[MB - Nilco] Μάντεψε ποιος !!!

Παιδια, κυκλοφορει σε pocket μορφη. Το ειδα εχθες σε γνωστη αλυσιδα super market.
 
teo214 είπε:
Παιδια, κυκλοφορει σε pocket μορφη. Το ειδα εχθες σε γνωστη αλυσιδα super market.
Βεβαίως και είναι μάλιστα αυθεντικό (στα αεροδρόμια τουλάχιστον).
 
Πολυ ωραιο!! Ειναι απο αυτα που παιζεις συνεχια κ περναει η ωρα χωρις να το καταλαβεις!!!Κ εγω το εχω επιχειρησει με 3 καρτες αλλα δεν......!!!!!!!

Εχω παρει κ μια καινουργια εκδοση που αντι για τα γνωστα προσωπα ειναι οι ηρωες της disney !!! :)
 
Πολύ ωραίο παιχνίδι! Δεν το είχα ποτέ, αλλά το είχε μια φίλη μου από τη γειτονιά κι είχαμε περάσει ατελείωτες ώρες παίζοντας μ'αυτό! Κάπου το είχε πάρει το μάτι μου κι ετοιμαζόμουν να το αγοράσω, αλλά είδα ότι είχε άλλα πρόσωπα απ'αυτά που θυμόμουν και ξενέρωσα!!:burn:
 
Παίζαμε άπειρες ώρες με ένα φίλο μου όταν ήμασταν μικροί!

Και μάλιστα ένας ξαδερφός του, 5-10 χρόνια μεγαλύτερος, "έστηνε" από πριν τις κάρτες και μας έκλεβε. :D
 
εχω δει καπου δε θυμαμαι ενα μαντεψε ποιος το παλιο απο as νομιζω..
 
mantepse poios.jpg αυτη ειναι η παλια εκδοση του παιχνιδιου ή η καινουρια; δεν εχω ιδεα γιατι ποτε δεν επαιξα μ αυτο το επιτραπεζιο αν και θα το ηθελα..
 
Ειναι η καινουργια εκδοση, Κατερινα. Εγω ειχα την παλια και θυμαμαι αρκετες διαφορες απο την εικονα που εβαλες.
 
bambinella 100 είπε:
Ειναι η καινουργια εκδοση, Κατερινα. Εγω ειχα την παλια και θυμαμαι αρκετες διαφορες απο την εικονα που εβαλες.
σ ευχαριστω Βιβη για την πληροφορια :) εχουν περασει και τοσα χρονια απ την τελευταια φορα που ειδα τη διαφημιση και δε θυμαμαι πια πως ηταν το επιτραπεζιο..
 
Αυτή η έκδοση είναι η καινούρια, αλλά όχι τελείως. Η βάση του παιχνιδιού, δλδ οι βάσεις με τα πρόσωπα, είναι στην ίδια γραμμή με την έκδοση του 1996. Απλά έχουν αλλάξει τα πρόσωπα. Και η έκδοση του '96 είχε αλλαγμένα πρόσωπα από την πρώτη που κυκλοφόρησε στις αρχές του '90, αλλά όχι τόσο αλλαγμένα όσο η καινούρια έκδοση.
 
επιτελους βρεθηκε η γνωστη ελληνικη διαφημιση με τη φραση "το βρηκα!ειναι ο Γιαννης" ! απο 10:19 - 10:40

 
Θεϊκό βίντεο η επιτομή του ρετρό.
 
παιδια εχω μια απορια : γιατι στη διαφημιση λεει "το βρηκα!ειναι ο Γιαννης" ;αφου φαινεται το ονομα jack στο τελος :eek: επειδη ποτε δεν ειχα ουτε επαιξα το συγκεκριμενο παιχνιδι δεν ξερω αν στην ελληνικη εκδοση ειχε ελληνικα ονοματα,αλλα και παλι John ειναι o Γιαννης οχι Jack..
 
Πράγματι... και ναι, στην Ελληνική έκδοση είχε Ελληνικά ονόματα.
 
Η διαφημιση ηταν ξενη και για να μην πει ο στιχος "το βρηκα ειναι ο Ιακωβος" ονομα δυσκολο και μεγαλο, ο Jack γινεται Γιαννης.

Ουσιαστικα, μονο η τελευταια εικονα δειχνει την ελληνικη εκδοση του παιχνιδιου. Λογοι οικονομιας, προφανως.
 
dr_slump και bambinella σας ευχαριστω πολυ και τους 2 για τις πληροφοριες!μου λυθηκε και η απορια :)
 
Το είχα πρωτοπαίξει στο πνευματικό κέντρο που πηγαίναμ τις Κυριακές. Ωραίο παιχνίδι για παιδιά. Πλάκα πλάκα το πνευματικό κέντρο ήταν η ευκαιρία να παίξω πολλά επιτραπέζια όπως και τον Κροκοδειλοδοντάκια.
 
...διασκεδαστικό παιχνίδι!!!
 
Πίσω
Μπλουζα