Marvel Vs DC

Marvel Vs DC

  • Marvel

    Ψηφοφορίες: 2 100,0%
  • DC

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    2
70ς H δεκαετια της τρελας του Καρατε στην Ελλαδα με Μπρους Λη στα ντουζενια του,εξου και ο Καμπανας εφερε τους παραπανω τιτλους ,εξου και τους αγαπησες και εσυ.


Εξου και Χαϊ Για
karate.gif
 
Eγω παλι ξεκινησα στα μεσα των 80ς να διαβαζω καμπανα και μου ειχε κανει εντυπωση ο Daredevil πολυ και αυτος κατα καποιο τροπο ειναι γνωστης πολεμικων τεχνων αφου οι κινησεις του με τα μπαστουνια παραπεμπουν σε μια πολεμικη τεχνη που ειναι απο τις φιλιππινες νομιζω.
 
Off topic mode on

http://www.youtube.com/watch?v=EyjrJcPQzHw&feature=player_embedded

[h=2]DC vs Marvel (Fan made game for comic book fans)[/h]

is a fan made 2d fighting game made in MUGEN. Now I know what you mean. Don't. It's not a bad patchwork where Shin Akuma, Peter Griffin, SSJ3 Goku and Jesus are fighting on KOF backgrounds, it's been done using, modifying and creating only the best material on the MUGEN scene. It's a game where your favorite heroes from both universe are duking it out such as Superman, Batman, Spider-Man, Green Lantern, Thor, Iron Man, Captain America and many(many) others.- based on the Marvel vs Capcom 2 engine. Uses a 6-button layout,

- More than 80% originally animated characters and backgrounds,

- Great music,

- 24 characters on both sides and one secret character,

- More than 50 arenas, that depict famous locations from comic-books (Gotham City, Daily Planet, S.H.I.E.L.D helicarrier, Asgard etc..)

- Play solo, do a team-up, or take part in simultaneous action with four characters on screen!

- ARCADE mod, fight some of the greatest villains and thwart the plans of Darkseid i Thanos and their mysterious master.

- VERSUS mod – fight the guy sitting next to you,

- SURVIVAL mod – how long can you hold on?

- DEMO - direct your favorite comic book fights.

This game is made by fans FOR fans . Nobody makes any money here. So feel free to mode the game to your liking.....
http://www.indiedb.com/mods/dc-vs-marvel

6m6SJ.png


wsajX.png


ieHGP.png


Υ.Γ.

Γιατι εδω θα μου πειτε ???

Γιατι δινει την δυνατοτητα να ενσαρκωσει καποιος εμπρακτα την προτιμηση του (αρα και την αντιπαθεια του) στο DC vs Marvel


και γιατι βγηκε μολις 9-10 μερες ,κι ενω το poll ειναι ενεργο ...

Τεσπα οι mods και το καρπ-uzi και το μαχαιρι οποτε αν ......

Off topic mode off
 
Σε λίγο θα μας ζητάνε λεφτά ακόμα και για να αναφέρουμε το όνομα τους στο forum. Σαν δεν ντρέπονται...
 
1.000.000 ευρα οποτε αναφερεται το brand name DC χωρις license - και οπως σωστα υποθεσατε πληρωνει ο Wallys.

DC....DC.....DC....DC
 
Νααααα πάρει, εγώ χρησιμοποιώ συνεχώς το DC και για σύντμηση του Dreamcast. Δεν θα φτάσει ούτε η δοση των 31 δις για να πληρώσουμε τα πρόστιμα.
 
Με τους AC-DC τι γίνεται???!!! :p
 
Για να επανέλθω στο θέμα, αν και λάτρης των σούπερ-ηρώων(διάβαζα πάρα πολύ τα κόμικς της Marvel) από μικρή ηλικία ποτέ

δεν μου άρεσαν οι ήρωες της DC, ούτε καν οι Superman,Batman δεν ξέρω γιατί, να μην αναφερθώ σε άλλους που είναι λογικό...

Αντίθετα μου άρεσαν πολλοί ήρωες της Marvel, πάρα πολλοί!

Από τα ματσαρίσματα της φωτό μόνο ο flash υπερτερεί από τον Quicksillver κατά την γνώμη μου και η Wonder Woman της She-Hulk.

Βέβαια θα μου πείτε: "καλά εσύ τι θα έγραφες!";)
 
wheeled warrior είπε:
νταξει η DC μετα απο αυτο που διαβασα ειναι μεγαλος γυφτος!!http://www.comicmix.com/news/2011/04/01/dc-comicsto-prosecute-tattoos/
Η αλήθεια είναι πως παρόλο που ακουγόταν τρελό, βλέποντας όλους εσάς να το έχετε πάρει στα σοβαρά ούτε εμένα πήγε το μυαλό μου να κοιτάξω την ημερομηνία, μέχρι που διάβασα τα σχόλια... Μας την έφερε το comicmix με 1,5 χρόνο καθυστέρηση... ;) :cool: :p
 
αχαχαχα εψαχνα κατι στο imbd πρεπει να διαβαζα για justice league k ειδα αυτο το αρθρο κ επαθα κ ουτε καν ασχοληθηκα να δω κομεντ ημερομηνια κ τετοια απλα με την μια εκραξα!!αχαχαχ τι γκαζμας
 
Marvel και τιποτα αλλο!!! Φυσικα πανω απ' ολους ο Spider-Man με την τεχνη των John Romita και Ross Andru.
 
Μόλις συνειδητοποίησα πως παρόλο που ψήφισα εδώ και μήνες, δεν δικαιολόγησα ποτέ την απάντηση μου.

Η αλήθεια είναι ότι αρκετοί ήδη έχουν εκφράσει τα όσα ήθελα να πω: Respect στον Batman, αναμφισβήτητα από τους αγαπημένους μου ήρωες και πρωταγωνιστεί σε ορισμένα από τα κορυφαία comics που έχω διαβάσει ποτέ, αλλά ως σύνολο προτιμώ ασυζητητί Marvel. Ένας λόγος είναι το ότι οι περισσότεροι πρωτοκλασσάτοι ήρωες της DC μου δίνουν την αίσθηση ότι είναι υπερβολικά ρηχοί, παιδικοί και χάρτινοι (ο Superman ήταν ο πρώτος ήρωας που λάτρεψα στα 5-6 μου, αλλά μετά... μεγάλωσα. Όχι ότι δεν υπάρχουν και πιο ενήλικες εκδοχές των ηρώων της DC ή και πιο ενήλικοι κι ενδαιφέροντες ήρωες, αλλά στα μάτια μου τους έχω ως πιο... "παιδικούς" και "politically correct", σε σχέση με τους πιο "εφηβικούς" ήρωες της Marvel). Παράλληλα το σύμπαν της Marvel δείχνει να έχει μάλλον καλύτερη συνοχή και πιο σταθερή κι ενδιαφέρουσα μυθολογία (όση συνοχή πια μπορεί να έχει ένα comic-ίστικο σύμπαν με 1315 παράλληλους κόσμους και διαφορετικές timelines ανάλογα με το τι θα κατέβει στον κάθε συγγραφέα αυτή τη βδομάδα...)

//Να διευκρινίσω εδώ πως μιλώντας για την DC δεν αναφέρομαι σε άσχετα με το σύμπαν της comics που εξέδωσε (π.χ. Vertigo), γιατί δεν τα θεωρώ "δικά της". Μου θυμίζει λιγάκι κάποιους γνωστούς μου που όταν ανοίγουμε κουβέντα "Nintendo vs SEGA" λένε "SEGA, γιατί βγάζει τα Football Manager"...

//Για να είμαι ειλικρινής πάντως, το περίμενα ότι θα συλλέξει περισσότερες ψήφους η Marvel, αλλά όχι και τόσο συντριπτική νίκη. Αν δεν με απατούν όμως οι μαθηματικές μου γνώσεις, διάβασα περισσότερα posts από άτομα που δηλώνουν ότι ψήφισαν DC από ό,τι ο αριθμός των ψήφων της στο poll!!! :eek: :p
 
Eπανερχομαι στο θεμα γιατι γραφτηκαν καποιες ανακριβειες.Η vertigo/DC γιατι αυτο ειναι το κανονικο της ονομα ειναι θυγατρικη η οποια ιδρυθηκε απο την DC για να εξυπηρετησει καποιους σκοπους της.Και εξηγουμαι:Απο τις δεκαετιες του 60 του 70 και του 80 υπηρχαν χαρακτηρες οπως Αnimal Man, Doom Patrol, Swamp Thing και Hellblazer oπου ηταν κανονικα μελη στο συμπαν της DC ειτε με δικο τους τιτλο ειτε φιλοξενουμενοι σε καποιες ανθολογιες.Συμμετηχαν κανονικα σε crossovers η major events της εταιριας.Με τον καιρο ομως η DC ηθελε να κανει ενα διαχωρισμο των super hero χαρακτηρων απο τους αλλοκοτους και ετσι αποφασησε να ιδρυσει τη δικια της Vertigo.

Oποτε ηθελε να τους επαναφερει στο κανονικο της συμπαν το εκανε οπως στο προσφατο reboot υπο την ονομασια ''Τhe New 52''.Σιγουρα η Vertigo εχει πολλους αυτονομους τιτλους αλλα παντα τον τελευταιο λογο θα τον εχει η DC.To ιδιο εκανε με αλλες εταιριες που της ανηκουν οπως Wildstorm, Icon και Helix.

Οποτε μιλαμε καθαρα για προιον που βγηκε απο τα σπλαχνα της το οποιο ειναι 100% δικο της.
 
Αν αναφερεσαι στο post του Ολοριν, δεν υπαρχει καποια ανακριβεια - χρησιμοποιησε "εισαγωγικα" στο "δικα της", εκφραζοντας προσωπικη αποψη και το παραδειγμα του (Football Manager) ηταν κατατοπιστικο του τι εννοουσε. Δεν λετε κατι διαφορετικο.
 
herco είπε:
Αν αναφερεσαι στο post του Ολοριν, δεν υπαρχει καποια ανακριβεια - χρησιμοποιησε "εισαγωγικα" στο "δικα της", εκφραζοντας προσωπικη αποψη και το παραδειγμα του (Football Manager) ηταν κατατοπιστικο του τι εννοουσε. Δεν λετε κατι διαφορετικο.
Ok χρησιμοποιησα λαθος λεξη.Απλα εκανα μια εισαγωγη γιατι πολυς κοσμος εχει την εντυπωση πως η Vertigo ειναι ανεξαρτητο κομματι απο την DC (σε ενα τεραστιο ποσοστο ειναι) χωρις να ξερει οτι υπηρχε ενα μεγαλο backround ηδη απο τα 60's.
 
Σε αυτο συμφωνουμε ολοι ;)
 
Φυσικά η Vertigo είναι θυγατρική της DC, αλλά υπάρχουν αρκετοί τίτλοι που δεν ανήκουν στην DC αλλά στους ίδιους τους δημιουργούς των κόμικς. Αν δεν κάνω λάθος, ήδη η DC έχει πάρει ή θα πάρει πίσω όσους χαρακτήρες ξεκίνησαν από τα σπλάχνα της κι ανήκουν στο DC Universe (Swamp Thing, Madame Xanadu, Shade: the Changing Man κ.α.) εκτός από το Hellblazer που μάλλον παραμένει στην Vertigo ως "ναυαρχίδα" της εταιρίας. Μερικοί όμως από τους σημαντικότερους και καλύτερους τίτλους της Vertigo δεν ανήκουν στην DC. Από τη στιγμή που η DC έχει πάρει πίσω σχεδόν όλους τους χαρακτήρες που "δάνεισε", η Vertigo θα πρέπει να θεωρείται σχεδόν αυτόνομη εταιρία
 
Εστω και με καποια καθυστεριση να πουμε οτι η εικονα που εμφανιζεται στην πρωτη σελιδα ειναι απο το crossover ''J.L.A./Avengers'' απο τα πενακια του διασημου George Perez (Crisis on Infinite Earths, Wonder Woman, Teen Titans, Avengers)
 
Πίσω
Μπλουζα