[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

Alucard

RetroMasteR
Joined
15 Αύγ 2006
Μηνύματα
1.315
Αντιδράσεις
485
Θυμάται κανείς τα παιχνίδια Masters of the Universe;

Είχα μια τεράστια συλλογή από αυτά που συμπεριλάμβανε τον He-Man, τον Skeletor και πολλές φιγούρες από τους κακούς όπως τον Trap Jaw και άλλους.

Θυμάμαι κάποιος συμμαθητής στο δημοτικό είχε φέρει έναν κατάλογο με φιγούρες Masters of the Universe από την Αγγλία πριν κυκλοφορήσουν εδώ. Το τί γινόταν δεν περιγράφεται. Θυμάμαι να έχουμε απλώσει όλον τον κατάλογο κάτω στο δάπεδο εν ώρα μαθήματος και να μην μπορεί η δασκάλα να μας μαζέψει. Μέχρι που και η ίδια στο τέλος του έριξε μια ματιά. Σαν ευαγγέλιο το θαυμάζαμε, ενώ αναρωτιόμασταν πότε θα έρθουν και στην Ελλάδα.

Ας υπενθυμίσω και τα κάστρα Grayskull του He-Man και Snake Mountain του Skeletor.



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το κάστρο Grayskull το είχε ένας κολλητός μου και το χάζευα-ζήλευα αρκετά τότε. Τωρα αν δεν κάνω λάθος, δεν υπήρχε και μια σειρά Masters of the universe, με τους χαρακτήρες να εχουν ένα πλαστικό διαφανές στο κέντρο του στήθους τους και στην πλάτη μια ροδέλλα που αν την γύριζες έβλεπες σπίθες μέσα στο πλαστικό του στήθους (το κουκλάκι είχε μέσα μια τσακμακόπετρα);
 
Πω πω τι μας θύμισες !

Είχα πολλά από αυτά !

Ο He-Man αντί για άλογο,

είχε ένα τεράστιο πράσινο αιλουροειδές, την Battle-Cat !
 
Πρέπει να είχαμε και εμείς τον He-Man!!!Βέβαια είχα αδυναμία στην Teela, καθότι γυναίκα. :p Αλήθεια εσείς είχατε δει την ομώνυμη ταινία στον κινηματογράφο;Ακόμα θυμάμαι την αίσθηση... :rolleyes:

Masters of the Universe (1987) Trailer

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Candy την είχα δει την ταινία στο σινεμά τότε. Καταπληκτική ταινία! Θυμάμαι γινόταν πανικός στο σινεμά στον Πειραιά και το πάτωμα ήταν γεμάτο απο τα διαφημιστικά της ταινίας. Αααααχ τι έκανες με το τρέιλερ. Θέλω να το ξαναδώ! Πρέπει να παω σύντομα στο videoclub να δω αν υπάρχει σε dvd.
 
Ναι, ήταν τρελή πώρωση!!!Και νομίζω ότι ήταν και η πρώτη μεταφορά comic που έβλεπα σε ταινία.:rolleyes:
 
Είχα αγοράσει και τον HeMan και τον Skeletor...Νομίζω τότε πήγαινα πρώτη γυμνασίου..
 
akmaka κρύβε χρόνια!!Εγώ δημοτικό. :D
 
....Χμ..γκουχ...Και εγώ δημοτικό! :D
 
Καλα, φέρτε τα μου τώρα και ας φτάνω τα 30! Θα τα κρατήσω για συλλογή μέχρι να πεθάνω. :D
 
telonio είπε:
Καλα, φέρτε τα μου τώρα και ας φτάνω τα 30! Θα τα κρατήσω για συλλογή μέχρι να πεθάνω. :D
"That`s the spirit" telonio των απανταχού retromaniax... :thumbup:

Παρακαλώ να γίνει motto του forum.

Σημ. Τα bold δικά μου.
 
...εμεις παντως τα ειχαμε αυτα απο το νηπιαγωγειο :diablotin:
 
κριμα,εγω δεν ειχα ακομα γεννηθει...εχασα πολλα Telamona? :D
 
ναι ολα τα τζοβενα εδω μαζευτηκαμε....
 
telamonas.stokos είπε:
ναι ολα τα τζοβενα εδω μαζευτηκαμε....
:biglaugh: :biglaugh:

dsc00468ye8.jpg
dsc00469ct2.jpg
dsc00470zy4.jpg
dsc00473kk8.jpg
dsc00476vu5.jpg
dsc00472hx0.jpg
dsc00490fx5.jpg
 
Guildor ο κλειδαράς του σύμπαντος!!!Τηλ.666666 :biglaugh:
 
Είχα και εγώ αρκετές απο αυτές τις φιγούρες...

Γιατί άφησα την μητέρα μου να τα δώσει???
 
Και φυσικά η She-Ra,η δίδυμη αδελφή του He-Man. :thumbup:



shera.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα