[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

Παίδες ένα έχω να πω: το σκάλωμα που έχω φάει τον τελευταίο καιρό με την σειρά MOTUC της Mattel δεν περιγράφεται! Μα καλά, ποιός θα το περίμενε ότι θα επανακυκλοφορούσαν φιγούρες από αυτή την σειρά και καλύτερες από αυτές των 80's(!?). O Skeletor είναι το πρώτο κομμάτι που παράγγειλα(αυτό έλειπε-αφού είμαι κακός)και είναι καθ'οδόν. Μέτα έχει ο Θεός, θέλω να μαζέψω αρκετές. Ήταν ανάγκη μέσα σ'αυτή την κρίση; Mέχρι τότε να και μια πρόχειρη φωτογραφία από τους δικούς μου παλαιούς Flying Fists He-Man και Terror Claws Skeletor!

 


DSC04712.jpg

ερώτηση: έχει ανεβάσει κανένας φωτογραφίες από το 'Ice Castle' των Κυρίαρχων του Σύμπαντος;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nasospakos είπε:
Mέχρι τότε να και μια πρόχειρη φωτογραφία από τους δικούς μου παλαιούς Flying Fists He-Man και Terror Claws Skeletor!

 


Προβολή συνημμένου 43177

 


ερώτηση: έχει ανεβάσει κανένας φωτογραφίες από το 'Ice Castle' των Κυρίαρχων του Σύμπαντος;


Έχω ένα θεματάκι με τη φωτό: δεν τη βλέπω!....

Μήπως την ανέβασες σε private album?
 
αν εφαγες τωρα το κολλημα με τα motuc καλη συνεχεια γιατι εχουν βγει πολλες φιγουρες κ συνεχιζουν να βγαινουν κ αλλες!! εγω ειχα ανεβασει το ice castle στο αλμπουμ μου!!αλλα μια μερα πηγα να ανεβασω κ αλλες φωτογραφιες κ πατησα απο βιασυνη delete album κ μετα βαριομουνα να τις ξαναανεβασω αλλα θα το κανω!!
 
Τα MOTUC είναι αρρώστια και μου έχουν κοστίσει πάρα πολλά χρήματα μέχρι στιγμής...
 
D@redevil είπε:
Έχω ένα θεματάκι με τη φωτό: δεν τη βλέπω!....
Μήπως την ανέβασες σε private album?
Περίεργο, εγώ όταν κλικάρω μπορώ να τη δω. Ίσως κάποιος admin να μπορέσει να το διορθώσει αυτό αλλιώς θα την ανεβάσω πάλι.

wheeled warrior είπε:
αν εφαγες τωρα το κολλημα με τα motuc καλη συνεχεια γιατι εχουν βγει πολλες φιγουρες κ συνεχιζουν να βγαινουν κ αλλες!! εγω ειχα ανεβασει το ice castle στο αλμπουμ μου!!αλλα μια μερα πηγα να ανεβασω κ αλλες φωτογραφιες κ πατησα απο βιασυνη delete album κ μετα βαριομουνα να τις ξαναανεβασω αλλα θα το κανω!!
Ok, το έχω και εγώ & θέλω να κανώ μια καλή φωτογράφηση για να ανεβάσω. Κομμάτι & αυτό, απορώ πως μου επέζησε μετά από τόσα χρόνια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το εχω και γω το αις καστλ σε ελληνικη εκδοση αν βρω λιγο χρονο θα το ανεβασω
 
nasospakos είπε:
Περίεργο, εγώ όταν κλικάρω μπορώ να τη δω. Ίσως κάποιος admin να μπορέσει να το διορθώσει αυτό αλλιώς θα την ανεβάσω πάλι.
Άρα άμα τη βλέπεις εσύ (και όσοι είναι φίλοι σου), τότε είναι private album! :)
 
Δεν θυμάμαι αν έχει βάλει κανείς φωτογραφία του αυθεντικού Κάστρου Γκρέισκαλ, αν υπάρχει ζήτηση από τους συμφορουμίτες :cool: θα το κατεβάσω από το πατάρι και θα το φωτογραφίσω τις επόμενες μέρες :cool:
 
nasospakos είπε:
Περίεργο, εγώ όταν κλικάρω μπορώ να τη δω. Ίσως κάποιος admin να μπορέσει να το διορθώσει αυτό αλλιώς θα την ανεβάσω πάλι.
Κάνε έναν κόπο και ξανα ανέβασέ την γιατί δε μου την εμφανίζει με τίποτα! Ούτε στη διαχείριση των συνημμένων για να το διορθώσω.
 
Είμαστε εντάξει με τη φωτογραφία. Σε αντίθετη περίπτωση παρακαλώ ενημερώστε μας ;)
 
ο χη-μαν κ οι κυριαρχοι επιστρεφουν τον ιουλιο απο την dc σε ενα 6 issue mini series! απο τον james robinson και τον phillip tan!!ποσο επος? ποσο?
 
Ειχα εναν ελεφαντα σε ανθρωπακι που πεταγε νερο απο την προβοσκιδα του

Το Θυμαται κανεις?

Ενας φιλος μου ειχε εναν που γινοτανε Βραχος
 
Ο ελέφαντας είναι ο Snout Spout. Βράχοι είναι οι Rokkon και Stonedar.
 
dr_slump είπε:
Τα MOTUC είναι αρρώστια και μου έχουν κοστίσει πάρα πολλά χρήματα μέχρι στιγμής...
Doctor, είσαι συνδρομητής της ετήσιας σειράς MoTU που πωλείται αποκλειστικά από το MattyCollector.com;

Εάν ναι, είμαι περίεργος να ακούσω εαν είσαι ευχαριστημένος από την ποιότητα κατασκευής των φιγούρων σε σχέση με την τιμή πώλησης τους.

Έχω παρατηρήσει πως η εν λόγω σειρά (υπόθέτω πως και όλες οι action figures) βασίζεται στην "αρχή της επαναχρησιμοποίησης παλαιότερων τμημάτων/μελών", που σημαίνει πως η δουλειά των σχεδιαστώ/γλύπτών (και φυσικά τα κόστος για την Mattel) λιγοστεύουν καθώς προχωρούν στην ανάπτυξη των μελλοντικών φιγούρων.
 
IMG_4459.jpg

IMG_4461.jpg

IMG_4467.jpg

Προσωπική συλλογή απο masters of the universe

IMG_4522[1].jpg

IMG_4458.jpg

DSCF0031.jpg

DSCF0036.jpg

IMG_4460.jpg

IMG_4462.jpg

IMG_4464.jpg

IMG_4465.jpg

IMG_4466.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολυ ωραια η συλλογη σου faceless.

Ευχαριστουμε που μας την εδειξες.
 
faceless έχω πάθει εγκεφαλικό, πολλά συγχαρητήρια για την συλλογή σου!! :worship: :worship: Φίλα την σαν τα μάτια σου. Τα comics από που τα έχεις μαζέψει;
 
Πίσω
Μπλουζα