέζικο Manga αλλά και το Anime Γιαπωνέζικο είναι!!!! ;)

Η αγαπητή modarator Του Candy subforum βρίσκεται στο εξωτερικό και μας εκπροσωπεί σε παγκόσμιο συνέδριο που έχει ως κεντρικό θέμα - τίτλο " Candy και Terry , ένα παράθυρο στο αύριο!!! " :D

 


 
Αν δεν μπορείς να το διαβάσεις δεν μπορείς να καταλάβεις τη δύναμή του.

Είναι σα να βλέπεις το ανιμε στα γιαπωνέζικα...

Απλά... κινέζικα...

-edit-

Αρχικό μήνυμα απο Turrican

Η αγαπητή modarator Του Candy subforum βρίσκεται στο εξωτερικό και μας εκπροσωπεί σε παγκόσμιο συνέδριο που έχει ως κεντρικό θέμα - τίτλο " Candy και Terry , ένα παράθυρο στο αύριο!!! " :D




Κλειστό, ε;;;;; :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Turrican είπε:
Η αγαπητή modarator Του Candy subforum βρίσκεται στο εξωτερικό και μας εκπροσωπεί σε παγκόσμιο συνέδριο που έχει ως κεντρικό θέμα - τίτλο " Candy και Terry , ένα παράθυρο στο αύριο!!! " :D

Κλειστό, ε;;;;; :diablotin:
 
Η Ιαπωνία τα έχει δέκα - δέκα τέτοια manga και πιο δακρύβρεχτα και με βαθιά πλοκή επίσης. Έχουν όπως και να το κάνουμε μακρά παράδοση και σχολή σε αυτόν τον τομέα!!!

Αυτό έτυχε να ξεχωρίσει και να γίνει υστερία σε ολόκληρο τον κόσμο επειδή η TOEI το έκανε κινούμενα σχέδια!

Δεν νομίζω η Candy να ήταν αυτό που είναι σήμερα χωρίς την συμβολή της TV!
 
Turrican είπε:
Δεν νομίζω η Candy να ήταν αυτό που είναι σήμερα χωρίς την συμβολή της TV!

Σίγουρα τα εύσημα ανήκουν και στην ΤΟΕΙ αλλά είναι σαν τον " Άρχοντα..."

Οι ταινίες εκπληκτικές αλλά τα βιβλία ανυπέρβλητα...
 
Πριγκίπισσα μου , τον Anthonny μου τον φέρνουν πίσω;;; E;;; :cry:
 
Αρχικό μήνυμα απο Turrican Η αγαπητή modarator Του Candy subforum βρίσκεται στο εξωτερικό και μας εκπροσωπεί σε παγκόσμιο συνέδριο που έχει ως κεντρικό θέμα - τίτλο " Candy και Terry , ένα παράθυρο στο αύριο!!! " :D




Κλειστό, ε;;;;; :diablotin:
Ήμουν για μπάνιο στα Μαύρα Βόλια και τώρα φεύγω για ποτάκι στο Μπούρτζι!!!! :diablotin: :diablotin: :tease: :tease: :tease:
 
:wait2: Και εγώ είμαι ταμένη σε ένα ευάρεστο έργο που πρέπει να φέρω σε πέρας με αυταπάρνηση και θρησκευτική ευλάβεια...

Επιπλέον, κάνω μπανιο στον ιδρώτα (χάνω και κιλά) και πίνω καφέ το πρωί στο κέντρο της Αθήνας χαζεύοντας μιά φωτό από το Αίπος.

Να μην ξεχάσω που μυρίζει κάρβουνο όχι από τα μπριζολάκια που ψήνει ο διπλανός αλλά από τον Υμηττό.

Κολλάει και το πληκτρολόγιο, :shake: ο θερμοσίφωνας χάλασε, μου ήρθαν λογαριασμοί και κοινόχρηστα, ο αγώνας σταμάτησε να μεταδίδεται, ο λογαριασμός στην Τράπεζα μηδενίστηκε...

Ευτυχώς, η Κάντυ παντρεύεται τον Άλμπερτ και σε 5 μήνες θα έχω στολίσει για Χριστούγεννα...

:D
 
akaliakoukou είπε:
Ήμουν για μπάνιο στα Μαύρα Βόλια και τώρα φεύγω για ποτάκι στο Μπούρτζι!!!! :diablotin: :diablotin: :tease: :tease: :tease:
Ωχ! ΩΧΩΧ!!! :precry:

Juanita είπε:
:wait2: Και εγώ είμαι ταμένη σε ένα ευάρεστο έργο που πρέπει να φέρω σε πέρας με αυταπάρνηση και θρησκευτική ευλάβεια...
Επιπλέον, κάνω μπανιο στον ιδρώτα (χάνω και κιλά) και πίνω καφέ το πρωί στο κέντρο της Αθήνας χαζεύοντας μιά φωτό από το Αίπος.

Να μην ξεχάσω που μυρίζει κάρβουνο όχι από τα μπριζολάκια που ψήνει ο διπλανός αλλά από τον Υμηττό.

Κολλάει και το πληκτρολόγιο, :shake: ο θερμοσίφωνας χάλασε, μου ήρθαν λογαριασμοί και κοινόχρηστα, ο αγώνας σταμάτησε να μεταδίδεται, ο λογαριασμός στην Τράπεζα μηδενίστηκε...

Ευτυχώς, η Κάντυ παντρεύεται τον Άλμπερτ και σε 5 μήνες θα έχω στολίσει για Χριστούγεννα...

:D
Ναι...
 
Ευτυχώς, η Κάντυ παντρεύεται τον Άλμπερτ και σε 5 μήνες θα έχω στολίσει για Χριστούγεννα...:D
picture.php


picture.php
 
Είναι σήμερα μια καινούρια ημέρα!! :precry:
 
Πίσω
Μπλουζα