[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

Εχθές έκατσα και είδα την ταινία "Μasters of the Universe" με υπότιτλους.

Νοσταλγική ταινία μιας κι έχουν περάσει 30 χρόνια από τότε, μου θύμισε τα παιδικά μου χρόνια.

Αλήθεια πώς και δεν βγήκε σε τριλογία όπως το Star Wars για παράδειγμα;

Θυμάμαι στον κινηματογράφο τότε γινόταν χαμός από κόσμο κάθε μέρα.
 
Όπως είπα, σήμερα ήρθε ένα μεγάλο κουτί με masters μεσα...

Απολαυστε!! ;)

Συνεχιζεται....
 
...μπράβο Μπιλ, απίστευτη πλέον σε πληρότητα (αλλά κ σε ομορφιά) η συλλογή σου!!! Ζηλευω :)

Στρατο, πριν κανα χρόνο η 2, είχε ακουστεί για νέα ταινία motu, με πρωταγωνιστή τον thor (marvel) που μάλιστα τον είχε προτείνει κ ο ίδιος ο dolph αλλά... όσο είδες, είδα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
viking4a είπε:
Όπως είπα, σήμερα ήρθε ένα μεγάλο κουτί με masters μεσα...Απολαυστε!! ;)

Συνεχιζεται....

Βασίλη έχεις τινάξει την μπάνκα στον αέρα.

Η συλλογή σου μεγαλώνει συνέχεια και μας κάνεις να ζηλεύουμε. ;-)

Πολλά μπράβο και και να την συνεχίσεις
 
Ευχαριστώ φιλε stratosb..

Τώρα που είπες για μπάνκα κτλ.πηρα κάποιους ακομα χτες/σήμερα σε δημοπρασίες και πλεον είμαι και επίσημα απένταρος αυτόν τον μήνα...το ποιους πηρα το κρατάω για έκπληξη, όταν έρθουν... ;)

Οριστε και ακομα δυο φιγούρες που ηρθαν χτες και ξέχασα να ποστάρω...

Whiplash και Tung Lashor, 100% πληρεις..

IMG_1389.JPG
 
Nεα παραλαβή...

ο καρασπάνιος Saurod και ο σπάνιος Zodac.. , 100% κομπλε!!

Όπως είπα και πριν, απο δω και πέρα ξεκίνησαν οι σπάνιες/ακριβές φιγούρες, τις οποίες κυνηγάω στοχευμένα, ώστε να φτάσω κοντά στην συμπλήρωση.. Εξαιρούνται φυσικά οι Twistor, laser light Heman & Skeletor, που φεύγουν οι τιμές στον θεό.. IMG_1398.JPG

Νέα παραλαβή: ο καρασπανιος Rio Blast, 100% (!) :)

IMG_1401.JPG

IMG_1399.JPG

IMG_1400.JPG

Συνεχίζεται...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νέα παραλαβή...

Sssqueeze, Multibot και η φανταστική και υπέρ-σπάνια Sorceress, 100% !!

IMG_1408.JPG

Ακομα 4-5 φιγούρες φτάνουν απο εβδομάδα και κάνω ένα μικρό διάλειμμα...
 
viking4a είπε:
....ο καρασπάνιος Saurod ....
Saurod, Blade & Gwildor ειναι χαρακτηρες απο την ταινια. ;)

Κατ' αλλα για πλακα ξεκινησες και κοντευεις να την τελειωσεις!!! :eek:

Καλοριζικες ολες και καλοπαιχτες!!! :thumbup:
 
Σταύρο, πλάκα πλάκα, μια, έχεις δίκιο.. ;)

Ξεκινησα σχεδόν για πλάκα και πλεον, μου λείπουν οι "ακριβότεροι", αν και χτύπησα ήδη κάποιους εξ'αυτων (Rio Blast, Horde trooper και Mosquitor)..

Θα ήθελα ακομα και τους Clamp Champ και Scareglow αλλα αυτοί ξεφεύγουν υπερβολικά πολύ..!!

Για τους Laserlight He-Man, Skeletor και Twistod και Rotar, μη μιλήσω καλύτερα, πάνω απο 200€ ο ένας :sealed:

Μολις μου έρθουν τα υπόλοιπα Διαμαντάκια, βάζω φωτο για μάτι..
 
Ελπίζω να μη γίνομαι κουραστικός....

Αλλες 2 φιγούρες:

Extendar 100% και Jitsu (λείπει κατανα, τόξο και ρούχα)..
 
viking4a είπε:
Ελπίζω να μη γίνομαι κουραστικός....
Μωρε κουραστικος δεν γινεσαι... :) ....αλλα δεν θα σταματησω και θα σας κουρασω να το λεω,

αυτες οι ρημαδες οι φωτο σε αλμπουμ!!!! :)

Οταν τις βαζετε απευθειας μεσα στα post, βγαινουν μινιατουρες!!!! :precry:

Anyway, μην πειραξεις τιποτα, αστες ως εχουν τωρα!!! :)

Κατ' αλλα....εχεις ξετιναξει τον μπεη!!! :p
 
Σημερινή παραλαβή... Evil Horde troopers !!

Ο ένας 100% με το όπλο του και ο άλλος με "σπασμένα" πόδια (θα επισκευαστούν άμεσα και θα βάλω φωτο την διαδικασία) και χωρίς το όπλο του δυστυχώς...

IMG_1417.JPG
 

1@BadLuckLuke[/USER]

Την επομενη φορα που θα υπαρξουν μονολεκτικα σχολια του τυπου: "cool", "great" και αλλα τετοια ομορφα, θα τα παρει το Ευρηκα!!!

Μπορεις καλλιστα, αν σου αρεσει καποιο post να πατησεις το like που υπαρχει κατω δεξια. Για αυτο ακριβως τον λογο εχει μπει,

για να αποφευγουμε να γεμιζουν τα thread με χωρις ουσια σχολια!!!! :)

 
Μεγεια μας!!! Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο Βασίλη (viking4a)... :)
 
Nα'σαι καλά φιλαράκι..! :)

Η στεναχώρια μου όλον αυτο τον καιρο που δεν είχες παραλάβει ήταν καθημερινή, αλλα τελικά ολα καλά..

Ευχομαι με γεια και καλοπαιχτος (τρόπος του λέγειν, δε νομιζω να παίξεις)..

Και επι ευκαιρίας, να βάλω και το τελευταίο και ίσως πιο σπάνιο απόκτημα μου, ήρθε απο Αμερική και άργησε λιγο,αλλα με αποζημίωσε με το παραπάνω, αφού ειναι σε τέλεια κατασταση και 100% κομπλε..

Mosquitor!!

IMG_1424.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάνε χρόνια βλέπω από το τελευταίο ποστ στο θέμα. Η αλήθεια είναι οτι και εγώ τα τελευταία χρόνια δεν είχα ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με MOTU. Αλλά όπως λέει και η διαφήμιση, η πρώτη αγάπη είναι και παντοτινή!

Είχα γράψει παλιότερα ότι είχα πρωτοανακαλύψει τους MOTU σε ταξίδια στην Ευρώπη με την οικογενειά μου την δεκαετία του '80. Από τότε, είχα πάντα συνδυάσει στο μυαλό μου MOTU και Ευρώπη, άσχετα που η προέλευση της σειράς ήταν Αμερικάνικη! :D

Γύρισα πρόσφατα από ταξίδι στην Γερμανία και χάρηκα που είδα δυνατή παρουσία MOTU σε καταστήματα παιχνιδιών και σε καταστήματα κόμικς. Με χαροποίησε ιδιαίτερα να βλέπω φιγούρες και συσκευασίες που είναι σαν να γυρνάς πίσω στον χρόνο! Έκανα λοιπόν μερικές αγορές για πρώτη φορά εδώ και μια δεκαετία :award: :happyjump:

View media item 2705
View media item 2711
View media item 2710
View media item 2704
View media item 2709
View media item 2708
View media item 2707
View media item 2706
Οι τελευταίες φωτογραφίες είναι από τις καταπληκτικές εκδόσεις που κυκλοφορούν στην Γερμανία και συλλέγουν τα κόμικς που είχαν δημιουργηθεί την δεκαετία του '80 για την Γερμανική αγορά (δεν ήταν μεταφράσεις αγγλόφωνων κόμικς).
 
Τον καιρό που υπήρχε το Barbie club υπήρχε και He-man club. Σίγουρα είχα ανεβάσει αυτό το visor, δώρο του club, παλιότερα, αλλά αμφιβάλλω αν υπάρχουν πια οι φωτογραφίες. Σήμερα που το ξαναείδα, είπα να το φωτογραφίσω. IMG_20230227_133917.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα