[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

Φιλε stratosb, μ'αρεσει που τους κράτησες απο τοτε και μάλιστα έχουν την πανοπλία και τα όπλα τους ο καθένας..!!

Εγω τελικά μπήκα τελευταία πολύ δυναμικά στην συλλογη αυτών των φιγούρων..

Θα αναρτήσω φωτογραφιες πολύ σύντομα, αναμείνατε!! ;)
 
Επιστρέφω στο θέμα (θα με βλέπετε αρκετά συχνά εδώ πλεον), με τα μεχρι τώρα αποκτήματα μου απο Masters of the Universe (series 1-6, 1981-1987)





Ειναι στον δρόμο πολλά ακομα ...!!!

image_148783.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επιστρέφω στο θέμα (θα με βλέπετε αρκετά συχνά εδώ πλεον), με τα μεχρι τώρα αποκτήματα μου απο Masters of the Universe (series 1-6, 1981-1987)



Ειναι στον δρόμο πολλά ακομα ...!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλε viking4a,

που τα κονόμησες όλα αυτά, από το ebay; Έχεις μεγάλη συλλογή.

Μπορείς να βάλεις πιο κοντινές φωτογραφίες για να τα βλέπουμε καλύτερα;

Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από το ebay, ναι.. Σε διάστημα μόλις ενός μήνα (μέχρι στιγμής, έχω δωσει αρκετά λεφτά)..

Σήμερα το απόγευμα η αύριο έρχονται ακόμα 30 φιγούρες και οχήματα /ζωα!!
 
Ξέχασα να βάλω φωτο χτες που μου ήρθαν 4 ακόμη φιγούρες και 1 όχημα ..

IMG_0682.JPG
 
Τίναξες τη μπάνκα στον αέρα φίλε Βασίλη!! Πολύ όμορφα όλα, καλωρίζικα
 
Να'σαι καλά φιλε stratosb!! :)

Προχωράω με την μεγαλη παραγγελία που παρελαβα χτες (36 φιγούρες μαζεμένες) και μια συγκεντρωτική φωτο απο τις φιγούρες που έχω μεχρι τώρα, στοιβαγμένες σε 3 μεγάλα κουτιά παπουτσιών, αποθηκεύτηκαν πλεον κάπου μόνιμα.. Συνολικά, ειναι περίπου 60 φιγούρες πλεον !!

Επισης, μερικά παραλειπόμενα τους (όπλα, θώρακες κτλ).

Τα οχήματα και τα ζώα που έχω ξέχασα να τα φωτογράφισω και ήδη αποθηκεύτηκαν σε αλλα σημεία του σπιτιού..
 
Σημερινή παραλαβή του ενός και μοναδικού He-Man ,μαζι με τα παραλειπόμενα του..

τον χρυσοπληρώσα θαρρω...

IMG_0717.JPG
 
BadLuckLuke είπε:
39,35+4=43,35€ σύνολο..

Ξεχασα όμως να αναφέρω ότι η σύνδεση πίσω στον θώρακα του δεν υπάρχει και η σύνδεση στην ασπίδα απο πίσω ειναι σπασμένη σε μια άκρη,αλλα κρατάει καλά στο χέρι...
 
BadLuckLuke είπε:
Ναι, εννοείται... σχεδόν αποκλειστικά απο γερμανικό ebay και μονο ψωνίζω, καθώς μένω Στουτγκαρδη..

φτηνά μεταφορικά γαρ..
 
Με γεια σου BadLuckLuke!!! :)

Περιμένω τον Blast Attak απο βδομάδα, σπάνιος....
 
IMG_1344.JPGΜου φαίνεται μονο εγώ κι ο BadLuckLuke ασχολούμαστε με τις φιγούρες αυτες πλεον, έρημο το θέμα... :(

Anyway, εμείς συνεχίζουμε ακάθεκτοι όπως και να'χει..

Οριστε η νέα παραλαβή μου, Blast Attak!! (Απο δω και πέρα θα μου βγαίνει ο κούκος αηδόνι για κάθε φιγούρα, γιατι απ'ο,τι κατάλαβα μου έμειναν οι πιο σπάνιες)..
 
Ένα ράφι που έφτιαξα για μερικες φιγούρες MOTU και γίγαντες του κατς, ανακατεμένες...

Περιμενω πολλά ωραία πράγματα απο MOTU μεσα στην εβδομάδα...

και απο WWF, θα τα ανεβάσω μολις έρθουν...!! ;)

IMG_0762.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα